همه چیز در مورد تویترهای داغ و تاپ – از ساخت تا کاربرد


در مقاله ی «پیگیری لحظه به لحظه همه موضوعات مورد علاقه – 40 تویتر داغ و برتر» 40 تویتر داغ و تاپ که توسط وب 3 ایجاد شده اند، ارائه و معرفی شد، در این مقاله توضیحات بیشتری در مورد آنها ارائه میشود. برای فالو (:دنبال) کردن تویتر های Hot (:فارسی) به اینجا و برای فالو کردن تویتر های Top (:انگلیسی) به اینجا بروید و follow را از مقابل تویترهای مورد علاقه ی خود بفشارید. با رفتن به اینجا و اینجا همه ی تویترهای هات و تاپ را میتوانید در چند ثانیه فالو کنید.

تویترهای داغ و تاپ حتی سریعتر و بهتر از خوراک و تویتر وبلاگها عمل میکنند:
اغلب تویترهای وب 3 به محض انتشار مطالب، حتی قبل از انتشار آنها در خوراک و تویت وبلاگها و سایتها آنرا تویت میکنند برای رسیدن به این هدف از خوراک های اصلی سایتها و وبلاگها استفاده شده است تا بدون هیچگونه تاخیر و وقفه ای مطالب تویت شوند. (اغلب وبلاگها و سایتها خوراک پخته شده ارائه میدهند و از آن نیز برای تویت های خود استفاده میکند، اما گاه 30 دقیقه طول میکشد تا خوراک در خوراک پز پخته شود و تاخیر حداکثر 30 دقیقه ای تویترفید نیز به آن افزوده میشود) ضمنا برای اطلاع از عناوین جدید در خوراک خوانها اغلب باید صفحه یا نرم افزار خوراک خوان باز باشد و گاه اطلاع از عناوین جدید از راه سر زدن به پوشه های مختلف و خوراک های گوناگون صورت میگیرد که خود موجب تاخیر در اطلاع از عناوین جدید میشود. در حالیکه برای اطلاع از عناوین و مطالب از طریق تویترهای داغ و تاپ، کافی است افزونه ی تویتر فاکس را بر روی فایرفاکس داشته باشید به محض انتشار مطالب مطلع خواهید شد. فایرفاکس را از اینجا و تویتر فاکس را میتوانید از اینجا دریافت کنید.

مقایسه تویترهای داغ و تاپ با برخی تویترهای اصلی و مشابه:
تویتر های وب 3 اغلب حتی بهتر از تویترهای اصلی سایتها ،وبلاگها و خبرگزاریها عمل میکنند در اینجا برای نمونه چند مورد را به اختصار مقایسه میکنم:

1- مقایسه ی Hot_Blog با تویتر وبلاگها و سایتها:
الف. با دنبال کردن تویتر Hot_Blog در حقیقت شما صد تویتر را دنبال خواهید کرد که پیش از این برای دنبال کردن مطالب هر یک، باید آنها را بصورت جداگانه دنبال میکردید.
ب. بسیاری از سایتها و وبلاگها تویتر ندارند، Hot_Blog آنها و بسیاری دیگر را در یک تویتر به دور هم جمع کرده است.

2- مقایسه ی Hot_Badomo با تویتر بالاترین:
الف. تویتر بالاترین فقط داغترین های بالاترین را تویت میکند، در حالیکه Hot_Badomo داغترین های بالاترین، دنباله و مهندس را تویت میکند
ب. تویتر بالاترین عناوین را بصورت ناقص و نامفهوم تویت میکند، در حالیکه Hot_Badomo عناوین را به بهترین شکل ممکن تویت میکند
ج. منابع اصلی تا قبل از رفتن به لینک ها در تویتر بالاترین قابل مشاهده نیستند در حالیکه در Hot_Badomo بدون رفتن به لینک، منبع و لینک اصلی قابل مشاهده است.

3- مقایسه ی Hot_News با تویتر خبرگزاریها:
الف. تویتر Hot_News اخبار را از مهمترین خبرگزاری های دنیا تویت میکند و شما برای دنبال کردن اخبار آنها لازم نیست تک تک خبرگزاریها را فالو کنید.
ب. برخی از خبرگزاریها به خاطر مشکلات فنی تویتر ندارند اما وب 3 برای آنها نیز تویتر ساخته است و خبرهای آنها نیز در Hot_News تویت میشوند.

سایتهای مورد استفاده برای ساخت تویتهای داغ و برتر:
برای ایجاد تویتر های داغ و برتر از سایتهای متعددی استفاده شده است، هر کدام از آنها ویژگی های خاص خود را دارند و در کاربرد و عملیات خاصی قدرت خود را نمایان میکنند. در مراحل ساخت تویترهای داغ و برتر بسیاری ترفندها و نکات ریز از این سایتها آموختم و به کار بردم (درست است که میگویند نیاز مادر اختراع است) تلاش میکنم در اولین فرصت ممکن آموزش این سایتها و برخی از ترفندها و نکات مربوط به آنها را بنویسم

web3servicestwitterfeed.com
feed43.com
xfruits.com
feedburner.com
aiderss.com
pipes.yahoo.com
feedity.com
dapper.net
feeddigest.com
page2rss.com


تویت های داغ و تاپ چه مسیری را طی میکنند؟
تلاش شده است تویت ها کوتاه ترین مسیر را طی کنند.اما برخی از آنها مسیر طولانی یی را طی میکنند و از سایتهای متعددی میگذرندکه در هر یک از آنها تنظیمات ویژه ای بر روی تویتها اعمال میشود که گاه تنظیم و اعمال هر کدام از آنها ساعتها وقت برده است. بعنوان مثال برخی از تویتها چنین مسیری را طی میکنند:

web3path

تویتر های داغ و تاپ چگونه ساخته شده اند؟
اغلب تویترهای داغ و تاپ مراحل بسیاری را طی کرده اند، برخی از مهمترین مراحل از این قرار است:
1- تبدیل به خوراک: اغلب تویتر ها از صفحاتی ساخته شده اند که فاقد خوراک میباشند بنابراین باید به خوراک تبدیل مشدند.
2- ایجاد پاپ دیت: صفحات تبدیل شده به خوراک بدلیل نداشتن pupdate با تویترفید کار نمیکرد بنابراین برای آنها پاپدیت ایجاد شد.
3- اختلاف پاپ دیت: پاپ دیت ایجاد شده در صفحاتی که روزانه بروز میشوند در همه عناوین یک خوراک یکسان بود و تویتر فید در چنین شرایطی تنها یک عنوان را تویت میکرد، بنابراین باید عناوین یک صفحه هر کدام جداگانه به خوراک تبدیل و سپس پاپ دیت افزوده میشود.

مشکلات فنی ساخت تویتر ها:
1- از سایتهای فارسی که بگذریم حتی بسیاری از سایتهای بزرگ و معروف دنیا خوراک استاندارد نداشتند که برای استفاده در تویتر باید تنظیمات و ترفندهایی بر روی آنها اعمال میشد
2- برخی سایتها مانند feed43.com شش ساعت یکبار و page2rss.com چهار ساعت یکبار بروز میشوند. آزمایش یک تویت که منبع آن روزی یک بار بروز میشد، ساعت ها وقت میبرد.
3- استفاده از امکانات رایگان سایتها محدودیت هایی دارد، بعنوان مثال سایت feeddigest.com تنها اجازه ی وارد کردن شش خوراک را به هر حساب میدهد و باید برای هر شش خوراک یک حساب جداگانه ایجاد میشد.
4- برای ایجاد تویتر های داغ از منابع متعددی استفاده شده است. بعنوان مثال در تویتر بلاگ صد وبلاگ بصورت جدا جدا همراه با تنظیمات اختصاصی وارد شده اند.
5- برخی از سایتها برای استفاده رایگان محدودیت طول زمان دسترسی ایجاد کرده اند. بعنوان مثال بعد از مدتی feed43.com اعلام کرد که شما برای چند ساعت اجازه استفاده از سایت را ندارید. یا سایتی که در آن ایمیل ایجاد میکردم آی پی را شناسایی و برای چندین ساعت اجازه ثبت ایمیل جدید نمیداد.
6- برای ایجاد حساب در تویتر حدود صد ایمیل و ده ها حساب در سایتهای مختلف ثبت شده است.
7- در راهنماهای سایتها و نه در هیچ منبع دیگری راه حل مشکلات نبود، فهم مشکلات و یافتن راه حل آنها اغلب توسط وب 3 صورت گرفته است

مشکلات غیر فنی ساخت تویتر ها:
همه ی مقالات وب 3 و آزمون و خطاهای مربوطه از طریق اینترنت دیال آپ آن هم پایین ترین سرعت ممکن نوشته  و انجام میشوند، فکر کنم برایتان قابل درک باشد که چقدر زجر آور است!! خدایا به مسئولین آی تی و مخابرات کشور بفهمان که ما از اینترنت برای چت استفاده نمیکنیم که سرعت 2kb برایمان کافی باشد. خدایا مسئولین بی مسئولیت را از مسئولیت معاف کن!

رید هاستینگس ـ بنیانگذار و مدیر Netflix ـ فرمول ساده ای برای تعریف مراحل وب دارد: «وب 1 دیال آپ بود، با 50 کیلوبایت پهنای باند، وب 2 با 1 مگابایت پهنای باند میانگین، و وب 3 با 10 مگابایت پهنای باند ثابت خواهد بود. بگونه ای که وب کاملا ویدئویی خواهد بود، آن هنگام آرزوی وب 3 تحقق خواهد یافت.» فکر میکنید میشود نام چیزی که ما از آن استفاده میکنیم را وب (اینترنت)گذاشت؟!

قطعی های مکرر برق خصوصا در میان مراحل نیز از مشکلات دیگر این روزهاست، که گاه باید کلیه مراحل از سر گرفته میشد.

تقدیم:
دلزده عزیز باور نمیکرد که وب 3 اینترنت دیال آپ دارد. به جهت مسائل مطرح شده، مقاله را به ایشان تقدیم میکنم

مطالب مرتبط:
پیگیری لحظه به لحظه همه موضوعات مورد علاقه – 40 تویتر داغ و برتر
تویت کامنت یک امکان فوق العاده ـ کامنت بگذارید «تویت داغ» میشود (بزودی)

وب 3 را از طریق خوراک، فرندفید و تویتر دنبال کنید تا در جریان جدیدترین تویترها و مسائل مربوط به آنها قرار بگیرید. تویترهای دیگر بزودی تکمیل و ارائه خواهند شد.

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

5 دیدگاه »

 1. […] بسیاری نکات دیگر در موردِ تویتر های داغ و تاپ را در «همه چیز در مورد تویترهای داغ و تاپ ـ از ساخت تا کاربرد» […]

 2. سلام ممنون از تذکر ، فکر می کنم اینبار درست شده باشد. از زمانیکه کلاس دوم دبستان بودم تا این لحظه کلیه معملمان اساتید دوستان و خانواده سعی کرده اند به من بیاموزند که یک مسئله را تا آخر بخوانم و با دقت اما متاسفانه نشده که نشده که نشده و اصلا هم باعث افتخار نیست.

  وب 3:صندوقک عزیز! بررسی کردم، آفرین! مشکلات رو کاملا بر طرف کرده اید، ممنون و تشکر از توجه شما

 3. بابک said

  مثل همیشه عالی بود!! خوشم میاد مطالب بی خود نمی‌نویسی. (مثل خودمی :دی)
  راستی حیف نیست شما دایل آپ داشته باشی؟
  ADSL شاتل خیلی مزخرفه ولی بقیه خیلییی مزخرف ترند!

  وب 3: ممنون، شما همیشه لطف دارین، در مورد دیال آپ توی کامنت های دیگه هم توضیح دادم، منطقه ی ما گویا فیبر نوری داره و گویا ای.دی.اس.ال سیم مسی میخواد و کلا توی منطقه ی ما فعلا پشتیبانی نمیشه، پی گیری زیاد کردم اما هنوز باید با همون دیال آپ سر کنم.

 4. DrMMB said

  سلام.
  نوشته های شما مرجع خوبی برای من بود.ممنون.فقط یک کمک.اگر لطف کنید و در چگونگی ساخت پاپدیت مرا راهنمایی کنید ممنون می شوم.

  وب 3: سلام، خواهش، برخی سایتها به خوراکهایی که از مسیر آنها میگذرند و پاپ دیت ندارند، پاپ دیت می افزایند، بعنوان مثال میتوانید از xfruits.com ، feeddigest.com، یا feedity.com استفاده کنید. تشکر و ممنون

 5. DrMMB said

  مرسی از پاسخ سریعتان.مشکلم را حل کردید.عمری باشد برای جبران.

  وب 3: خواهش، لطف دارید

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: