امکاناتِ جدیدِ شمارنده:آنلاین شمار- نمایشِ وضعیت،پیج رنک،بلاگ،تویت،فرندفید


در مقاله ی «معرفیِ سایتِ شمارنده های وبلاگستان: خوراک شمار و تویتر شمار» ، شمارندۀ وبلاگستان و برخی از امکاناتِ آن معرفی شدند، همانجا گفته شد که شمارندۀ وبلاگستان توسعه و تکامل خواهد یافت. اکنون چند قابلیت جدید به شمارندۀ وبلاگستان افزوده شده است. این مقاله امکاناتِ جدید «شمارندۀ وبلاگستان» را معرفی میکند. در جدول زیر نمونه ی برخی از شمارنده ها و امکانات جدید را مشاهده میکنید. به «شمارندۀ وبلاگستان» بروید و شمارنده ها، اطلاعات و آمارهای جدید را مشاهده کنید.

.

نام.وبلاگ جیتالک یاهو خوراک شمار تویتر شمار آنلاین شمار پیج رنک
مگا.آی.تی TwitterCounter for @behnamkashani . Google Pagerank
پارسیش TwitterCounter for @hamed20 who's online Google Pagerank
راه من TwitterCounter for @foadsa who's online Google Pagerank
وب 3 TwitterCounter for @web3beta who's online Google Pagerank
گنو TwitterCounter for @amin who's online Google Pagerank
شاتوت * . TwitterCounter for @maryam5063 . Google Pagerank
افق آزادی TwitterCounter for @mjshokri who's online Google Pagerank

.

امکاناتِ جدیدِ شمارنده ی وبلاگستان:

1- وضعیت نمای جی تالک: در این قسمت وضعیت کنونی هر یک از وبلاگ نویسان در جی تالک نمایش داده میشود، برای فعال کردن این امکان باید yourimstatus@gmail.com و web3beta@gmail.com را در جی تالک خود ادد (:اضافه) کرده باشید. آیکون های مختلف نشان دهنده ی وضعیت های گوناگون میباشند.
gon (Online) : آنلاین میباشد
goff (Offline) : آفلاین میباشد.
gidle (Idle) : در حال گفتگو میباشد.
gbusy (Busy) : مشغول میباشد و قادر به گفتگو نیست.

2- وضعیت نمای یاهو: در این قسمت وضعیت کنونی هر یک از وبلاگ نویسان در یاهو مسنجر نمایش داده میشود. آیکون های مختلف نشان دهنده ی وضعیت های گوناگون میباشند.
yon(Online) : آنلاین میباشد
yoff(Offline) : آفلاین میباشد.
yun(unknown) : وضعیت نامشخص میباشد.

3- آنلاین شمار: تعدادِ کنونیِ افراد آنلاین در هر کدام از وبلاگها را نشان میدهد.

who's online

4- پیج رنک نما: پیج رنک گوگل هر کدام از وبلاگ ها را نمایش میدهد.

Google Pagerank

5- بلاگ نما: با نگهداشتن نشانگر موس بر روی آدرسِ هر یک از وبلاگها عنوان و خلاصه ی مطالب اخیر آن وبلاگ نمایش داده میشود. این قابلیت برای وبلاگ های فیـ.لتر شده نیز فعال میباشد و از طریق آن میتوانید از جدید ترین مطالبِ آن وبلاگها نیز مطلع شوید.

web3postsnapshots

6- تویت نما: با نگهداشتن نشانگر موس بر روی هر یک از تویترها تویتهای اخیر آن نمایش داده میشود.

7- فرندفید نما: با نگهداشتن نشانگر موس بر روی حسابهای فرندفید، آخرین فعالیت ها در فرندفید نمایش داده میشود.

8- نمودارِ تویتر: با نگهداشتن نشانگر موس بر روی هر یک از تویتر شمار ها، چارتِ مربوط به آمارهای آن تویتر نشان داده میشود.

web3twittercountersnapshots

9- خوراک: با کلیک بر روی خوراک شمارِ هر یک از وبلاگها صفحه ی خوراک آن وبلاگ گشوده میشود، در صفحه ی باز شده میتوانید خوراک آن وبلاگ را به خوراک خوانهایی همچون گوگل ریدر بیفزایید.

10- جیمیل: با کلیک بر روی وضعیت نمای جیمیل قادر به ارسال ایمیل به جیمیل خواهید بود. همچنین با راست کلیک و انتخاب Copy Email Address ، آدرسِ جیمیل را کپی کنید.

11- یاهو میل: با کلیک بر روی وضعیت نمای یاهو قادر به ارسال ایمیل به یاهو میل خواهید بود. همچنین با راست کلیک و انتخاب Copy Email Address ، آدرسِ یاهو میل را کپی کنید.

12- آنلاین نشان صفحات: با نگهداشتن نشانگر موس بر روی هر یک از آنلاین شمارها، صفحات فعال و تعداد افراد آنلاین در هر یک از صفحات نمایش داده میشود.

13- بانوانِ وبلاگنویس: علامت * [:ستاره] در کنارِ نام وبلاگها معرف خانم بودن نویسنده ی وبلاگ میباشد.

.

اطلاعات خود را برای شمارشگرهای وبلاگستان قابل ارائه و ارسال کنید:

1- عضویت در فرندفید و تویتر: اگر هنوز در فرندفید یا تویتر حساب ندارید، برای ایجاد حساب در فرندفید به اینجا و برای ایجاد حساب در تویتر به اینجا بروید. چنانچه علاقه ای به فعالیت در تویتر یا فرندفید ندارید، لازم نیست در آنها فعال باشید کافی است در تویتر حساب باز کنید و خوراک وبلاگ تان را از طریق twitterfeed.com به تویتر وصل کنید. در فرندفید نیز وبلاگ و حساب های فعال خود را وارد کنید و برای همیشه آنها را ترک کنید، از این پس بازدید کنندگانی از تویتر و فرندفید به وبلاگ شما هدایت خواهند شد.

2- اشتراکِ وب 3 در فرندفید: جهت سهولتِ بررسی و جمع آوری اطلاعات آماری، همه ی حسابهای خود را در فرندفید وارد کرده، سپس وب 3 را در فرندفید دنبال کنید.

3- فالو کردن وب 3 در تویتر: اگر وب 3 را در تويتر دنبال نميکنيد ترجيحا دنبال کنيد تا ارتباط با شما راحت تر امکان پذير باشد، همچنین حتی المقدور وب 3، خواهرِ وب 3 و شمارشگرهای وبلاگستان را از طریق خوراک یا هر طریق دیگری که میدانید، دست کم تا دو ماه آینده دنبال کنید.

4- اضافه کردن در جی تالک: web3beta@gmail.com و yourimstatus@gmail.com را در جي تالک خود ادد (اضافه) کنيد. اضافه کردنِ yourimstatus@gmail.com این امکامن را به شمارنده میدهد که وضعیتِ جی تالک را نمایش دهد.

5- تنظیمِ خوراک شمار: به feedburner.com بروید، وارد حساب خود شوید، روی نام خوراک کلیک کرده، به Publicize>FeedCount بروید و دکمه ی Active را بفشارید.

6- قرار دادن شمارندۀ هو *: چنانچه مايل نيسيتيد نمايشگرِ هو* در وبلاگتان نمایش داده شود، ميتوانيد کدهاي مربوط به نمايشِ آيکن را حذف کرده و بقيه ي کدها را در وبلاگتان قرار دهيد يا از آيکنِ کوچکِ آن استفاده کنيد يا اندازه ی آنرا آنقدر کوچک کنيد که قابل رويت نباشد.

7- قرار دادن سایت متر *: هر چند ممکن است به این زودی ها از آمارهای سایت متر در شمارنده استفاده نشود، اما چنانچه مایلید آنرا در وبلاگتان قرار دهید و نگران سنگین شدن صفحات خود هستید میتوانید بجای کد جاوا از کد Html آن استفاده کنید.

8- ارسال مشخصات: اطلاعاتِ حدود هزار نفر از اعضای وبلاگستان از طریق فرندفید و وبلاگهایشان استخراج شده است. اما برای تکمیل طرح و همچنین جهت پروژه های دیگر نیاز به اطلاعات بیشتر و دقیقتری میباشد. چنانچه از اعضای وبلاگستانِ فارسی هستید، بویژه اگر در شمارنده حضور دارید، لطفا به صفحه ی ارسال مشخصات بروید و اطلاعات در خواست شده را ارسال کنید. اطلاعات شما برای توسعه و تکمیل «شمارشگرهایِ وبلاگستان» و همچنین پروژه های آماری دیگر استفاده خواهد شد. ارسال مشخصات تنها چند دقيقه از وقت شما را ميگيرد.

.

چند نکته ی مهم:

1- نمایش: بهترین و کاملترین نمایش شمارنده در رزولیشن 1024*1280 میباشد، در زولیشن های پایین تر بسیاری از اطلاعات و شمارنده ها قابل نمایش نخواهند بود. در رزولیشن های پایین تر برای بزرگنمایی صفحه جهت دیدن همه ی اطلاعات و شمارنده ها Ctrl را گرفته و – (:منفی) را بفشارید تا جایی که همه اطلاعات قابل دیدن باشند. (البته در این روش اطلاعات تار دیده خواهند شد). برای بازگشت به تنظیمات پیشفرض Ctrl+0 را بفشارید. چنانچه میخواهید برای بهترین نمایش رزولیشن را تغییر دهید به Control Panel>Display>Settings بروید و Screen Resulution را روی 1024*1280 تنظیم کنید.

2- لینک ایمیل: برخی اظهار میداشتند که قرار گرفتن لینک ایمیل ها آنگونه که در اولین انتشار شمارنده شاهد آن بودیم (مانند web3beta)، میتواند منجر به شناسایی و استفاده ی اسپمرها شود و نظرشان بر این بود که لینک ها به صورت عکس و لینک به ایمیل ها باشد. (مانندکه در دومین انتشار شمارنده مشاهده میشود.) هر چند وب 3 تفاوتی میان ایندو نمیبیند، زیرا هیچیک آدرسِ ایمیل را به صورتِ web3beta@gmail.com ذکر نمیکنند و اگر قرار به شناسایی از طریق اسپمرها باشد، میان ایندو تفاوتی نیست. ضمنا سرویسهای ایمیل بصورت خودکار اغلب اسپم ها را شناسایی میکنند و اسپم های گرفتار نشده را نیز میتوان با فیـ.لتر و لیبل گذاری در ایمیل مهار کرد، همچنین اسپم ها را به سرویسهای میل گزارش داد. اما به احترام آن دسته از دوستان و همچنین به جهت امکاناتی که در این انتشار از شمارنده افزوده شده است، ایمیل ها از طریقِ وضعیت نمای جیمیل و یاهو لینک شده اند.

3- عذر خواهی: در مقاله ی «معرفیِ سایتِ شمارنده های وبلاگستان: خوراک شمار و تویتر شمار» از همه ی دوستان وبلاگستان خواستم تا به صفحه ی ارسال مشخصات بروند و مشخصات خود را ارسال کنند. اما گویا برخی گمان کرده اند که آنها که در لیست شمارنده حضور دارند لازم نیست مشخصات خود را ارسال کنند، در حالی که دوستان حاضر در لیست شمارنده هدف اولیه ی ارسال مشخصات بوده اند. لذا از طریق ایمیل، جی تالک و کامنت از بسیاری از دوستان خواستم که مشخصات خود را ارسال کنند، به دلیل حجم بالای کار و تعدد وبلاگها و نبودن راه جایگزین مجبور به گذاردن کامنت در برخی از وبلاگها شدم، از همه ی دوستان به خاطر غیر مرتبط بودن کامنت پوزش میطلبم. البته فرض بر این بوده که دوستان بر نظرات مدیریت دارند و آنرا پس از مطالعه حذف خواهند کرد.

4- توسعه و تکامل شمارنده: با ترکیب آمارهای شمارنده تحلیل های مفید و جالبی میتوان بدست آورد. اما تحلیل های مبتنی بر اطلاعات و آمارِ جمع آوری شده و  امکاناتِ آینده ی شمارنده در صورتی جامع، دقیق و مفید تر خواهند بود که دست کم درصد بالایی از دوستان، از طریقِ صفحه ی ارسال مشخصات، مشخصات خود را بصورت کامل  ارسال کنند. برخی از مشخصات شخصی درخواست شده در صفحه ی ارسال ممکن است بی فایده بنماید و شاید هیچ گاه مورد استفاده واقع نشود اما دلیل درخواست آنها احتمال مفید بودن آنها و پرهیز از دوباره کاری بوده است.

5- لینک سرویس ها در وبلاگ: خواهرِ وب 3 که شاهدِ مشکلات وب 3 در جمع آوریِ اطلاعات برای «شمارندۀ وبلاگستان» بود، مقاله ای با عنوانِ «قرار دادنِ لینک سرویس ها در ستونِ وبلاگ» نگاشته است، خواندنِ این مقاله توصیه میشود.

.

تقدیم:
این مقاله را به همه ی دوستان وبلاگستان که در اولین فرصت ممکن مشخصات خود را ارسال کرده یا میکنند، تقدیم میکنم.

مطالب مرتبط:
معرفیِ سایتِ شمارنده وبلاگستان: خوراک شمار و تویتر شمار
قرار دادنِ لینک سرویس ها در ستونِ وبلاگ (در وبلاگ خواهرِ وب 3)

وب 3، خواهر وب 3 و شمارنده وبلاگستان را از طریق خوراک، * ،* ، فرندفید و تویتر دنبال کنید، تا در جریان آخرین اخبار مربوط به «شمارنده وبلاگستان» قرار بگیرید.

.
منبع: وب 3

.

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

2 دیدگاه »

  1. پیام said

    سرویستون واقعا جالبه، خیلی زحمت می کشین و واقعا این سرویس میتونه مفید باشه.
    پیام

    وب 3: تشکر!

  2. مرسی مثل همیشه کامل و جامع

    وب 3: ممنون، مثل همیشه لطف دارید.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: