دعوت از وبلاگنویسان برای مهاجرت از سرویسهای وطنی به وردپرس و بلاگر


همانگونه که در مقاله ی «40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی» آمد، بلاگفا و دیگر سرویسهای وطنی به جزیره ای جدا و متروک میمانند، وبلاگنویسان سرویسهای وطنی اغلب در محیط های بسته ای قرار دارند و در جریان مسائل مهم وب قرار نمیگیرند، لذا اینکه در وبلاگهایمان پیشنهاد کنیم که کاربرانِ بلاگفا به وردپرس یا بلاگر مهاجرت کنند، شاید هیچ گاه به گوش آنها نرسد و مخاطبِ این دعوتها فقط خودمان خواهیم بود. اما راه حل چیست؟
بسیاری از وبلاگهای بلاگفا و دیگر سرویسهای وطنی اسپم، بی فایده و کپی پیست هستند، اما در میان آنها گاه وبلاگهای مفید هم یافت میشود که آنها را میخوانیم. پیشنهاد وب 3 این است که ترجیحا از طریق ایمیل و اگر ممکن نبود از طریق کامنت از این دوستان دعوت شود تا بلاگفا و دیگر سرویسهای وطنی را ترک کرده به وردپرس یا بلاگر مهاجرت کنند. برای دعوت از این دوستان از طریق ایمیل یا کامنت، دعوتنامه ای تهیه شده تا چنانچه مایل بودید از آن استفاده کنید. ترجیجا کامنت دعوت را فقط هنگامی بگذارید که مایل به اظهار نظر در مورد مطلبی از مطالب وبلاگ مورد نظر میباشید، سپس دعوت را مطرح کنید. همچنین تنها وبلاگنویسانی را دعوت کنید که شایسته ی حضور در وردپرس یا بلاگر هستند.

.

الف. دعوتنامه ی پیشنهادی برای ایمیل:
دوست عزیز! سلام
مدتها است که وبلاگ شما را دنبال میکنم و از مطالب تان بهره میبرم. اما به نظر من وبلاگِ با ارزش شما آنچنانکه باید جایگاه خود را نیافته و شایسته ی جایگاه بالاتری است. وبلاگهایی که در وردپرس و بلاگر ایجاد میشوند با توجه به ویژگی های این سرویسها، به سرعت رشد یافته، خیل بازدید کنندگان را بسوی خود کشانده، ضمنا از سوی افراد شناخته شده و فعال وب پشتیبانی و حمایت میشوند. وردپرس و بلاگر سرویسهای وبلاگنویسی کاملا مجانی هستند که امکانات بسیار گسترده ای در اختیار وبلاگنویسان قرار میدهند. پیشنهاد میکنم مقاله ی «40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی» را بخوانید. چنانچه برای مهاجرت و ایجاد وبلاگ نیاز به کمک یا راهنمایی داشتید، «بلاگ.پرس» در سریعترین زمان ممکن شما را یاری خواهد کرد. با چند کلیک ساده میتوانید وبلاگ خود را به یکی از سرویسهای استاندارد جهانی منتقل کرده، علاوه بر خوانندگانِ فعلی، بازدیدکنندگان فراوانِ دیگر را نیز در وبلاگ خود داشته باشید و از امکاناتِ فوق العاده ی این سرویسها برای وبلاگنویسی بهره ببرید. این دعوتنامه را به پیشنهاد برخی از دوستان، بدلیلِ موافقت با محتوای آن و نیز شایستگی وبلاگ شما برای حضور در وردپرس یا بلاگر، برای شما ایمیل کردم. بی صبرانه منتظرِ وبلاگ خوب شما در وردپرس یا بلاگر میمانم.

.

ب. دعوتنامه ی پیشنهادی برای کامنت :
دوست عزیز! از مطلب شما بسیار متشکرم. این قسمت از کامنت مرتبط با مطلب شما نیست، میخواستم این نکته را به شما ایمیل کنم اما ایمیل شما را نیافتم. بخاطر غیر مرتبط بودن این کامنت پوزش میطلبم. چنانچه مایل هستید بخشِ غیر مرتبطِ کامنت را حذف کنید.
مدتها است که وبلاگ شما را دنبال میکنم و از مطالب تان بهره میبرم. اما به نظر من وبلاگِ با ارزش شما آنچنانکه باید جایگاه خود را نیافته و شایسته ی جایگاه بالاتری است. وبلاگهایی که در وردپرس و بلاگر ایجاد میشوند با توجه به ویژگی های این سرویسها، به سرعت رشد یافته، خیل بازدید کنندگان را بسوی خود کشانده، ضمنا از سوی افراد شناخته شده و فعال وب پشتیبانی و حمایت میشوند. وردپرس و بلاگر سرویسهای وبلاگنویسی کاملا مجانی هستند که امکانات بسیار گسترده ای در اختیار وبلاگنویسان قرار میدهند. پیشنهاد میکنم مقاله ی «40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی» را بخوانید. چنانچه برای مهاجرت و ایجاد وبلاگ نیاز به کمک یا راهنمایی داشتید، «بلاگ.پرس» در سریعترین زمان ممکن شما را یاری خواهد کرد. با چند کلیک ساده میتوانید وبلاگ خود را به یکی از سرویسهای استاندارد جهانی منتقل کرده، علاوه بر خوانندگانِ فعلی، بازدیدکنندگان فراوانِ دیگر را نیز در وبلاگ خود داشته باشید و از امکاناتِ فوق العاده ی این سرویسها برای وبلاگنویسی بهره ببرید. این دعوتنامه را به پیشنهاد برخی از دوستان بدلیلِ موافقت با محتوای آن و نیز شایستگی وبلاگ شما برای حضور در وردپرس یا بلاگر، برای شما کامنت گذاردم. بی صبرانه منتظرِ وبلاگ خوب شما در وردپرس یا بلاگر میمانم.

.

مطالب مرتبط:

بلاگفایی ها کمک میخواهند – بلاگ پرس؛ راهنمای وبلاگنویسی و مهاجرت
40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی
راهنمای کامل ایجاد وبلاگ در وردپرس دات کام
آموزش کامل وردپرس دات کام؛ معرفی همه ی بخشها، تنظیمات، امکانات

فرار از سلول بلاگفا، نه بخاطر اقدامات مدیر بلاگفا بلکه به دلیل اظهاراتش
(خواهر وب 3)
زندانِ ایران، بندِ بلاگفا
(خواهر وب 3)

.

تقدیم:
این مقاله را به دوستداران وردپرس و بلاگر تقدیم میکنم.

.

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

8 دیدگاه »

 1. علی said

  سلام
  نمی دونم از حرفهایی که زدی قصد سیاسی داری یا نه ولی ایدوارم که اینطور نباشه!!!!
  ببین عزیز دل …..
  تا حالا شده بگی چین تمام دنیا را فتح کرده ؟!
  تا حالا شده بگی چرا ما مثلا ژاپن n سال عقبیم؟! یا از فلان کشور اروپایی یا آمریکایی، برای همین کارهاس دیگه چون من ایرانی جنس ایرانی را قبول ندارم و یا جنس ایرانی گرانه یا….، آقاجون تا وقتی که خودمونو باور نداشته باشیم و از جنس خارجی بعلت ارزونتر بودن و یا …استفاده کنیم همینیم.، شما به جای اینکه بیایی و این حرفها را بزنی بیا از حسن های بلاگفا بگو.، آزادی در چه جهت می خواهی تا حدی که ضد این آب و خاک نباشه تو قانون مجاز شمرده شده.، یکسری امکانات بیشتر دارند که بلاگفا هم کم کم می آره و اضافه می کنه.، توجه داشته باش گوگل بیش از این که از بلاگر یا وردپرس مطالب جستجو را به ما نشان بده از بلاگفا نشان می ده و این خودش بزرگترین امتیازه.، امید وارم موفق باشی و با دید بیشتر مطالبتو ارسال کنی.، در ضمن یادت باشه که همین گوگل و شرکتهای تابعه اش (بلاگر) بود که نام خلیج فارس را زیر سئوال برده بود. ما ایرانی هستیم.

  وب 3: سلام عزیز
  چرا قصد من برای شما مهم است؟ اگر نقدی دارید، نقدتان را به انگیخته ها وارد کنید، انگیزه چه اهمیت دارد؟
  همین امروز سردار رونانیان گفتند که خودروهای ایرانی ایمن نیستند و موجب مرگ مردم میشوند و تهدید کردند که نام خودروهای غیر ایمن را بیان میکنند. مساله چیز دیگری است. در مقاله ی «40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی» برخی از دلایل این دعوت را توضیح داده ام. فکر میکنم مساله حتی مهمتر از مساله ی خودروهای تولید داخل باشد. ضمنا فکر نمیکنم شیوه کنونی که برای حمایت از تولیدات داخلی در پیش گرفته شده است به رشد کشور کمک کند.
  در مورد اینکه بلاگفا امکاناتش رو افزایش خواهد داد؛ من در مورد بلاگفا در شرایط و امکانات فعلی سخن گفته ام و نه آینده ی بلاگفا. به امید روزی که سرویسها و محصولات وطنی توانایی رقابت با همتایان غیر وطنی خود را بیابند.
  در مورد حسن های بلاگفا؛ همانطور که خواهرم نیز در مقاله شان تذکر دادند ما محاسن وردپرس و بلاگر را میگوییم، شما کاربران بلاگفا نیز محاسن و برتری های بلاگفا را بگویند تا کسانی که مایل به وبلاگنویسی هستند خود تصمیم بگیرند که کدام سرویس را انتخاب کنند
  در مورد آزادی؛ آیا شما حاضر هستید دوربینی در خانه ی شما و خصوصی ترین محلهایی که حضور می یابید نصب شود حتی با این شرط که فقط و فقط وقتی تخلفی کردید آن دوربین روشن شود؟!
  در مورد نتایج گوگل بزودی یک بررسی آماری را منتشر خواهم کرد.
  یادتان باشد همین سیستم عاملی که استفاده میکنید، همین کیبوردی که استفاده میکنید و همین رایانه ای که استفاده میکنید، حتی همین برقی که استفاده میکنید از محصولات آمریکا هستند که …

 2. هرچند بیشتر دلایلی را که در پست قبلی نوشتید قبول دارم اما فکر می کنم بازهم باید از وطنی ها حمایت کرد تا جایی که می شود.

  وب 3: موافقم، البته «تا جایی که می شود»

 3. حامد said

  باز هم درد جو زدگی ما ایرانی‌ها! این بار در هیبت وردپرس! این که اکثریت وبلاگ‌های بلاگفا را «اسپم، بی فایده و کپی پیست» خوانده‌اید توهین به شعور نویسندگان و خوانندگان این وبلاگ‌ها نیست؟! من اعتقادی به سخنان دوستانی که از وجود مافیا در وبلاگستان فارسی سخن می‌گویند ندارم ولی معنی این جمله چیست:»ضمنا از سوی افراد شناخته شده و فعال وب پشتیبانی و حمایت میشوند.»؟!!!

  وب 3: دوست عزیز! اعداد و ارقام و آمار این مساله را تایید میکنند. مدیریت بلاگفا نیز در مقالات خود به این مساله اعتراف دارند. برای تایید این مساله مقالات مدیریت بلاگفا را بخوانید. معنی آن جمله این است که «وبلاگهای خوب از سوی وبلاگنویسان خوب دیگر حمایت و تبلیغ میشوند.»

 4. حامد said

  وب3 جان! مسئله اسپم و مطالب کپی پیست در همه سرویس‌دهنده‌ها وجود دارد (وردپرس قابلیت تشخیص و عدم انتشار مطالب کپی شده را دارد؟؟!)… بحث من این نیست که چند درصد وبلاگ‌های بلاگفا مفید هستند بلکه می‌خواهم بگویم وبلاگ‌های زیادی از مبتدی گرفته تا حرفه‌ای از سرویس بلاگفا استفاده می‌کنند که نه اسپمند نه کپی پیست! اینکه شما اکثریت وبلاگهای بلاگفا را با این الفاظ خطاب می‌کنید توهین به آن‌هاست…
  اتفاقا من خودم یکی از موافقان وردپرسم ولی به نظرم هر وبلاگ‌نویسی صرف نظر از سرویس دهنده‌ای که استفاده می کند قابل احترام است. در ضمن یادمان نرود بسیاری از ما وبلاگ‌نویسی را از همین بلاگفا و پرشین بلاگ وطنی آغاز نموده‌ایم.

  وب 3: مقاله ی «40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی» را بخوانید. بله وردپرس و بلاگر مکانیزیم هایی برای جلوگیری از وبلاگهای اسپم و کپی پیست دارند. (این بخش از نوار ابزار وبلاگهای این سرویسها نیز در دسترس میباشد.) همچنین نویسندگان وبلاگ در این سرویسها خودشان اغلب این مساله را رعایت میکنند. در مورد میزان وبلاگهای اسپم نیز اگر مایل به دانستن جزییات بیشتری هستید حاضرم با اعداد و ارقام این مساله را توضیح دهم.
  بله بلاگفا و همه ی سرویسهای دیگر وبلاگهای مفید دارند و اساسا اگر وبلاگ مفیدی در بلاگفا وجود نداشت دعوت از آنها چه معنایی متواند داشته باشد. فرض بر این است که وبلاگهای مفیدی در این سرویسها وجود دارند که بدلیل نوع سرویس جایگاه خود را نمی یابند. کافی است به «شمارنده ی وبلاگستان» نگاهی بیندازید. بقیه را نمیدانم اما وب 3 وبلاگنویسی را از سرویسهای وطنی آغاز نکرده و اگر هم این چنین بود چه اشکالی به سخنانم وارد میشد؟ تشکر از انتقاد شما. ممنون خیلی زیاد

 5. حامد said

  ظاهرا منظور من را متوجه نشدید! من هم می‌دانم که وردپرس ابزار جلوگیری از اسپم دارد ولی آیا ابزاری هم دارد که کیفیت محتوا مطالب را کنترل کند؟! مسلما نه! چون این کار ماشین نیست. این خوانندگان هستند که وبلاگ‌های با کیفیت را تعیین می‌کننند.
  من کاملا با مطلب«40 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا» موافقم ولی با پست فعلی(دعوت از وبلاگ‌نویسان…) نه! مطمئنا نیت شما خیر است ولی این کار(فرستادن دعوت نامه) یک اقدام تخریبی بر ضد بلاگفاست. نقش بلاگفا با همه ضعف‌هایش در پیشرفت وبلاگ‌نویسی فارسی غیر قابل انکار است.
  به عنوان خاتمه بحث می‌خواهم بگویم که بیاییم مدارا را در وب فارسی افزایش دهیم. ممنون 🙂

  وب 3:
  1- شما در کامنت قبلی پرسیده بودید «وردپرس قابلیت تشخیص و عدم انتشار مطالب کپی شده را دارد؟» و من پاسخ دادم که «بله دارد.»
  2- حال سوال دیگری میپرسید که آیا ابزاری دارد که کیفیت محتوای مطالب را کنترل کند؟
  پاسخ: الف- در حد امکانات فعلی وب، این امکان در وردپرس فراهم شده است، از طریق بخش وبلاگهای داغ. (البته این قسمت ها با فرا رسیدن «وب 3» تکمیل خواهد شد. هدف وب 3 همین است.)
  ب- وبلاگنویسان وردپرس و بلاگر از طریق سرویسهای بوکمارک اشتراکی و همچنین فرندفید و سرویسهای پیشنهاد دهنده این امکان را به کار میگیرند. مساله ای که آنچنانکه آمارها نشان میدهند برای اغلب خوانندگان وبلاگهای وطنی و خود وبلاگنویسانِ وبلاگهای وطنی چندان متداول نیست.
  * این یک دعوت است و نه اجبار. دوستانی که علاقه مند باشند از این متن برای دعوت استفاده میکنند و نیز میتوانند متن را خودشان بنویسند. ضمنا کاربرانی که معتقدند بلاگفا سرویس بهتری است میتوانند دیگر کاربران وب را به بلاگفا دعوت کنند و همه آزاد و مختارند که دلایل و .. را ببینند و سرویسی که بیشتر * به کارشان می آید انتخاب کنند. دوست عزیز کجا مدارا نشده است؟
  تشکر عزیز! خیلی ممنون

 6. حامد said

  ظاهرا باز مجبورا بنویسم:
  1- وبلاگ‌های داغ رو خوانندگان با تعداد مراجعشون تعیین می‌کنن و فقط ماشین قادر به تعیین پربیننده‌هاست نه اینکه از روی متن تشخیص بده کدوم مطلب بهتره!
  2- شما طوری صحبت می‌کنین که انگار سرویس‌هایی مثل بوک‌مارک‌های اشتراکی فقط مخصوص کاربران وردپرس تهیه شده! تا اونجا که من می‌دونم تو این سرویس‌ها هر لینکی رو میشه به اشتراک گذاشت یا میشه خروجی واسه اکثر سرویس ها گرفت.
  3-و باز هم لحن صحبت شما طوریه که انگار خوانندگان و نویسندگان سرویس‌های وطنی همه آدم‌های بی اطلاع از سرویس‌های اینترنتی و وب 2 هستن و در عوض اطلاعات و دانش وب 2 فقط در اختیار وردپرسی‌ها و بلاگریاست! تنها راه نجات دسته اول از این جهل هم پیوستن به وردپرس حتما!؟

  وب 3:
  «دیدیش» و «شمارنده ی وبلاگستان» برای جمع آوری و ارائه ی آمار وبلاگها و آمار بوکمارکهای اشتراکی ایجاد شده اند. لطف کنید نگاهی بیاندازید، بعد ببینید اعداد و ارقام چه میگویند. لطف کنید چنانچه کامنت دیگری میگذارید همراه با اعداد و ارقام و مستندات باشد. فکر میکنم پاسخ های قبلی را به دقت نخوانده اید. قصد ما این نیست که با هم مجادله کنیم. اگر سخنی مبهم است بگویید بیشتر توضیح دهم. بنابراین یک بار دیگر پاسخ قبلی را ذکر میکنم و از شما میخواهم به تک تک کلمات و قیود آن دقت کنید تا سوء تفاهم ها بر طرف شود تشکر و ممنون.
  «1- شما در کامنت قبلی پرسیده بودید «وردپرس قابلیت تشخیص و عدم انتشار مطالب کپی شده را دارد؟» و من پاسخ دادم که «بله دارد.»
  2- حال سوال دیگری میپرسید که آیا ابزاری دارد که کیفیت محتوای مطالب را کنترل کند؟
  پاسخ: الف- در حد امکانات فعلی وب، این امکان در وردپرس فراهم شده است، از طریق بخش وبلاگهای داغ. (البته این قسمت ها با فرا رسیدن «وب 3» تکمیل خواهد شد. هدف وب 3 همین است.)
  ب- وبلاگنویسان وردپرس و بلاگر از طریق سرویسهای بوکمارک اشتراکی و همچنین فرندفید و سرویسهای پیشنهاد دهنده این امکان را به کار میگیرند. مساله ای که آنچنانکه آمارها نشان میدهند برای اغلب خوانندگان وبلاگهای وطنی و خود وبلاگنویسانِ وبلاگهای وطنی چندان متداول نیست.
  * این یک دعوت است و نه اجبار. دوستانی که علاقه مند باشند از این متن برای دعوت استفاده میکنند و نیز میتوانند متن را خودشان بنویسند. ضمنا کاربرانی که معتقدند بلاگفا سرویس بهتری است میتوانند دیگر کاربران وب را به بلاگفا دعوت کنند و همه آزاد و مختارند که دلایل و .. را ببینند و سرویسی که بیشتر * به کارشان می آید انتخاب کنند. دوست عزیز کجا مدارا نشده است؟
  تشکر عزیز! خیلی ممنون»

 7. حامد said

  دوست عزیز شما کجای گفته‌هایتان از آمار و ارقام استفاده کرده اید؟ اگر برای حرف هایتان آمار معتبری دارید موردی آن را ارائه کنید نه این که با کلی گویی به 2 سرویسی که معلوم نیست جایشان در آمارگیری وب کجاست ارجاع دهید. باز هم می‌گویم لطفا آمارهایتان را از یک منبع مستقل و معتبر ارائه دهید. من انتظار پاسخ های منطقی در قبال مواردی که در کامنت قبلی عنوان کردم داشتم ولی به کمترین نتیجه‌ای نرسیدم. به امید روزی که جو وبلاگستان فارسی جوی سرشار از دوستی و مدارا باشد. این بحث همین جا تمام شد!

  وب 3:به اعداد و ارقام ارجاع دادم
  دوست عزیز همونطور که قبلا هم گفتم اگر مساله ای برای شما «معلوم نبود» توضیح بخواهید. دیدیش رو کمانگیر عزیز و شمارنده ی وبلاگستان رو خود من مدیریت میکنم. این دو سرویس در میان کاربران وب کاملا شناخته شده هستند و آمارشان متکی به گوگل، سرویسهای وابسته به گوگل و فرندفید میباشد. شما به راحتی میتوانید ثابت کنید که آمار این سرویسها معتبر نیست. روش کار برای شمارنده این است که با استفاده از فیدبرنر و سایتهایی که پیج رنک گوگل ارائه میدهند فقط یک وبلاگ یا سایت را معرفی کنید که آمارش بصورت واقعی ارائه نشده باشد. با توجه به اینکه شمارنده آمار را بصورت مستقیم از سرویسها میگیرد امکان اشتباه اصلا وجود ندارد. برای اطلاعات بیشتر مقالاتی به صفحه ی درباره ی این سرویس مراجعه کنید یا کمی در گوگل در مورد آن جستجو کنید. برای دیدیش هم روش نقض آمار آن بسیار ساده است کافی است لینکی را در فرندفید جستجو کنید که آمار بیشتری دارد اما در دیدیش آمارش ارائه نشده است. به امید ادامه ی منطقی مباحث و نه اعلام یک طرفه ی اتمام بحث. برای ادامه ی بحث تا نتیجه ی نهایی میتوانیم بصورت آنلاین در جی تالک (web3beta@gmail.com) گفتگو کنیم. تشکر و ممنون

 8. ahmad said

  درود و سلام
  آیا در وبسرویس های بلاگر و وردپرس آیا امکان پیدا شدن ip و آدرس تلفن وبلاگ نویسان توسط مخابرات دولتی وجود دارد؟؟
  وب 3: سلام، خیر، غیر از اینکه در وبلاگهای وردپرس.کام هنگام کامنت گذاردن آی پیِ تان نیز ثبت میشود.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: