مهاجرت؛ انتقال وبلاگ از هر جا به هر جا؛ سرویسهای وطنی، وردپرس، بلاگر


وبلاگنویس گاه خانه‏‏ای با شرایط و امکانات متفاوت [:و بیشتر] می‏خواهد؛ تصمیم به مهاجرت و اثاث کشی -انتقال وبلاگ به سرویسی دیگر- میگیرد. در این مقاله تهیه نسخه‏ی پشتیبان از وبلاگ و انتقال کاملِ [:مطالب، صفحات، نظرات، تصاویر و فایلهای] وبلاگ از سرویسهای رایج وبلاگنویسی به سرویس دلخواه [:بویژه وردپرس و بلاگر] آموزش داده میشود.

برای انتقال وبلاگ به سرویس دلخواه ابتدا وبلاگ را از سرویس مبدأ برون­‌بری کرده [مطالب و نظرات را بیرون کشیده]، در سرویس مقصد وبلاگ ایجاد کرده، فایلِ برون‌بر وبلاگ را در سرویس مقصد درون‌ریزی [وارد] کنید. برون‌بری و درون‌ریزی وبلاگهای سرویسهای رایج در مقاله به تفصیل شرح داده شده است.

برای مهاجرت [انتقال وبلاگ] به سرویس دلخواه بخش مربوطه از برون‌بری و درون‌ریزی را مطالعه کنید. بعنوان مثال برایِ؛
مهاجرت از بلاگفا [یا پرشین بلاگ و بلاگ اسکای] به وردپرس؛ بخشهای «برون‌بری وبلاگ> ج.سرویسهای وطنی» و «درون‌ریزی وبلاگ> الف.وردپرس»
مهاجرت از بلاگفا [یا پرشین بلاگ و بلاگ اسکای] به بلاگر؛ بخشهای «برون‌بری وبلاگ> ج.سرویسهای وطنی» و «درون‌ریزی وبلاگ> ب.بلاگر»
مهاجرت از یاهو360 به وردپرس؛ بخشهای «برون‌بری وبلاگ> ج.یاهو360» و «درون‌ریزی وبلاگ> الف.وردپرس»
مهاجرت از پارسی بلاگ به بلاگر؛ بخشهای «برون‌بری‌وبلاگ> ه.سرویسهای دیگر» و «درون‌ریزی وبلاگ> ب.بلاگر»
مهاجرت از وردپرس.کام به وردپرس.اورگ یا بر عکس یا تغییر آدرس وبلاگهای وردپرس.کام؛ بخشهای «برون‌بری وبلاگ> الف.وردپرس» و «درون‌ریزی وبلاگ> الف.وردپرس»
مهاجرت از بلاگر به وردپرس؛ بخش «درون‌ریزی وبلاگ> الف.وردپرس»
مهاجرت از وردپرس به بلاگر؛ بخشهای «برون‌بری وبلاگ> الف.وردپرس» و «درون‌ریزی وبلاگ> ب.بلاگر»

.

نکته: مطالعه‌ی بخشهای «کارهای بعد از مهاجرت» و «راه حل مشکلات مهاجرت» در پایین همین مطلب فراموش نشود!

.

برون‌بری وبلاگ:
برای مهاجرت [:انتقال وبلاگ] یا تهیه‏ی نسخه‏ی پشتیبان، وبلاگ را برون‌بری میکنند.

الف. وردپرس:
از داشبورد وبلاگ خود در وردپرس به ابزار>برون‌بری رفته، «دریافت پرونده‏ی برون‌بری شده» را بفشارید، برون‌بر  وبلاگ را ذخیره کنید.

ب. بلاگر:
از داشبورد وبلاگ خود در بلاگر به تنظیمات>اصلی بروید، «ارسال وبلاگ» را فشرده، از صفحه‏ی باز شده DOWNLOD BLOG را بفشارید، برون‌بر وبلاگ را ذخیره کنید.

ج. سرویسهای وطنی [:بلاگفا، پرشین بلاگ، بلاگ اسکای]:
برای برون‌بری سرویسهای وطنی مراحل زیر را طی کنید.
1- آخرین و جدیدترین نسخه‏ی افزونه‏ی Exporter را از اینجا* روی فایرفاکس نصب کرده [پس از کلیک روی اینجا، در صورت مشاهده Allow در بالا راست صفحه یا Add to Firefox در میانه‌ی صفحه آنرا کلیک کنید، در پنجره باز شده Install را بفشارید]، بعد از نصب افزونه فایرفاکس را مجددا راه اندازی کنید.
2- وارد پنل وبلاگ خود شده، به بخش «انتخاب قالب وبلاگ» رفته، قالب وبلاگ را به قالب پیشفرض [:اصلی] تغییر دهید. قالب پیشفرض برای بلاگفا: نارنجی ساده، برای پرشین بلاگ: simple برای بلاگ اسکای: آبی، برای میهن بلاگ:  قالب کد 19 می‌باشد. حتی اگر قالب کنونی وبلاگ از قالبهای پیشفرض میباشد باز هم لازم است که پوسته‏ی پیشفرض را دوباره انتخاب کنید تا بروز رسانی شود.

تنظیمات اختصاصی سرویسها:
بلاگفا: از پنل وبلاگ به «تنظیمات وبلاگ» رفته، نحوه‏ی نمایش تاریخ پست ها را روی «نمایش تاریخ بصورت میلادی مانند 20/5/2004»، نحوه‏ی نمایش زمان پست ها را روی «نمایش ساعت و دقیقه – مانند 14:30» و «تعداد پستها در صفحات داخلی» را [بیشترین تعداد مطالبی که در یک ماه نوشته اید، مثلا] «30» تعیین کرده، ثبت را بفشارید+.

پرشین بلاگ: از پنل وبلاگ روی نام وبلاگ کلیک کرده به بخش تنظیمات عمومی وبلاگ رفته، غیر از «جعبه آرشیو» تیک تمامی «اجزای قابل نمایش» را برداشته، نحوه‏ی نمایش تاریخ را روی «81/3/23» و «مطالب صفحه نخست» را [بیشترین تعداد مطالبی که در یک ماه نوشته اید، مثلا] «30» تعیین کرده، ذخیره را بفشارید. از فایرفاکس به Tools>Option>Content رفته، تیک Enable JavaScript را برداشته، OK را بفشارید+.

بلاگ اسکای: از پنل وبلاگ به بخش تنظیمات عمومی رفته، نمایش ساعت را روی «24Hour» ،نحوه‏ی نمایش تاریخ را روی «81/08/26» و تعداد یادداشت را [بیشترین تعداد مطالبی که در یک ماه نوشته اید، مثلا] «30» تعیین کرده، ثبت را بفشارید+.

میهن بلاگ: از داشبورد وبلاگ به «تنظیمات وبلاگ» رفته، فرمت تاریخ را روی «1388/09/05»، فرمت زمان را روی «20:47»، آرشیو را «ماهیانه» و تعداد پست در صفحه را [بیشترین تعداد مطالبی که در یک ماه نوشته اید، مثلا] «30» تعیین کرده، ثبت را بفشارید+.

web3exporterblogfa201

3- بهتر است از نوار ابزار فایرفاکس به Tools>Option>Content رفته، تیک Load images automatically را بردارید و OK را بفشارید، اینگونه وبلاگ با سرعت بیشتری برون‌بری خواهد شد. همچنین بهتر است از فایرفاکس به Tools>Option>Content رفته، تیک Enable JavaScript را برداشته، OK را بفشارید، بویژه اگر در وبلاگ از کدهای جاوا استفاده کرده باشید.
از پنل وبلاگ به بخش «تنظیمات وبلاگ» [:تنظیمات عمومی وبلاگ] رفته، از نوار ابزار فایرفاکس به Tools رفته Weblog Exporter را بزنید. بلافاصله صفحات مختلف مطالب ،نظرات و مطالبِ دو قسمتی پشت سر هم در همان تب باز میشوند، تا پایان کار افزونه تب را عوض نکنید، فقط وقتی مشکلی پیش آمده است که صفحه‏ی دیگری لود نشود.

export1web3

منتظر بمانید تا پیام «تهیه‏ی نسخه‏ی پشتیبان پایان یافت» نمایش داده شود. نسخه‏ی پشتیبان وبلاگ با نام backup.xml در دسکتاپ ذخیره میشود. بعد از پایان برون‌بری میتوانید تنظیمات فایرفاکس را به حالت قبل برگردانید.

export2web3

د. یاهو 360:
در حساب خود در یاهو لاگین شوید، به http://download.360.yahoo.com رفته، روی «prepare my download» کلیک کنید، ایمیلی از Yahoo! 360 به ایمیل شما در یاهو ارسال میشود، ایمیل یاهو را باز کرده، درون ایمیل دریافت شده از یاهو 360 روی لینکِ دانلود کلیک کنید و برون‌برِ یاهو 360 را بصورت فایل زیپ دانلود کنید.

ه. سرویسهای دیگر [:روش خوراک – واسطه]
برون‌بری وبلاگ از مهمترین سرویسهای وبلاگنویسی از طریق افزونه‏ی Exporter یا مستقیما از خود سرویسها امکان پذیر شده است، برون‌بری به روش «خوراک – واسطه» تقریبا برای همه‏ی سرویسها امکان پذیر است، البته در این روش فقط مطالب وبلاگ برون‌بری شده، نظرات برون‌بری نخواهند شد.

1- آدرس خوراک اصلی وبلاگ را در مرورگر اینترنت اکسپلورر باز کنید. آدرس خوراک وبلاگهای میهن بلاگ؛ http://yourblog.mihanblog.com/post/rss و پارسی بلاگ؛ http://yourblog.parsiblog.com/rss.aspx میباشد.

2- از مرورگر به File>Save Page As رفته صفحه‏ی باز شده را ذخیره کنید. فایل ذخیره شده برون‌بر 10 مطلب اخیر وبلاگ میباشد.

3- اگر وبلاگ بیش از ۱۰ مطلب دارد، به پنل وبلاگ مبدا رفته مطالبی را که پشتیبان گرفته اید حذف کرده یا در حالت عدم نمایش قرار دهید. مراحل 1 و 2 را بصورت ده تا ده تا برای همه‏ی مطالب وبلاگ تکرار کنید. فایلها برای درون‌ریزی در وردپرس دات اورگ آماده اند، اما برای وردپرس دات کام و بلاگر مراحل بعد را نیز باید انجام دهید.

4- آخرین نسخه‏‌ی وردپرس همراه با ملزومات را با حجم حدود 40 مگابایت از bitnami دانلود کرده، مانند نرم افزارهای معمولی بصورت لوکال هاست بر روی رایانه نصب و اجرا کنید. از داشبورد  وردپرس نصب شده به «ابزارها>درون‌ریزی» رفته، RSS را بفشارید، از صفحه‏ی باز شده Browse را فشرده، فایل برون‌برِ وبلاگ مبدا را از روی رایانه انتخاب کرده، «فرستادن پرونده و درون‌ریزی آن» را بفشارید. اگر بیش از یک فایل برون‌بر دارید برای هر کدام از آنها این کار را تکرار کنید. برای واسطه‏‌ی انتقال از وردپرس شخصی نیز میتوانید استفاده کنید.

5- از داشبورد وبلاگ واسطه به «ابزارها>برون‌بری» رفته، «دریافت پرونده برون‌بری شده» را بفشارید، فایل دانلود شده برون‌بر وبلاگ میباشد.

.

درون‌ریزی وبلاگ:
برای انتقال دادن به وبلاگ یا بازگردانی نسخه‏ی پشتیبان، وبلاگ را درون‌ریزی میکنند. در وردپرس دات کام برای تغییر آدرس نیز وبلاگ را در آدرس جدید درون‌ریزی میکنند.

الف. وردپرس:
از داشبورد وبلاگ خود در وردپرس به ابزار>درون‌ریزی بروید.
برای درون‌ریزی فایل وبلاگ «برون‌بر شده» توسط افزونه‏ی exporter یا وردپرس [:دات کام و دات اورگ] لینک WordPress را بفشارید.
برای درون‌ریزی از بلاگر لینک «بلاگر» را فشرده، در صفحه‏ی باز شده «تعیین دسترسی» را بفشارید، با فشردن Grant access اجازه‏ی دسترسی به وبلاگ بلاگر را بدهید، مشخصات وبلاگ مبدا نمایش داده میشود، «درون ریزی» را کلیک کنید. درون‌ریزی انجام شده «تعیین نویسنده ها» را فشرده، نام نویسنده را انتخاب کرده و «بروز رسانی» را بفشارید.
برای مووبل‌تایپ، تایپ‌پد، یاهو 360  و LiveJournal نیز لینک مربوطه را بفشارید و مراحل را طی کنید.
در وردپرس دات اورگ با رفتن به ابزار>درون‌ریزی و فشردن لینک RSS میتوانید فایلهای برون‌بر RSS را مستقیما درون‌ریزی کنید.

export3web3

پس از انجام موفقیت آمیز درون‌ریزی، وضعیت درون ریزی؛ عناوین مطالب درون‌ریز شده و تعداد کامنت های آنها گزارش شده، عبارت «همگی انجام شد، شاد باشید!»نمایش داده میشود.
چنانچه پس از انجام مرحله‏ی درون‌ریزی بدون نمایش گزارش وضعیت درون‌ریزی [:عناوین مطالب درون‌ریز شده و تعداد کامنت های آنها] پیام «همگی انجام شد، شاد باشید!» نمایش داده شد، وبلاگ را مشاهده کنید، احتمالا درون‌ریزی انجام نشده است. این مشکل بسیار متداول است و اغلب به دلیل اختلال ارتباط اینترنتی یا مشکلات مشابه پیش می آید، در اینگونه موارد مجددا برای درون‌ریزی تلاش کنید. ممکن است مشکل چندین بار تکرار شود و مجبور شوید چندین بار تلاش کنید تا موفق شوید. اگر بعد از بارها تلاش موفق نشدید، مشکل باید مربوط به مرحله‏ی برون‌بری وبلاگِ مبدأ باشد.

.

ب. بلاگر:
از داشبورد وبلاگ خود در بلاگر به تنظیمات>اصلی بروید. «وارد کردن وبلاگ» را فشرده، از صفحه‏ی باز شده Brows را زده، فایل برون‌بری شده وبلاگ مبدا را از روی رایانه انتخاب کرده، کپچا را نوشته، تیک «همه‏ی پیام های وارد شده را به طور خودکار منتشر کنید» را زده، «وارد کردن وبلاگ» را بفشارید.

export4web3

بلاگر در حال حاضر [:بصورت مستقیم] تنها فایلهای «برون‌بر شده» از وبلاگهای بلاگر را میپذیرد، برای درون ریزیِ سرویسهای غیر از بلاگر [:وردپرس، سرویسهای وطنی و…]  ابتدا باید آنها را به فرمت بلاگر تبدیل کرد، تبدیل به فرمت بلاگر را به دو طریق میتوانید انجام دهید:

1- مبدل آنلاین: به wordpress2blogger.appspot.com رفته browse را بزنید، فایل «برون‌بر شده» وبلاگ مورد نظر را انتخاب و باز کرده، convert را بفشارید. برون‌بر تبدیل شده به فرمت بلاگر را بر روی رایانه ذخیره کنید. فایل تبدیل شده را میتوانید در بلاگر درون ریزی کنید. wordpress2blogger.appspot.com فایلهای بزرگتر از 1 مگابایت را نمیپذیرد، همچنین بخاطر تحریم ها در ایران مسدود است.

web3exporter104

2- مبدل آفلاین: پایتون [برای ویندوز نسخه‏های Windows Installer پایتون] را از اینجا [حجم: 13mb] دانلود و نصب کنید. روی My Computer راست کلیک کرده، Properties را فشرده، همچون این تصویر؛ به تبِ Advanced رفته، Environment variables را فشرده، از بخش پایینِ System variables روی Path کلیک کرده، Edit را فشرده، به انتهای خطِ مقابلِ variable value رفته [برای این کار روی آن کلیک کرده، دکمه‎ی End را بفشارید تا کروسر به انتهای خط برود]، کاراکترِ ; را نوشته، بعد از آن آدرس پوشه ای که پایتون را در آن نصب کرده اید [که بصورت پیشفرض شبیه به C:\Python31 می‏باشد] را بنویسید. سیستم عامل را ری‏استارت کنید.
مبدل گوگل را از اینجا* [حجم: 500KB] دانلود کرده، محتویات آنرا روی رایانه کپی کنید. [توضیحاتی که در ادامه می‏آ‏ید با این فرض است که فایلی که میخواهید تبدیل کنید به نام backup و  در درایو D قرار داده اید، همچنین محتویات برنامه‏ی مبدل را در درایو D قرار داده اید. پیشنهاد میکنم همینطور عمل کنید.]
Command Prompt  را از Start>All programs>accessories>Command Prompt اجرا کنید. مانند تصویر زیر :d را نوشته، اینتر را بفشارید، cd web3beta را نوشته، اینتر را بفشارید، cd bin را نوشته، اینتر را بفشارید. خط زیر را نوشته و اینتر را بفشارید.
wordpress2blogger.bat d:\backup.xml > d:\converted.xml
فایل تبدیل شده با نام converted در درایو d ایجاد می‏شود، فایل تبدیل شده را می‏توانید در بلاگر درون‏ریزی کنید.

web3export110

اگر مبدل آنلاین یا آفلاین خطا داد، بخش «راه حل مشکلات مهاجرت>ج.مشکل در تبدیل فایلهای وردپرس به بلاگر» از همین مطلب را بخوانید.

برای درون‌ریزی از سرویسهای دیگر [:همچون سرویسهایی که به روش خوراک – واسطه برون بری کرده اید] که فایل برون بر آنها به فرمتی غیر از فرمت وردپرس میباشد ابتدا با توجه به توضیحات دیگر بخشهای مقاله آنرا به فرمت وردپرس تبدیل کرده سپس آنرا به فرمت بلاگر تبدیل کنید.

.

انتقالِ بخشی از وبلاگ [برخی از مطالب]:
چنانچه مایل به انتقال همه‏ی مطالب وبلاگ مبدا به وبلاگ جدید نیستید و تنها میخواهید بعضی از مطالب را به دلخواه منتقل کنید، کافی است قبل از برون‌بری مطالبی را که نمیخواهید منتقل شوند را از وبلاگ مبدا حذف کنید یا به حالت پیشنویس درآورید، همچنین میتوانید پس از انتقالِ وبلاگ، مطالبی را که نمیخواهید از وبلاگ جدید حذف کرده یا درفت کنید. توجه داشته باشید که در بلاگر و وردپرس مطالبِ پیشنویس نیز در برون‏بر وبلاگ می آیند، همچنین با کمی دقت میتوانید با نت پد فایلِ برون‌برِ افزونه‏ی Exporter، و برون‌برِ وردپرس را باز کرده، آنرا ویرایش کنید.

.

کارهای بعد از مهاجرت:
1- انتقالِ تصاویر و فایلها: پس از انتقال وبلاگ به سرویس مورد نظر چنانچه تصمیم دارید که وبلاگ مبدا [:قدیم] را حذف کنید، برای سرویسهای وطنی که فضایی برای آپلود فایلها اختصاص نمیدهند بدون هیچ نگرانی میتوانید این کار را بکنید، اما برای وبلاگهای سرویسهای وردپرس دات کام، وردپرس دات اورگ و بلاگر با توجه به اینکه فایلها [:مثلا تصاویر] درج شده در مطالب در فضای ویژه‏ی آن وبلاگ آپلود شده اند با حذف وبلاگ آن فایلها نیز از حذف خواهند شد. پس تا قبل از انتقال فایلها و تصحیح آدرس آنها وبلاگ مبدا را حذف نکنید. در وردپرس دات کام و بلاگر میتوانید بدون اینکه وبلاگ را حذف کنید مطالب را حذف کنید تا مشکلی برای فایلها ایجاد نشود.

2- ریدایرکت وبلاگ قدیم به وبلاگ جدید: پس از مهاجرت میتوانید وبلاگ قدیمی را به وبلاگ جدید ری‏داریکت [Redirect] کنید تا کسانی که به آدرسِ وبلاگ قدیمی [قبلی] مراجعه می‏کنند بصورت خودکار به وبلاگ جدیدتان هدایت شده، وبلاگ جدید برای‏شان باز شود. برای نمونه وبلاگِ http://web3beta.blogfa.com را ببینید که بطور خودکار به آدرسِ https://web3b.wordpress.com ریدایرکت می‏شود. برای ریدایرکتِ خودکارِ وبلاگ قدیم به آدرسِ جدید؛ از مدیریت وبلاگ قدیم‏تان به بخش «ویرایش قالب» رفته،  ctrl+f را فشرده، تگِ /head> را یافته، این کدها را قبل از آن کپی کنید. بجای https://web3b.wordpress.com در کدها آدرسِ وبلاگ جدیدتان را بنویسید. [برای وبلاگهای بلاگر ابتدا از «مدیریت وبلاگ>چیدمان>ویرایش HTML»، «بازگشت به الگوی کلاسیک» را بفشارید، سپس کدها را اضافه کنید.]

بهتر است در صورتِ امکان بعد از کدهای بالا این کدها را نیز بیفزایید، تا اگر جاوا اسکریپت در مروگرِ کاربر غیر فعال بود یا پشتیبانی نمیشد باز هم وبلاگ ری‏دایرکت شود. بجای https://web3b.wordpress.com در کدها آدرسِ وبلاگ جدیدتان را بنویسید. [در برخی سرویسها همچون بلاگفا کدهای بالا کافی هستند، افزودنِ این کدها امکان‏پذیر نیست.]

3- اطلاع دادنِ آدرسِ جدید: پس از مهاجرت آدرس اصلیِ خوراک را در خوراک پخته شده [فیدبرنر] به آدرس خوراک جدید تغییر دهید. مشترکینی که  وبلاگ را از طریق خوراک پخته شده دنبال میکنند بدونِ هیچ تغیری مطالبِ وبلاگ جدید را خواهند داشت، خوانندگانی که به آدرس وبلاگ مراجعه میکنند را نیز میتوانید با ریدایرکت کردنِ وبلاگ قدیم بطور خودکار به آدرسِ جدید بفرستید، تنها برای کسانی که وبلاگ را از طریق خوراکِ پخته نشده دنبال میکنند در آخرین مطلبِ وبلاگ تغییر آدرسِ وبلاگ را یادآور شده ، ترجیحا از آنها بخواهید از خوراکِ پخته شده [فیدبرنری] استفاده کنند. همچنین اگر وبلاگ قدیم شما در وردپرس.کام است از آنجا که در وردپرس.کام ویرایش قالب و استفاده از کدهای جاوا امکان پذیر نیست [نمیتوان وبلاگ را بصورت خودکار به آدرس جدید ریدایرکت کرد] بنابراین در آخرین مطلب وبلاگ انتقال وبلاگ و آدرس جدید آنرا به خوانندگان وبلاگ اطلاع دهید.

.

راه حل مشکلات مهاجرت:
الف. مشکلِ
حجم:
برخی از سرویسها برای درون‌ریزی حجمی را بعنوان حداکثر در نظر گرفته‌اند، [حد اکثر حجم برای وردپرس.کام در حال حاضر 15MB و برای بلاگر 3MB میباشد] به صورت معمول حجم فایل برون‌بر کمتر از این اندازه است اما اگر حجم آن بالاتر از این مقدار بود به یکی از روشهای زیر عمل کنید:

1- برون‌بری وبلاگ در چند مرحله: بسته به حجم مطالب تعدادی از آنها را به حالت پیشنویس [:درفت] درآورده سپس وبلاگ را برون‌بری کنید، پس از برون‌بری، مطالبی که برون‌بر کرده اید را از وبلاگ مبدا حذف یا پیشنویس کرده، مطالب باقیمانده را از حالت پیشنویس خارج کرده [:منتشر کرده] آنها را نیز برون‌بری کنید.
2- تکه تکه کردنِ فایل برون‌بر توسطِ نرم افزار: نرم افزار XML File Splitter را از اینجا** دانلود و اجرا کنید. در فیلد خالیِ نرم افزار حجم مورد نظر را نوشته، دکمه‌ی Split XML File را فشرده، از پنجره‌ی باز شده فایلِ برون‌بر را Open کنید. تکه‌های فایل برون‌بر در محل نرم افزار ایجاد میشوند. فایلهای تکه شده را یکی یکی با نت پد باز کرده این کدها را به ابتدای هر کدام  [به جز تکه‌ی اول] و <item/> را به انتهای هر کدام افزوده [کپی کرده]، Save کنید. فایلهای برون‌بر آماده‌اند، آنها را یکی یکی در وبلاگ مقصد درون ریزی کنید.
3- ویرایش با نرم افزارهای ویرایش متن: با کمی دقت و حوصله میتوانید با نرم افزارهای ساده‌ی ویرایش متن همچون نت پد فایلِ برون‌برِ افزونه‏ی Exporter، و برون‌برِ وردپرس را باز کرده، آنرا چند تکه کنید.
4- افزایش حجم قابل درون‌ریزی: در وردپرس دات اورگ علاوه بر روش بالا میتوانید حجم قابل درون‌ریزی را نیز افزایش دهید؛ فایل php.ini را ویرایش کنید، اگر هاست تان دسترسی به این فایل را محدود کرده با هاست تماس بگیرید. از فایل php.ini کد upload_max_filesize = 10M را بیابید، اگر نیست ایجادش کنید و عدد آنرا با توجه به اندازه‏ی فایلی که قصد دارید درون‌ریزی کنید [:عددی بیشتر از آن] تغییر دهید. یا به .htaccess رفته، php_value upload_max_filesize = 10M را به آن اضافه کنید. عدد آنرا با توجه به اندازه‏ی فایلی که قصد دارید درون‌ریزی کنید [:عددی بیشتر از آن] تعیین کنید.

.

ب. مشکل در تبدیل برون‌برِ وردپرس به بلاگر: چنانچه مبدل آنلاین یا آفلاین در تبدیل فایلِ برون‌بر وردپرس به بلاگر موفق نبود و خطا داد اغلب مشکل از اسلاگ [نامک لاتین] مطالب، دسته ها یا برچسبها است، باید اسلاگها را ویرایش و حروف فارسی را با حروف انگلیسی یا اعداد جایگزین کنید. مطالب، دسته‌ها و برچسبها دارای اسلاگ میباشند. البته اگر برون‌بر وبلاگ را از طریق افزونه‌ی انتقال تهیه کرده اید اسلاگِ مطالب بطور خودکار اصلاح میشود.
اگر مطالب را از وردپرس برون بری میکنید میتوانید قبل از برون‌بری اسلاگها را اصلاح کنید. البته وردپرس.کام امکانِ ویرایش اسلاگِ دسته‌ها و برچسبها را نمی‌دهد.

برای اصلاح اسلاگها؛ آخرین نسخه‏‌ی وردپرس همراه با ملزومات را با حجم حدود 40 مگابایت از bitnami دانلود کرده، مانند نرم افزارهای معمولی بصورت لوکال هاست بر روی رایانه نصب و اجرا کنید.  وردپرس نصب شده واسطه‌ی اصلاح خواهد بود. از داشبورد وردپرس نصب شده به «Tools>Import» [ابزارها>درون‌ریزی] رفته، WordPress را بفشارید، از صفحه‏ی باز شده Browse را فشرده، فایل برون‌بری شده وبلاگ مبدا را از روی رایانه انتخاب کرده، «Upload file and import» [فرستادن پرونده و درون‌ریزی آن] را بفشارید. برای واسطه‏‌ی اصلاح  از وردپرس شخصی نیز میتوانید استفاده کنید.
برای اصلاح اسلاگ مطالب از داشبورد وردپرس نصب شده به «Posts>Posts» رفته، نشانگر موس را روی عنوانِ نوشته ببرید، «Quick Edit» [ویرایش سریع] را فشرده، Slug را با حروف انگلیسی یا اعداد دلخواه جایگزین کنید. اگر دسته‌ها و برچسبها برای‌تان اهمیت ندارند یا تصمیم دارد پس از مهاجرت در وبلاگ مقصد مجددا آنها را ایجاد کنید میتوانید دسته ها و برچسبها را حذف کنید وگرنه باید اسلاگ آنها را نیز ویرایش کنید. برای اصلاح اسلاگ دسته‌ها به «Posts>Categories» [نوشته‌ها>دسته‌ها] و برای اصلاح اسلاگ برچسبها به «Posts>Post Tags» [نوشته‌ها>برچسبها] رفته، از زیرِ نام دسته  یا برچسب «Edit» [ویرایش] را فشرده، در صفحه‌ی باز شده «Slug» [نامک (نام لاتین)] را ویرایش کنید.
از داشبورد به «Tools>Export» [ابزارها>برون‌بری] رفته، «Download Export File» [دریافت پرونده برون‌بری شده] را بفشارید، فایل دانلود شده برون‌بر وبلاگ میباشد.

.

ج. مشکل تعداد زیاد مطالب: هر چند تعداد مطالب اغلب وبلاگها با تنظیمات توضیح داده شده برای برون‌بری توسط افزونه‌ی انتقال مشکلی نخواهد داشت. اما به ندرت وبلاگهایی یافت میشوند که تعداد مطالب شان به بیش از این مقدار میرسد.
اگر تعداد مطالب منتشره در وبلاگ بیش از بیشترین عددی است که امکان ورود آن برای «تعداد پستها در صفحات داخلی» امکان پذیر است؛ از تنظیمات وبلاگ حالت نمایش آرشیو را [به جای ماهیانه] «هفتگی» قرار دهید.
اگر تعداد پست ها در هفته نیز بیش از مقدار قابل تعیین بود بسته به تعداد مطالب، تعدادی از آنها را به حالت پیشنویس [:درفت] درآورده سپس وبلاگ را برون‌بری کنید، پس از برون‌بری، مطالبی که برون‌بر کرده اید را از وبلاگ مبدا حذف یا پیشنویس کرده، مطالب باقیمانده را از حالت پیشنویس خارج کرده [:منتشر کرده] آنها را نیز برون‌بری کنید.

.

یاد آوری مهم:
همان زمان که  کار انتقال وبلاگ را شروع میکنید مقاله را به دقت مرور کنید هر چند ساعاتی قبل مقاله را خوانده باشید. بویژه بخش «برون‌بری سرویسهای وطنی» به دلیل تغییرات مداوم سرویسها [:بویژه بلاگفا] تا کنون چندین بار بروز رسانی شده و تغییرات جزئی اما مهمی داشته و احتمالا در آینده نیز تغییراتی خواهد داشت. همچنین افزونه‏ی exporter [:برای برون‌بری سرویسهای وطنی] را همان‏گاه که میخواهید وبلاگ را برون‌بری کنید دانلود و نصب کنید، اگر قبلا آنرا دانلود و نصب کرده اید هنگام برون بری  آنرا عزل کرده، مجددا دانلود و نصب کنید. کوچک ترین تغییر و بی دقتی میتواند منجر به عدم موفقیت در انتقال وبلاگ و زحمت دوباره‏ی شما شود.

.

تقدیم و تشکر:
برای گسترش امکانات افزونه و نیز نوشتن دقیقتر بخشهای مربوط به آن، مکاتبات و گفتگوهای متعدد و مفصلی با نویسنده‏ی افزونه داشتم. پیگیری ها برای گسترش امکانات افزونه همچنان ادامه دارد. این مقاله را به نویسنده‏ی افزونه؛ شاهزاده عزیز تقدیم میکنم. با تشکر فراوان از شاهزاده

منبع: وب 3

.

مطالب مرتبط:

50 دلیل برای مهاجرت از بلاگفا – مقایسۀ وردپرس، بلاگر و سرویسهای وطنی

5 دلیل برای وبلاگنویسی در سرویسهای وطنی؛ بلاگفا

آموزش کامل وردپرس دات کام؛ معرفی همه‏ی بخشها، تنظیمات، امکانات

آموزش کامل بلاگر؛ معرفی همه‏ی بخشها، تنظیمات، امکانات

.

وب 3 را از طریق خوراک، تویتر و فرندفید دنبال کنید.

.

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Cloob :: oyax :: Del.icio.us :: Stumble :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: GBuzz :: Greader :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

551 دیدگاه »

 1. آتوسا said

  یک پست عالی که مشکل خیلی ها رو حل می کنه. فقط می ترسم ترور بشی! :دی مواظب خودت باش استاد جونم :-*

 2. مطلب خیلی به درد به خوری بود . ممنون از راهنماییتون.

 3. Kazar said

  خدا رو شکر من از همون اول وبلاگ نویسی جدی رو با وردپرس شروع کردم، حالا هم نیازی به مهاجرت ندارم!

  • web3beta said

   شروع وبلاگنویسی با یک سرویس قدرتمند و مناسب موهبت بزرگیه که نصیب هر کسی نمیشه : )

 4. میلاد said

  عالی بود , خسته نباشی , حداقل کار ما رو راحت کردی هر روز باید واسه ملت توضیح میدادم حالا آدرس این پست رو میدم میگم برید کیف کنید 😀

 5. تشویق مهاجرت نخبگان به دیار فرنگ؟!!!

  • web3beta said

   وردپرس و بلاگر شهرهای خودمون اند، اینجا همه با همه اند، همه فامیل اند.

 6. CamBiz said

  ممنون و باز هم ممنون . هميشه لذت ميبرم از امثال تو كه مي تونن از هر كلامي ، طلا در بيارن و با انديشه اپن سورس و آزادي اطلاعات دل همه رو به دست ميارند . البته خدا نكنه آدم از سرزمين خوش آب و هواي وردپرس هوس مهاجرت به دريم لند هاي ديگه بكنه . چون به قدري با كوه هاي سر به فلك كشيده و رودخانه هاي پرخروش و آدم هاي باحال ورد پرس حال ميكنم كه نگو….
  دست مريزاد و آفرين.

  • web3beta said

   ممنون، زنده باد منبع باز، وب باز، وب آزاد. زنده باد وردپرس، آفرین بر بلاگر

 7. سلام دوست عزیز مراحل رو انجام دادم، وقتی میخوام بک آپ بگیرم در آخر کار به جای پيغام موفقیت این ارور رو میده TypeError: divs[1].innerHTML.match(/^([0-9]+\/[0-9]+\/[0-9]+)/) is null مشکل چیه؟

  • web3beta said

   سلام، از پنل وبلاگ به بخش تنظیمات عمومی رفته، نحوه ی نمایش تاریخ را روی«81/08/26» تنظیم کرده، ثبت را بفشارید. از پنل وبلاگ به بخش تنظیمات وبلاگ رفته، از نوار ابزار فایرفاکس به Tools رفته Weblog Exporter را بزنید.

 8. nytreporter said

  پس بالاخره این مقاله‌ی خوب را نوشتید!
  منتظر بودیم. مرسی خیلی:)

 9. سلام. من اتفاقاً مشکلی داشتم که بخوبی برگذار شد! یعنی نوشته‌هام حذف شدند و خیالم راحت شد! دوستی پیشنهاد کرد برای رفع مشکل و جابجائی، این نوشته را بخوانم. فکر می‌کنم دستورالعمل مربوط به انتقال کل وبلاگ باشه درحالی که من می‌خواستم از یک وبلاگ در وردپرس تعدادی از پست‌ها رو با کامنت‌ها و مخلفات! به وبلاگ دیگه‌ام در دروپرس انتقال بدم بلد نبودم.

  • web3beta said

   سلام، برای جابجایی، تغییر آدرس یا انتقال برخی مطالب از وبلاگی در وردپرس به وبلاگی دیگر در وردپرس بخشهای «برون بری وبلاگ>الف.وردپرس» و «درون ریزی وبلاگ>الف.وردپرس» از همین مقاله را بخوانید. بخش «چند نکته ی مهم» را نیز با دقت بخوانید.

 10. ممنون رفیق، بعد از سه سال مهاجرت به وردپرس تونستم مطالبم رو از چنگ بلاگفا در بیارم. دمت گرم. دم شاهزاده هم گرم

 11. هشام said

  مرسی …

 12. Mr\'James said

  ممنون چه لذتی داره 650 تا پست جا مانده در بلاگفا رو پس گرفتم. زنده باد آزادی. حالا باید ورد پرس به بلاگر رو تست کنم ، راستی خط 50 اسکریپت ارور میده ، منظورش چیه؟

  • web3beta said

   خواهش! وردپرس به بلاگر خطا داد واسه تون؟ [:نگاهی به وبلاگ مقصد بیندازید ببینید مطالب منتقل نشده اند] برای پیگیری خطا رو با جزییات از طریق اینجا واسه م ارسال کنید. پاسخ به شما ایمیل خواهد شد.

 13. حامد said

  ای بابا چقدر برون بری , درون ریزی کردی آدم غاتی میکنه اگر میخوای مطلب تخصصی بنویسی دیگه این همه جایگزین کردن کلمات چیه اینم شده کتاب ترجمه کردن.شما باید قبول کنی که اینجور مطلب نوشتن خواننده رو خسته میکنه من که از پاراگراف اول به بعد اعصابم خرد شد . ای بابا حالا اگر قبول کردی

  • web3beta said

   اینها اصطلاحاتی است که در سرویسها به کار برده اند. قبول دارم و عذر میخوام اما راه حل لطفا؟

 14. […] درد نکنه. مطالب کامل و ریزه کاری ها هم به طور کامل در این پست توسط وب ۳ نوشته شده است. با توجه به راهنمایی های این […]

 15. مغزم درد گرفت…

 16. H03EIN said

  سلام… دوباره از مطالب مفید و ارزنده شما لذت بردم….. دستت درد نکنه.. 😉

 17. خداوند یک در دنیا صد در آخرت یا بر عکسش هر چی دوست داری بده که این ملت رو از خواب غفلت بیدار میکنی ، ما هم به عنوان یک عضو کوچک از خانواده بزرگ وردپرس متشکریم 😉

 18. […] مهاجرت؛ انتقال وبلاگ از هر جا به هر جا؛ وردپرس و بلاگر (tags: webdesign وردپرس firefox وبلاگ weblog بلاگ بلاگر extension) […]

 19. 78med said

  سلام
  من تمام مراحلی که گفتی انجام میدم اما اروری به این شرح TypeError: heads[i] is undefined برام میاد و با اوکی و بازگشت هم ادامه پیدا نمیکنه اصلاح پستها هم فایده ای نداشته مشکل از کجاست؟

  • web3beta said

   افزونه را عزل و دوباره نصب کنید [:افزونه بروز رسانی شده است]، مراحل را یک بار دیگر مطابق مقاله جلو بروید. اگر باز هم به مشکل برخوردید به من در؛ web3beta@gmail.com ایمیل بزنید.

 20. […] درد نکنه. مطالب کامل و ریزه کاری ها هم به طور کامل در این پست توسط وب ۳ نوشته شده است. با توجه به راهنمایی های این […]

 21. […] google gadgets در اوبونتو از سورس تا یه توضیحات مختصر در مورد مقاله‌ی کامل web3 که مربوط به افزونه‌ی انتقال دهنده هستش و کلی حرف که […]

 22. ساقي said

  سلام
  ممنون .. تا حالا هم كلي از مطالبتون استفاده كردم
  حالا بعدها مزاحمتون ميشيم! 🙂
  پاينده باشيد.
  ياعلي.

 23. sama said

  با سلام
  وتشکر فراوان
  برون ریزی با موفقیت انجام شد .اما در درون ریزی به مشکل برخوردیم. وبلاگ قبلی در بلاگفا بود . انتقال به وردپرس دات کام.

  • web3beta said

   سلام، درون ریزی را مجددا تکرار کنید. اگر بعد از دو سه بار آزمایش باز هم انجام نشد. افزونه را عزل و مجددا دانلود و نصب کنید. قالب وبلاگ را به قالب نارنجی ساده تغییر دهید و مجددا وبلاگ را برون ریزی کرده آنرا درون ریزی کنید، چنانچه باز هم به مشکل برخورد کردید، بفرمایید که دقیقا در کدام مرحله و چگونه به مشکل برخورد میکنید تا طریقه ی رفع مشکل را توضیح بدم. میتونید web3beta@gmail.com را به جی تالک خود اضافه کنید تا کمک تان کنم.

 24. ممنونم بابت تذكر بجا 🙂

 25. […] برای اطلاعات بیشتر به ویلاگ web3b که به آموزش کامل این موض… […]

 26. HoDa said

  وبلاگ فوق العاده ای دارید
  با اجازه لینکتون می کنم تا افراد بیشتری از اطلاعات مفیدتون استفاده کنن

 27. HoDa said

  ای کاش این مطلب رو زودتر می دیدم!
  من از وبلاگ بلاگفام فقط یه بک آپ Word دارم که به لعنت خدا نمی ارزه!!! 😦

 28. دوست said

  با سلام
  من پوسته ی rounders3col3fa را نصب کرده ام
  چگونه می توانم نوار پایین پست ها ( ارسال به بالاترین و دنباله و … ) را حذف کنم ؟

 29. ممنون. راهنمای مفیدی است. به نظرم یه نکته شاید بشه بهش اضافه کرد در مورد اینکه شاید یکی بخواد این فایل های اکسپورت شده رو ویرایش کنه، مثلا برای وارد کردن در وردپرس مجبور باشه حجمش رو کم کنه یا … یه نرم افزار خوب برای این کار Notepad++ می تونه باشه. اگه به توابع این بک آپ ها یه نگاه کلی بندازیم شکل ساده یی دارند که مثلا در این نرم افزار می شه نویسنده یا عناوین یا تگ های بک آپ ها رو قبل از واردکردن تغییر داد.

  • web3beta said

   تشکر، ممنون از پیشنهادتون، در اولین فرصت به نکات اضافه میکنم

 30. یک در این دنیا 100 در ان دنیا ! 🙂 واقعا بی نظیر بود ! هم آمورش شما و هم افزونه ! کولاک ! N1 دیگه چی بگم خدا وکیلی ؟! بی نظیر ! حالا ما میایم وردپرس ! ممنونم !
  فقط من اون فایل xml رو که توی درون ریزی با وردپرس اپلود میکنم اپلود میشه ولی چیزی به وبلاگ اضافه نمیشه !

  • web3beta said

   ممنون، وارد داشبورد وبلاگ وردپرس تون بشید، به درون ریزی برید و «وردپرس» رو بزنید و …، اگر نشد باز تلاش کنید. اگر نشد افزونه رو بروز رسانی کنید و مقاله رو مجددا بخونید، اگر مجددا نشد فایل رو برای من به ایمیل web3beta@gmail.com بفرستید. از طریق همون ایمیلی که واسه م میفرستید نتیجه رو به تون میگم.

 31. مهدي said

  متاسفانه بلاگ اسكاي اين پيام خطا رو ميده TypeError: elC is null راهنمايي كنيد. تمام مراحلو به دقت انجام دادم.

  • web3beta said

   جاوا را غیر فعال کنید. از فایرفاکس به tools رفته، cleear private data را زده همه ی تیک ها را انتخاب کرده و cleear private data now را بفشارید، از مروگر خارج شده و مراحل را از سر بگیرید. اگر نشد فایرفاکس را عزل کرده و دوباره نصب کنید. اگر مشکل ادامه یافت همینجا مجددا کامنت بگذارید و یادآوری کنید که مشکل تان بر طرف نشده یا ایمیل بزنید.

 32. شد ! نمیدونم چه مشکلی داشت ! ولی رفع شد ! خیلی ممنون ! !

  • web3beta said

   خواهش! گاهی بیشتر به دلیل سرعت و اختلال اینترنت اختلال در روند کار پیش میاد که با انجام مجدد مشکل بر طرف میشه، چنانکه برای شما شد.

 33. اتنا said

  بابا تو دیگه کی هستی دست شیطونو بستی خیلی محشر بود

 34. مهدی said

  متاسفانه باز همون پیغام خطا رو میده. اگه ممکنه بگید که کسی تا به حال تونسته بلاک اسکای این کارو بکنه یا نه؟ ضمنا من از نسخه پرتابل فایرفاکس 3 استفاده می کنم که نمیدونم آیا ممکن تاثیر منفی داشته باشه یا نه. با تشکر فراوان

  • web3beta said

   بله، حتی بعد از کامنت شما افزونه برای بلاگ اسکای مجددا آزمایش شد و موفقیت آمیز بود.
   صفحه ای که این خطا رو میده رو بررسی کنید، احتمالا در اون صفحه پست بدون متن دارید یا اون صفحه به دلیلی بصورت کامل لود نمیشه. اگر خودتان توانستید مشکل آن صفحه را برطرف کنید، اگر نه آدرس صفحه ای که خطا میدهد را کامنت بگذارید یا میل کنید تا بررسی شود. لطف کنید چه موفق شدید و چه نشدید من رو در جریان کار قرار دهید.
   برای پاسخ به مشکل شما نویسنده ی افزونه [:شاهزاده ی عزیز] راهنمایی کردند، شاهزاده ی عزیز ممنونم از پی گیری و راهنمایی هاتون

 35. everplays said

  @مهدی
  با اجازه‌ی وب3 عزیز، مهدی جان درست می‌گفتین مشکل حل شد افزونه رو مجدد به روز کنید.
  اما شرح ماجرا: افزونه نمی‌تونست آخرین المنت موجود در متن رو در صورت غیر مجاز بودن پاک کنه. حالا بلاگ‌اسکای در مواردی که پست ۲قسمتی باشه خودش کامنت html اضافه می‌کنه و این یک المنت غیر مجاز هست که باید پاک بشه. من هم افزونه رو با وبلاگی آزمایش کرده بودم که نوشته‌ی ۲قسمتی نداشت.

 36. مهدي said

  با سلام مجدد
  اين بار با فاير فاكس معمولي امتحان كردم خيلي عالي پيش رفت ولي اخرين صفحه اين پيغام رو داد.
  [exception… «Index or size is negative or greater than the allowed amount» code: «1» nsresult: «0*80530001 (NS_ERROR_DOM_INDEX_SIZE_ERR)» location: «chrome://exporter/content/parser.js Line: 583»]
  آيا سايز فايل محدوديت حجمي داره؟

  • web3beta said

   توضیحات نویسنده ی افزونه [:شاهزاده عزیز] که اینجا کامنت گذاشتند رو بخونید.
   نسخه ی فایرفاکس هیچ تاثیری در روند کار نداره، افزونه نیز محدودیت حجمی نداره، همچنین اینگونه که شاهزاده ی عزیز میفرمایند شما از نسخه ی جدید افزونه استفاده کرده اید بخاطر همین مشکل سابق حل شده، همانطور که گفتم برای پیدا شدن مشکل باید آدرس صفحه ای که خطا میده رو به ما بدید، یک بار دیگه آزمایش کنید وقتی که خطا داد از آدرس بار آدرس رو کپی کرده آنرا همینجا کامنت بگذارید [:اگر آدرسِ موجود در آدرس بار به گونه ای نیست که مشخص کننده ی مطلب یا مطالب مشکل دار باشه آدرس مطالب موجود در اون صفحه رو هم ذکر کنید]

 37. 🙂

 38. Dr SETI said

  سلام دوست عزیز
  از راهنمایی شما بسیار متشکرم. خوشبختانه تمام پست های من از پرشین بلاگ به وردپرس منتقل شد. تنها ایراد وردپرس این هست که امکان قرار دادن تم، غیر از آنچه در آن تعبیه شده، وجود ندارد.
  ===
  فراموش کردم بپرسم: امکان دیدن وبلاگ های وردپرس در ایران هست؟ یا فیلتر شده اند؟ باز هم متشکر

  • web3beta said

   سلام، ممنون. میتوانید از بلاگر استفاده کنید، بلاگ امکانات گسترده ای دارد و امکان انتخاب قالب دلخواه و ویرایش قالب را نیز میدهد.
   وبلاگهای وردپرس دات کام فیلتر نشده اند، تنها صفحه ی لاگین وردپرس که از https استفاده میکند در دسترس نیست که وبلاگنویسان اغلب از طریق صفحه ی موبایل وردپرس لاگین میشوند. برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید.

 39. این مشکل به کمک راهنمایی استادانه وبلاگ وب 3 و یک امکان تحسین برانگیز در Firefox مرتفع شد. […]

 40. […] راهنمای انتقال وبلاگ به وردپرس – مطالبی آموزشی در لینک های زیر است که شما را در تسهیل این امر کمک می کند.موفق باشید! […]

 41. ممنون . عالی بود.
  فقط یه سوال. من تعداد زیادی نظر تایید نشده در وبلاگ «بلاگ اسکایی» که قراره به وردپرس انتقال بدم، دارم.
  قبل از گرفتن نسخه پشتیبان باید این نظرات رو تایید و منتشر کنم؟

  • web3beta said

   اگر مایل به انتقال نظرهای تایید نشده هستید اونها رو تایید کنید.

 42. من تمام این کارها رو به ترتیب انجام دادم و وبلاگ رو از بلاگ اسکای به وردپرس منتقل کردم.
  در نهایت، وردپرس پیغام داد که :
  درون‌ریزی وردپرس query count = 26 همگی انجام شد. شاد باشید!
  ولی وقتی به بخش پیشخوان رفتم دیدم هیچکدوم از یادداشتها و نظرات منتقل نشده.. جریان چیه؟ مشکل از کجاست؟ 😦

  • web3beta said

   این مشکل متداول هست و اغلب به دلیل سرعت پایین اینترنت یا اختلالات مشابه هست. مرحله ی درون ریزی در وردپرس رو مجددا تکرار کنید و لطفا من رو در جریان نتیجه ی کار قرار بدید.

 43. بعد از 4-5 بار تکرار در ساعات خلوت تر و پرسرعت تر، بالاخره با موفقیت انجام شد. از راهنمایی های شما خیلی متشکرم.

 44. سلام. با عرض پوزش از مزاحمت مجدد ..
  با اینکه بالاخره با چند بار تکرار موفق شدم وبلاگ رو به وردپرس منتقل کنم، تعدادی از «یادداشت» ها منتقل نشد. نسخه ی پشتیبان رو که باز کردم، دیدم از آرشیو هر ماه فقط 3 یادداشت آخر ذخیره شده بود.
  فکر میکنم دلیلش اینه که تعداد یادداشت های قابل نمایش در هر صفحه 3 تا بوده. همینطوره؟

  • web3beta said

   سلام، دقیقا همینطوره، همانگونه که هم اکنون در توضیحات بخش بلاگ اسکای از مقاله نوشته شده؛ «از پنل وبلاگ به بخش تنظیمات عمومی رفته، نحوه ی نمایش تاریخ را «81/08/26» و تعداد یادداشت را «99» تعیین کرده، ثبت را بفشارید.»

 45. سلام. ممنون از توضیح و تصحیح.
  فکر میکنم در همون بخش خوبه این نکته هم اضافه بشه که نحوه نمایش ساعت باید به شکل 24Hour باشه، وگرنه تهیه ی نسخه ی پشتیبان از بخش «نظرات» با خطای TimeIsNulll متوقف خواهد شد.

  • web3beta said

   سلام، هر چند قبلا آزمایش کرده بودم و گویا مشکلی نداشت اما برای اطمینان تا قبل از آزمایش مجدد اضافه کردم، ممنون از تذکرتون.

 46. کیمیا said

  سلام، خسته نباشید، ما آخرش نفهمیدیم، که چطور باید تو بلاگر فارسی مطلب ثبت کنیم از قالباش استفاده کنیم چطور از فونت تاهما استفاده کنیم
  و … اگه راهنمایی کنید ممنون میشم موفق باشین یاعلی

 47. مطلبت خیلی بدردم خورد دمت گرم

 48. […] همین راحتی که در این لینک گفته […]

 49. هلندی سرگردان said

  وبلاگ من تو بلاگفاست و فیلتره متاسفانه!چطور می تونم ایمپورتش کنم؟:(

 50. هلندی سرگردان said

  خیلی مرسی بایت لطفتون!خیلی کمک کردین!

 51. h said

  دوست من ممنون از پست خوبت من همه مراحل رو انجام دادم ولی در اکسپورت کردن مشکل دارم . طبق دستوالعمل روی صفحه تنظیمات وبلاگ در بلاگفا رفتم و اکسپورت رو زدم . وبلاگم باز شد و همون قالب پیشفرض . با این تفاوت که محل نمایش پست ها . آرشیو ماهانه وبلاگ باز شد . و هیچی هم نیومد چه کنم؟

  • web3beta said

   خواهش! مطلب رو مجددا با دقت بيشتري مطالعه كنيد و مراحل رو مجددا طي كنيد. اگر مشكل همچنان ادامه يافت آدرس وبلاگ تون رو به من با آدرس web3beta@gmail.com ايميل كنيد!

 52. سلام من تو پرشین بلاگ یه وبلاگ ایجاد کردم و میخواهم مطالب ارشیو وبلاگ بلاگفا ی خودم را به اون جا انتقال بدم
  چه کار باید بکنم چون هر مطلبی مینویسم به عنوان ارشیو این ماه نمایش داده میشه

  • web3beta said

   سلام، اطلاعات این مقاله مربوط به مهاجرت به وردپرس و بلاگر میباشد. سوال تون رو با پشتیبانی پرشین بلاگ مطرح کنید.

 53. SS said

  با سلام مدت زمان انتقال وبلاگ از بلاگفا به بلاگر چقدر است و آيا پسوند فايل انتقال .xml است ؟ با تشكر

  • web3beta said

   سلام، مقاله را به دقت بخوانید، فایل برون بر هر چند با پسوند .xml هست منتها برای درون ریزی نیاز به تبدیل به فرمت بلاگر دارد، همانگونه که در مقاله آمده است «بلاگر در حال حاضر [:بصورت مستقیم] تنها فایلهای «برون‌بر شده» از وبلاگهای بلاگر را میپذیرد، برای درون ریزیِ سرویسهای غیر از بلاگر [:وردپرس، سرویسهای وطنی و…] ابتدا باید آنها را به فرمت بلاگر تبدیل کرد. فایل «برون‌بر شده» را از طریق مبدل گوگل* به فرمت بلاگر تبدیل میکنیم.»
   بنابراین برای انتقال وبلاگ از بلاگفا به بلاگر ابتدا باید وبلاگ بلاگفا را برون بری کرده، سپس فایل برون بر را از طریق مبدل گوگل به فرمت قابل قبول برای بلاگر تبدیل کنید. از مقاله بخشهای «برون‌بری‌وبلاگ> د.سرویسهای وطنی» و «درون‌ریزی وبلاگ> ب.بلاگر» را بصورت کامل مطالعه کنید، کافیه مراحل رو طی کنید، زمان زیادی نمیبره

 54. سحر said

  سلام
  ممنون بابت اطلاعات، من نتونستم ولی یاهو 360 رو منتقل کنم، راهی هست؟ میشه توضیح بدین دقیقن چیکار کنم؟ من که مطابق روشی که هست گفتین می رم میگه باید وارد صفحه مدیریت کاربری شوید، این کجای 360 هست؟ ممنون از لطفتون

  • web3beta said

   سلام، از این راه بروید: در حساب خود در یاهو لاگین کنید، به http://download.360.yahoo.com رفته، روی prepare my download کلیک کنید، ایمیل یاهو خود را چک کنید و از ایمیل دریافت شده از یاهو 360 روی لینک دانلود کلیک کنید تا آرشیو یاهو 360 خود را بصورت فایل زیپ دانلود کنید! از داشبورد وبلاگ خود در وردپرس به «ابزار>درون ریزی» رفته، روی لینک Yahoo! 360 کلیک کرده، Browse را فشرده و فایل زیپ دانلود شده را Open کرده و «فرستان پرونده و درون ریزی آن» را بفشارید.

 55. من هنگام تبدیل فایل اکسپورت شده از طریق وردپرس به فرمت بلاگر با این خطا رو به رو میشم:
  Error encountered during conversion.

  Traceback (most recent call last):
  File «/base/data/home/apps/wordpress2blogger/1.334554487079282539/wordpress2blogger.py», line 42, in post
  translator.Translate(input, self.response.out)
  File «/base/data/home/apps/wordpress2blogger/1.334554487079282539/wp2b.py», line 138, in Translate
  xml.sax.parseString(doc, self)
  File «/base/python_dist/lib/python2.5/xml/sax/__init__.py», line 49, in parseString
  parser.parse(inpsrc)
  File «/base/python_dist/lib/python2.5/xml/sax/expatreader.py», line 107, in parse
  xmlreader.IncrementalParser.parse(self, source)
  File «/base/python_dist/lib/python2.5/xml/sax/xmlreader.py», line 123, in parse
  self.feed(buffer)
  File «/base/python_dist/lib/python2.5/xml/sax/expatreader.py», line 211, in feed
  self._err_handler.fatalError(exc)
  File «/base/python_dist/lib/python2.5/xml/sax/handler.py», line 38, in fatalError
  raise exception
  SAXParseException: :12797:73: not well-formed (invalid token)
  در ضمن حجم فایل خروجی از وردپرس حدود 3.5 مگابایت شده در حالی که در صفحه ی مبدل نوشته:
  NOTE: This hosted application will only allow downloads smaller than 1MB.
  آیا ممکنه اشکال از این باشه؟

  • web3beta said

   حجم فایل رو به کمتر از یک مگابایت برسونید و مجددا تلاش کنید. برای کاهش حجم و تکه تکه کردن فایل میتونید اون رو با نت پد باز کنید و … ، اگر تکه تکه کردن فایل با نت پد برای تان مشکل است تعدادی از مطالب را در وردپرس به حالت پیش نویس درآورید و بعد آنرا برون بری کنید و …

 56. a said

  ممنون

 57. در ادامه ی کامنت قبل …
  همون طور که می دونین گوگل نرم افزار تبدیل را به صورت اپن سورس در اختیار عموم قرار داده میشه اون رو دانلود کرد و عملیات رو به صورت آقلاین انجام داد (البته خیلی پیچیده تره) در عوض محدودیت حجمی نداره. من این کار رو کردم و متاسفانه دوباره دقیقا با همین خطا رو به رو شدم. بنابراین مشکل از حجم بالای مطالبم نبوده.

  • web3beta said

   برای یافتن و برطرف کردنِ مشکل، موانع احتمالی باید یکی یکی بررسی شوند، اولویت با مانعِ محدودیت حجم هست، اون رو بررسی میکنیم اگر مشکل ادامه داشت بقیه ی گزینه ها و موانع احتمالی را نیز بررسی میکنیم.

 58. با فرض اینکه یکی از پست ها دارای مشکل خاصی است که مبدل نمی تونه اونو تبدیل کنه تصمیم گرفتم تعدادی از پست ها (تقریبا نیمی از اونها) رو به حالت پیش نویس در بیارم ولی مشکل اینه هیچ تاثیری در حجم فایل خروجی نداره، یعنی ورد پرس حتی پست های پیش نویس رو هم در خروجی اکپورت شده قرار میده. بنابراین به دنبال راهی هستم که به نحوی بتونم فقط قسمتی از پست ها رو اکسپورت کنم نه همه ی آنها را، شما راه حلی به ذهنتون می رسه؟

  • web3beta said

   همونطور که در مقاله هم آمده «با کمی دقت و حوصله میتوانید با نت پد فایلِ برون‌برِ وردپرس را باز کرده، آنرا چند تکه کنید.» منتها اگر موفق به این کار نشدید یه راه ساده اینه که یه وبلاگ جدید وردپرس ایجاد کنید [در وردپرس با یک حساب میتوان ده ها وبلاگ ایجاد کرد] و مطالب وبلاگ اصلی رو در وبلاگ دوم درون ریزی کنید بعد از درون ریزی حدود دو سوم مطالب رو حذف کنید و از وبلاگ دوم خروجی بگیرید و به فرمت بلاگر تبدیل کنید و … همین کار رو واسه دو سوم باقیمانده تکرار کنید.

 59. […] leave a comment » بلخره دوستای وبلاگی تصمیم به کوچ گرفتن ناخنک خیلی خول اطلاع رسانی کرد. اما ظاهرن خیلی از دوستا با انتقال آرشیو مشکل دارن که امیدوارم این لینک […]

 60. مهسا said

  سلام
  به خاطر اين توضيحات ممنون
  مشكل من اينه كه وقتي ميخوام فايل رو به بلاگر تبديل كنم خطا ميده
  Error encountered during conversion
  ميشه راهنمايي كنيد؟

  • web3beta said

   سلام، خواهش. مجددا تلاش کنید، حجم فایل خروجی باید کمتر از 1 مگابایت باشد. اگر مشکل تکرار شد فایل خروجی تون رو web3beta@gmail.com ارسال کنید تا بررسی و در صورت امکان تبدیل کنم و واسه تون بفرستم.

 61. […] برای مثال اينجا، اينجا، اينجا، اينجا، اينجا، و اينجا را ببينيد. بسياری از وبلاگ نويسان بلاگفا هم با من هم عقيده هستند و تصميم به مهاجرت از اين سايت تا 9 مرداد را گرفته اند. اما رفتار ديکتاتوری مديران بلاگفا بيش از اينها است و آنها امکانات مربوط به انتقال مطالب از بلاگفا به سرويس های ديگر را محدود کردند. خوشبختانه به ياری راهنمایی های اين صفحه و نرم افزار تهيه شده توسط اين برنامه نويس توانستم تمام مطالب و حتی نظرات خوانندگان وبلاگ هایم را از بلاگفا به وردپرس منتقل کنم. […]

 62. […] خوشبختانه به ياری راهنمایی های اين صفحه و نرم افزار تهيه شده توسط اين برنامه نويس توانستم تمام […]

 63. احسان said

  همه چي درس پيش مي ره فقط وقتي مي خوام تو بلاگر وارد كنم پس از اين كه قسمتي از آن وارد مي شه اين پيغامو مي ده:
  «متأسفانه، وارد کردن به دلیل خطای سرور با مشکل مواجه شد. کد خطاbX-rzbi6w است»
  چي كار كنم؟

 64. […] از مواجهه با مشکلات مذکور یاد مقاله ای که برادر وب3 نوشته بود افتادم (من قبلا از روی همین مقاله از بلاگفا به ورودپرس […]

 65. […] بلاگرها ندادن و تمام راه‌های انتقال آرشیو را بستند (گویا با این روش هنوز امکان انتقال هست). و امسال هم خدمتی دیگر از بلاگفا : پاک کردن وبلاگ‌هایی […]

 66. […] بلاگرها ندادن و تمام راه‌های انتقال آرشیو را بستند (گویا با این روش هنوز امکان انتقال هست). و امسال هم خدمتی دیگر از بلاگفا : پاک کردن وبلاگ‌هایی […]

 67. علی said

  آقا دستت طلا. برون بری به طور کامل و درست انجام شد. اما نمی تونم وارد بلاگرش کنم. اون سایت هم با فیللللتر شکن باز میشه ، اما تبدیل رو انجام نمیده
  همون فایل رو بدون تبدیل می برم توی بلاگر ، ارور نمیده ، حتا یه پنجره باز می کنه که داره ایمپورتینگ انجام میشه ، ولی کار خاصی نمی کنه. 10 دقیقه است اتفاقی نیافتاده. مرورگرم هم زیرش ( done ) نوشته که یعنی ارتباطی نیست. چند بار هم این کار رو کردم باز اتفاقی نیافتاد.
  چی کار کنم الآن؟

  • web3beta said

   چنانچه از کامنتهای بعدی بر میاد موفق شده اید، موفق تر باشید!

 68. nikaban said

  من برای انتقال به wordpress همه مراحل رو انجام دادم ولی برای درون ریزی داشبورد مدیریت منوی درون ریزی نداره..
  نمیدونم چی کار کنم

  • web3beta said

   سمت راست مدیریت وبلاگ روی «ابزار» کلیک کنید، «درون ریزی» و «برون بری» نمایان میشوند!

 69. علی said

  آقا مشکل حل شد. فیلللترشکنم خوب نبود
  جدن خدا پدر مادرت رو بیامرزه. خیلی جالب بود

 70. سلام،
  یک. راهنمایی بسیار جامع و خوبی بود … برون‎ریزی در بلاگفا رو انجام دادم و درون‎ریزی در وردپرس رو هم ايضاً!
  دو. با يه مشکل کوچولو مواجه شدم و اونم اینه که گویا فقط پست‎های خرداد ماه (اولین ماه راه‎اندازی وبلاگم در سرویس‎دهنده‎ی جدید) برون‎ریزی می‎شه، اون هم بدون کامنت‎های مربوطه!
  سه. این کار رو روی وبلاگ دیگه‎ای در بلاگفا انجام دادم که پست‎ها و کامنت‎ها کم‎تری داشت و درون‎ريزی و برون‎ریزی به‎طور تمام و کمال انجام شد. (این نکته رو احتمالاً از این جهت گفتم که اعلام کنم متوجه تمام ظرایف موجود در پستت شده بودم و اشکالی در فهمش نداشتم!)
  چهار. در هنگام برون‎ریزی، صفحه‎ی نظرات باز می‎شه که فکر می‎کنم نشون‎دهنده‎ی اینه که مشکلی در انتقالش وجود نداره! البته در هنگام برون‎ریزی فقط پست‎ها و نظرات مربوط به مطالب خرداد ماهم نشون داده می‎شه که برام جای تعجب داره!
  پنج. راستی … این کار رو ده بیست باری انجام دادم و نتیجه در همه‎ی دفعات همین بود که گفتم! آیا ممکنه مشکلی غیر از وجود مشکل در من وجود داشته باشه؟!!

  • web3beta said

   سلام، اگر مطمئن هستید که همه ی نکات رو آنگونه که در مقاله آمده انجام میدهید، یک مطلب آخر برون بری شده و یک مطلب بعد از آنرا به حالت «عدم نمایش» قرار دهید اگر مشکل حل نشد یوزر پسورد وبلاگ تون رو بهم ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.

 71. سلام منم تو بلاگفا هستم میخوام به وردپرس وبلاگم رو منتقل کنم ایا کامنت ها هم منتقل میشن؟؟

 72. nikaban said

  دوست عزیز ممنون از اطلاعات مفیدی که در وبلاگ ت قرار دادی
  برای کوچ از بلاگفا به wordpress همه مراحل رو رو رفتم.. با راهنمایی شما منوی درون ریزی رو هم پیدا کردم … نمیدونم بعدش چه کنم..؟؟؟ در مقابل گزینه هایی که میاد خودش توضیحاتی داره ولی من نمیتونم ازش استفاده کنم.. شرمنده.. که شما این همه لطف داری ومن اینقدر نابلد هستم!!اگه میشه این محبت رو کامل کن تا من بتونم در خونه جدیدم مستقر بشم..

  • web3beta said

   خواهش! قاعدتا شما وبلاگ بلاگفا را برون بری کرده اید و حالا میخواید فایل خروجی را درون ریزی کنید. برای این کار از داشبورد وردپرس به «ابزار>درون ریزی» رفته [همونجا که توضیح دادم]، آنجا روی لینک wordpress کلیک کنید. Browse رو فشار بدید، فایل خروجی وبلاگ بلاگفاتون رو open کنید، و «فرستان پرونده و درون ریزی آن» را بفشارید.
   اگه باز هم مشکل داشتید خبر کنید!

 73. منم خوندم این ها رو. خیلی خوب و مفید بود
  اما یه مشکلی. من از امروز صبح با ورد پرس درگیرم. اکانت رو ایجاد کردم. میخوام ساین این که بشم، با ارور network timeout مواجه میشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  البته من میخواستم که برم سراغ بلاگر. اما مثل این که گفتید باید فایل xml بک آپ، کانورت بشه به فایلی که برای بلاگر قابل خوندن باشه. نمیدونم این کار رو چه جوری بکنم!
  میخواستم وارد سیستم «بلاگها» هم بشم، اما بهم میگه که ثبت نام غیر فعال شده (یا یه همچین چیزی)

 74. […] روش مهاجرت […]

 75. ستوده said

  سپاسگزارم! از بلاگفا کوچيدم به راحتي، با راهنمايي شما و دوست عزيزي که به اينجا رهنمونم کرد 🙂

 76. ممنون
  مشکل ورود به ورد پرس بود. الان امتحان میکنم ببینم با این چیزی که گفتید درست میشه یا نه.

 77. faraway2 said

  خوب
  یه مرجله دیگه پیش اومدم. حالا با کانورتر به مشکل برخورم. فـ.ری گیـ.ـت و آلـ.ـترا که بازش نکردن. با یه یو آر ال بازش کردم. اما بعد از فشردن دکمه ی کانورت بهم میگه
  The requested resource could not be loaded because the server returned an error:
  405 Method Not Allowed (?).
  به نظرم این که بیخیال
  در کل ممنون.
  یه چیز دیگه. ورد پرس چرا تو نسخه ی موبایل لاگ این میشد ولی با نسخه ی وب نه؟

  • web3beta said

   اگه قصدتون برای مهاجرت به بلاگر جدی است خروجی وبلاگ رو به ایمیل web3beta@gmail.com من بفرستید!
   چون وردپرس از سکیور واسه لاگین کردن استفاده میکنه که در ایران جز استثنائاتی فیـ.لتر هست اما وردپرس موبایل اینگونه نیست.

 78. جاناتان مرغ دریایی said

  این پستت خیلی بهم کمک کرد ممنون

 79. سلام. دوست عزیز من قصد دارم از بلاگفا به بلاگر کوچ کنم . وبلاگم را با روشی که گفتید برون ریزی کردم. حالا می خوام ببرمش به بلاگر. می تونم از این مبدلی که با آدرس http://wordpress2blogger.appspot.com معرفی کردید استفاده کنم؟
  اگر نه. می خواستم اگر زحمتی نیست لطف کنید و برنامه مبدل گوگل که با لینک * معرفی کردید را روی یک سروری آپلود کنید که ما بتونیم دانلود کنیم (متاسفانه با فیلتر شکن فقط می تونم صفحه مبدل را ببینم ولی نمی تونم برنامه اش را دانلود کنم)
  با تشکر از شما

  • دوست عزیز…مشکلم رو حل کردم . مرسی

   • web3beta said

    تاخیر در پاسخ به این دلیل بود که کار کردن با اون برنامه مشکله و لینک برنامه مشکل تون رو حل نمیکرد، تا وقتی که توضیحات اون برنامه رو به مقاله اضافه نکرده م تبدیل فایل از طریق برنامه ی آنلاین راحت تره.

  • web3beta said

   سلام، از اینجا و اینجاها میتونید دانلودش کنید! اما کار کردن با اون برنامه یه مقدار مشکله، باید روش کار با برنامه رو به مقاله اضافه کنم.

 80. fariba said

  سلام. با تشکر از اطلاعات مفیدی که گردآوری کردین.
  غرض از مزاحمت این بود که من وبلاگم در بلاگفا فیلتر شده اونم بدون هیچ دلیلی.
  واسه همین خواستم که منتقلش کنم به جای دیگه. تمام نکاتی هم که شما گفتین رو انجام دادم برای قسمت برون ریزی!
  اما چون فیلتره اجازه تهیه نسخه پشتیبان رو به من نمیده!!!!!!
  چاره چیست؟!…
  بازم متشکرم.

  • web3beta said

   سلام، اگر وبلاگتان حذف شده کاری نمیشه کرد اما اگه فیلتر شده با فیـ.لتر شکن مراحل را انجام دهید.

 81. علی said

  سلام و خسته نباشید.من با این مطالبتون از بلاگفا رفتم.
  اما چون ووردپرس سخت بود.بلاگرو انتخاب کردم اینجا هم نا آشناست برام .کمکم کنید.
  http://www.amarlo.blogfa.com
  http://www.zeiiton.blogspot.com

 82. ف said

  خیلی مرسی

 83. maee said

  lمن وب لاگم پرشین بلاگ بود
  همه مراحلی رو هم که گفته بودین رو رفتم اما نشد
  ینی می گه شاد باشید
  یه 100 باری هم ایمپورت کردم
  اما تو وب لاگم تغییری به وجود نیومد
  کمکم کنید 😦

 84. […] مقاله‌ی وب۳ نویسنده: بهروز |  پیوند | ۴۹ نظر | موضوع: وبلاگستان حمید در ۸ شهریور ۱۳۸۷ ساعت ۱۶:۲۳ گفت: […]

 85. خیلی دمت گرم داداش….

 86. سلام
  من کارهای برون‌بری و درون‌ریزی رو دقیقاً طبق ِ نوشته‌های شما انجام دادم، از بلاگفا به وردپرس.
  وقتی کار ِ درون ریزی تمام شد عبارتِ «همگی انجام شد، شاد باشید!» برای من نمایش داده شد، در پیش‌خوانِ وبلاگ وردپرس هم می‌نویسه: 175 نوشته 10793 دیدگاه، ولی وقتی وبلاگِ وردپرس رو ریفرش می‌کنم ژست‌ها رو نشون نمی‌ده.
  باید چه کار کنم؟
  از kaho.blogfa.com رفتم به: 1tarh.ir
  ممنون می‌شم اگه کمکم کنید.

  • web3beta said

   سلام
   اگر درون‎ریزی انجام شده باشد مطالب در «مدیریت وبلاگ>نوشته ها» قابل مشاهده و انتشار هستند، اگر مطالب را آنجا نمیبینید درون ریزی انجام نشده است مجددا تلاش کنید.

 87. مزجين said

  سلام. ممنون از راهنماييتون. من ديشب نوشته‌هامو از بلاگفا به وردپرس بردم. فقط ممنون ميشم درباره ويرايش html پوسته‌ها توضيح بدين. چون از ظاهر پوسته‌ها هيچ‌كدام خوشم نيومد. رنگ فونت‌ها و لينك‌ها و ….

  • web3beta said

   سلام، خواهش! خوش آمدید!
   همانطور که اینجا توضیح داده ام؛ در وردپرس.کام [سرویس مجانی] نمیتوانید کد پوسته ها رو تغییر دهید، اگر مایل به تغییر کدِ پوسته ها هستید به بلاگر مهاجرت کنید یا وردپرس رو به سرویس پولی ارتقاء دهید.

 88. با سلام و عرض خسته نباشید .
  بر خود لازم می دانم که از شما به خاطر مطالب بسیار مفیدتان تشکر کنم. من به لطف این مقاله ی شما توانستم مطالبم ار از وبلاگ بلاگفا به بلاگ اسپات منتقل کنم. واقعا ممنونم از لطفتان. چون در اظطراب بلالایی به سر می بردم که اگر وبلاگم حذف شود چکار کنم که با لطف شما از این اظطراب رهایی یافته و الان دیگر هر آن منتظرم که بلاگفا وبلاگم را فیلتر کند تا به ریششان بخندم.
  برای این که نتیجه ی لطف خودتان را ببینید آدرس وبلاگ قبلی من http://shahabaddin.blogfa.com بود که به http://shahabaddin.blogspot.com منتقل کردم

  • web3beta said

   سلام، ممنون.
   با توضیحاتی که در همین مطلب داده ام میتونید وبلاگ بلاگفا رو به وبلاگ جدیدتون ریدایرکت کنید تا هر کس وارد اون شد بطور خودکار به وبلاگ جدیدتون هدایت بشه.

 89. شیرین said

  ببخشید من از وبلاگ اسپایدرمرد خوندم که موندن تو بلاگفا مار اشتباهیه! البته دلیلاشونو که خوندم قانع کننده بود…حالا از این میترسم که یه روز یه چیزی…حرفی تو وبلاگم بنویسم و فرداش بیام ببنم وبلاگم فیلتر شده!! یا حذف شده!
  هر چند پیز خاصی نمینوسم… اما خوب ترسه دیگه!
  اسپادر مرد لینک اینجا رو گذاشته بودن که چجوری منتقل کنیم از بلاگفا به جاهای دیگه!
  اما باور کنین من به یه دلایلی نمیتوم اینکارا رو انجا بدم (خواستین دلایل روبه خودتون میگم)
  این هه وقتتون رو گرفتم حرف زدم که بگم میشه شما انتقال بدن برام به یه جا دیگه؟یه جا که دگه دردسر نداشته باشه!

  • web3beta said

   انتقال وبلاگ و ایجاد وبلاگ رو کامل توضیح داده ام در هر کدام از مراحل که مشکل دارید بفرمایید تا توضیح بدم یا کمک تون کنم.

 90. 20tak said

  سلام
  یه سوال دارم
  من یه سایت وردپرس روی دامین شخصی دارم با حدود 70-80 هزار پست. مدتی هست اومدم با وردپرس دات کام کار میکنم قصد دارم همینجا بمونم
  سوالم اینه که میتونم پست های اون سایت وردپرسم رو به وردپرس دات کام منتقل کنم؟ ممنون میشم جواب بدید

  • web3beta said

   سلام، بله میتوانید، در مطلب توضیح داده ام، توضیحاتِ بخشِ «برون بری وردپرس» و «درون ریزی وردپرس» را مطالعه کنید.

 91. مزجين said

  با سلام مجدد خدمت دوست متخصصمان! فقط مي‌خوام اگه ميشه درباره ارتقاي پولي وردپرس.كام يه توضيحي بدي (نحوه پرداخت پول)، و يه سوال اينكه من يه دومين شخصي دارم آيا ميتونم همونو به وبلاگم وصل كنم؟ ممنون از زحماتت.

 92. مزجين said

  با سلام مجدد ديگر! ولي آن دو مطلب هم كه معرفي كردي، قبلاً خوانده بودم. من الان دومين مزجين.كام رو دارم. اونو چه جور ميتونم به وبلاگ وردپرسيم متصلش كنم؟ پول احتمالي رو چه جوري بايد بدم؟ كرديت كارت مي‌خواد؟ شرمنده!

  • web3beta said

   سلام، میتوانید از مدیریتِ دامین‎تان مثلِ http://web3beta.net بصورت فریم وبلاگ‏تون رو در اون آدرس بیاورید [که هزینه ای نخواهد داشت] اما برای متصل کردن باید علاوه بر هزینه‏ای که برای دامنه پرداخت میکنید سالانه $10 وردپرس‏تان را شارژ کنید+. پول رو باید از طریق کردیت کارت پرداخت کنید، احتمالا http://www.parsinic.com به کارتون بیاد.

 93. […] ــ 50 دليل براي مهاجرت از بلاگفا ــ آموزش كامل وردپرس. كام ــ نحوه انتقال مطالب به وردپرس و يا بلاگر […]

 94. […] نیائید ! ولی بازم دیر نشده .اگر میخواهید مهاجرت کنید اینجا رو […]

 95. سلام
  من نمی خوام از یه سرویس به سرویس دیگه ای برم فقط وبلاگمو تو بلاگ اسکای فیلتر کردن و می خوام آرشیو رو انتقال بدم به یه وبلاگ دیگه تو همون بلاگ اسکای .. باید چی کار کنم؟؟
  ممنون میشم برام توضیح بدید

  • web3beta said

   سلام، بلاگ اسکای امکان درون ریزی مطالب رو فراهم نکرده است بنابراین تنها در صورتی میتوانید آدرس وبلاگ‎تان را تغییر دهید که امکان تغییر آدرس وبلاگ را فراهم کرده باشد یا امکان درون ریزی را فراهم کند.

 96. کیمیا said

  سلام

  انتقال از میهن بلاگ به بلاگر
  با توجه به اینکه خود میهن بلاگ نسخه‌ی برون‌ریز رو می ده
  با این روشهایی که شما گفتین انجام دادم
  پیغام اینکه درون ریزی شما در بلاگر با موفقیت انجام شد هم نمایش داده میشه
  اما
  من مطالبم رو نمی‌بینم
  مشکل از چیه و کجاست؟

  ممنون
  موفق باشین
  یاعلی

  • web3beta said

   سلام، فایل برون بر میهن بلاگ با تغییراتی شبیه برون بر وردپرس میباشد و باید ابتدا آنرا به فرمت بلاگر تبدیل کنید بعد در بلاگر درون ریزی کنید،
   در نسخه ی پشتیبانی که میهن بلاگ ارائه میده تفاوتهایی با برون بر وردپرس دارد [و طبیعتا برای تبدیل به نسخه ی بلاگر] باید تغییراتی در کدهای فایل برون بر داده بشه، اگر با تلاش مجدد موفق نشدید، فایل برون بر اصلی میهن بلاگ رو بدون هر گونه تبدیل و تغییر زیپ کرده به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.

 97. blossom1991 said

  سلام . ممنــون از توضيحتـون امـا فايرفاكس مـن اون گزينه رو نـداره (weblog exporter ):( چيكار كـنم ؟ مشكل از كجاس؟

  • web3beta said

   سلام، اون گزینه بعد از انجامِ «آخرین و جدیدترین نسخه‏ی افزونه‏ی exporter را از اینجا روی فایرفاکس نصب کرده، فایرفاکس را مجددا راه اندازی کنید.» نمایان میشود.

 98. سلام
  من از روش شما استفاده کردم، اما متاسفانه حدود 50 تا از پست ها را منتقل نمی کند
  یعنی از پست http://www.banam.blogfa.com/post-73.aspx تا http://www.banam.blogfa.com/post-123.aspx را بک آپ نمی گیرد و در نتیجه منتقل هم نمی کند.
  می خواستم ببینم می توانید راهنمایی کنید؟ با تشکر

  • web3beta said

   سلام، مطالب منتقل شده را به حالت پیشنویس درآورید و مراحل را برای مطالب باقیمانده تکرار کنید، اگر مشکل همچنان باقی بود در صورت تمایل یوزر پسورد وبلاگ بلاگفا رو به من web3beta@gmail.com ایمیل کنید تا بررسی کنم.

 99. […] (+) مطالب یک ساسان را با رعایت قوانین کریتو کامنز به اشتراک بگذارید: […]

 100. ابک said

  ممنونم از لطفتون
  مشکلم حل شد

 101. سکنجبین بانو said

  بک آپ گرفتم از وبلاگم توی بلاگفا ولی چه آن لاین چه آفلاین نمیتونم آماده ش کنم برای بلاگر …راهنمایی پلیز

  • web3beta said

   اگه طبق راهنمایی ها عمل کنید به روش آفلاین باید به راحتی بتونید تبدیل رو انجام بدید، اگر مشکل همچنان باقی بود با جزئیات بفرمایید مشکل تون چیه

 102. ابک said

  ممنون از راهنماییتون

 103. حبیب said

  با سلام. یاهو 360 را طبق راهنماییهای این صفحه کوشش کردم به وبم در بلاگر منتقل کنم با اشکال مواجه میشه در مرحله تبدیل به فرمت بلاگر . چه میتوانم بکنم . اگر امکان دارد برایم ایمیل بزنید . با احترام

  • web3beta said

   سلام، فایل رو ابتدا باید در وردپرس درون ریزی کنید بعد وبلاگ وردپرس رو برون بری کنید و فایل برون بر شده ی وردپرس رو به بلاگر تبدیل کنید

 104. حبیب الله said

  با سلام مجدد و تشکر فراوان از راهنماییهای شما. طبق گفته های شما عمل کردم. متن های یاهو 360 منتقل شد اما تصاویر نه . چه میتواتم بکنم؟

  • web3beta said

   سلام،‌ خواهش! در بخش «چند نكته‌ي مهم»‌ از همين مطلب توضيح داده ام.

 105. سینا said

  در مورد ریدایرکت کردن بلاگ توضیحاتی داده بودید
  ولی بعد از کپی کردن اون کدها اتفاقی نمیفته برای بلاگ سابقم و به همین صورت باز نمایش داده میشه
  درست هم بعد از تگ کپیشون میکنم.حتی جاهای دیگه هم کپی کردم با قالب های متفاوت ولی بازم نشد
  اشکال از کجاست!؟

 106. سامی said

  آقا بنده به هزار زور و زحمت بالاخره فایلم رو از ورد پرس به بلاگر تبدیل کردم.ولی وقتی فایل رو ایمپورت می کنم حدود یه ساعت می گذره و کماکان نوار سبز رنگ هی میره سمت چپ هی میاد سمت راست !!
  اشکال از کجا می تونه باشه؟
  فایلم 500 کیلیو بایتیه و دایال آپ دارم

  • web3beta said

   وقت ديگري مجددا تلاش كنيد،‌ اگر موفق نشديد، فايل تبديل شده رو به من ايميل web3beta@gmail.com كنيد تا بررسي كنم. همچنين آدرس وبلاگ سابق را نيز در ايميل ذكر كنيد.

 107. من همین الان فهمیدم که دیگه نمیشه از بلاگ نسخه ی پشتیبان گرف… چیکار کنم الان من داشتم مهاجرت میکردم بلاگر

  • web3beta said

   در همین مطلب توضیح داده ام که چگونه مهاجرت کنید.

 108. rexaniar said

  سلام
  همه اون کارهایی رو که گفتید انجام دادم انتقال هم پیدا کرد 180 تا فایل انتقال پیدا مبکنه اما تو وب فقط 6 تا میاد بقیش کجاست؟

  • web3beta said

   سلام، مشکل رو مجددا همراه با ذکر آدرس وبلاگ مبدا و مقصد لطفا طرح کنید.

 109. محسن said

  سلام
  من با انتقال وبلاگ از میهن به وردپرس مشکل دارم
  پسوند رو که قبول نمیکنه
  با فایر فاکسم نمیتونم اکسپورت نمیتونم کنم این خطا رو میده:برای امنیت بیشتر وارد منوی مدیریت شوید
  ممنون میشم راهکار بدید

  • web3beta said

   سلام، فعلا راه ساده ای برای مهاجرت از میهن بلاگ نیست، افزودنِ امکان پشتیبان گیری میهن بلاگ به افزونه در حال پیگیری است، احتمالا تا یک ماه دیگر این امکان فراهم شود. به همین مطلب مراجعه کنید.

 110. cafegodo said

  سلام
  موقع استفاده از فایر فاکس خطای:برای امنیت بیشتر وارد مدیریت وبلاگ شوید:میده
  باید چکار کنم؟

 111. cafegodo said

  و سوال دیگه:
  امکان اضافه کردن افزونه ی پینگیلیش به وردپرسی که ما استفاده میکنیم هست یا نه؟
  توی توضیحاتش نوشته بود که باید محتویات پوشه ی این پلاگین رو داخل پوشه ی پلاگینها کچی کرد,سوال اینجاست اصلا این امکان یعنی ساخت و کپی وجود داره؟

 112. ممنون
  خیلی آموزنده بود
  : )

 113. دیوونه said

  کمک
  من از بلاکفا همه ی مطالب رو برون بری کردم وردپرس و همه چیز درسته.اما الان وارد وب بلاکفا که میشم بعد از چند ثانیه دوباره شروع به برون بری نظرات میکنه . چرا؟

  • web3beta said

   از بخش افزونه ها در فایرفاکس افزونه‌ی انتقال دهنده را غیر فعال یا عزل کنید.

 114. دیوونه said

  آدرس وب مبداhttp://veto.blogfa.com
  مقصدhttp://yedivoneh.wordpress.com/

 115. Mahda said

  سلام
  من می‌خوام وبلاگم در وردپرس رو به وبلاگ جدیدی در وردپرس منتقل کنم. آیا مثلاً آمار وبلاگ سابقهم منتقل خواهد شد؟

 116. رامین said

  این مبدل وردپرس به بلاگر موقع تبدیل سینتکس ارور میده 😦 نمیدونم چشه؟ میشه راهنمایی کنید؟

  • web3beta said

   ابتدا اسلاگهای فارسی را اصلاح کرده، انگلیسی کنید، سپس برون‌بری و تبدیل را انجام دهید.

 117. Sepehr said

  درود
  من میخوام از میهن بلاگ به بلاگر مهاجرت کنم ، از وبلاگم توی میهن بلاگ نسخه ی پشتیبان تهیه کردم و همونطور که گفتین باید برای درون ریزی به بلاگر به فرمت بلاگر تبدیل شه، با استفاده از روش آنلاین و سایتی که داده بودین امتحان کردم ولی error داد! ، فکر کنم اون دوتا روشی که گفتین (آنلاین و آفلاین) فقط برای وردپرس به بلاگر کاربرد داره…
  اگه میشه راهنماییم کنین چون خیلی اورژانسیه…
  سپاس

  • web3beta said

   سلام، همانطور که قبلا نیز برای برخی دوستان توضیح داده م در حال حاضر افزونه از میهن بلاگ پشتیبانی نمیکند و … به همین مطلب مراجعه کنید!

 118. Sepehr said

  روش آفلاین رو هم امتحان کردم ولی وقتی میخوام فایل converted.xml رو توی بلاگر درون ریزی کنم با این پیغام مواجه میشم :
  «متأسفانه، وارد کردن به دلیل خطای سرور با مشکل مواجه شد. کد خطاbX-qm5h6h است»
  باید چیکار کنم!؟ 😦

  • web3beta said

   خروجی میهن بلاگ استاندارد نیست بنابراین نه روش آفلاین و نه آنلاین راه حل نیست، منتظر بمانید!

 119. s3m said

  سلام
  من از وبلاگم تو بلاگفا نسخه پشتیبان تهیه کردم و صبق دستور، اون رو به بلاگر بردم
  ولی حدود دو سوم کامنت ها نیمدند. اینم بگم که من عادت دارم که کامنت ها رو ویرایش کنم و جواب بدم، معمولا هم در کامنت ها یا جواباشون شکلک های بلاگفا استفاده میشوند

 120. Sepehr said

  فکر کنم این وبلاگ رو به دست تاریخ سپردین!
  به هر حال من هنوز مشکلم حل نشده! اگه یه روزی خوندینش خوشحال میشم کمک کنین
  پیروز باشی

  • web3beta said

   پوزش از تاخیر، پاسخ نظرات تان را دادم، البته در پاسخ به دیگر دوستان نیز به این مساله اشاره کرده بودم.

 121. سامی said

  آقا ما مشکلمون حل شده بود !!
  مرسی از شما
  : )

 122. میترا said

  سلام
  مرسی از مطالبتون. شاید این کامنت به این پست ربطی نداشته باشه ولی میشه بگین چجوری جیمیل و یاهومیلتون رو بصورت آیکون گذاشتین؟ میشه کدش رو بدین؟ مرسی

 123. يك دانشجوي پزشكي said

  سلام.ببخشین یک سوال داشتم از یک وبلاگ پرشنی به وبلاگ پرشنی دیگه چطوری می شه مطالب رو انتقال داد ونظرات رو؟ ممنونم

 124. […] انتقال وبلاگ هم نمیخوره! اما در روشی که لینکش داده شد (اینجا) ظاهرا از کامنتها هم پشتیبان گرفته میشه. یکی از […]

 125. دوباره سلام و خسته نباشی!
  دیگه اون‌قدر مزاحم شدم که خودم خجالت می‌کشم … آقا من مطابق گام‌های گفته شده در پست عمل کردم و به نظرم میاد که برون‌ریزی کامل و با موفقیت انجام شد … حتی پیغام «تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان با موفقت انجام شد» رو هم دریافت کردم! فایلم هم حدود 7 مگابایت حجم داره و ظاهراً شواهد نشون می‌ده که مشکلی نیست!
  مشکلم اینه که موقع درون‌ریزی در وردپرس پیغام خطایی می‌ده و می‌گه که فرمت فایل ورودی مشکل داره، حالا نمی‌دونم باز هم به خاطر ایجاد اشکال توسط بلاگفاست یا چیز دیگه …
  ممنون می‌شم اگه بازم راهنماییم کنی، خودم هم مجدداً تلاش می‌کنم تا شاید دردش دوا شه!
  مرسی و قربانت
  پی‎نوشت: این هم عین متن اروری که هنگام درون‎ریزی داده می‎شه:
  لطفا یک پرونده معتبر با ساختار WXR (WordPress eXtended RSS) بفرستید.

  • web3beta said

   سلام، اگر این بار واقعا قصد مهاجرت دارید فایل رو ایمیل کنید تا بررسی کنم.

 126. دوباره سلام دوست عزیز، فکر نمی‏کنم مشکل از فایل تولید شده باشه چون فایل‏هایی رو هم که قبلاً با کمک شما تهیه کرده بودم، امتحان کردم … برون‏ریزی اون‏ها همین مشکل رو داشت و همین ارور نشون داده می‏شد …

 127. مهدی said

  من نتونستم اگه میشه و وقت دارید براتون یوزر و پسورد رو بدم تا خودتون اینعملیات رو انجام دهید

 128. غزلک said

  من از بلاگفا برون ریزی کردم ولی وقتی میخوام با مبدل گوگل تبدیلش کنم به فرمت بلاگر ارور میده.
  فایل xmlدرست میشه توی درایو d ولی صفر کیلو بایته.

 129. بردیا said

  با سلام و عرض خسته نباشید
  من تمام مراحل ذکر شده رو انجام دادم . اما یه مشکلی وجود داره. پستها کامل چک میشن از ابتدا تا به آخرین پست میرسه و عملیات متوقف میشه. هیچ خروجی نمایش داده نمیشه. بعد از کلی صبر کردن Back زدم که از اول شروع کنم. اما اینبار شروع کرد به کپچر گرفتن کامنتها و در آخر همون فایل و پیغام ظاهر شد. اما بنظر میاد فایل خروجی کامل نیست. چون وقتی توی ورد پرس واردش میکنم بعد از چند دقیقه پیغام میده که فایل نامرتبط است (یا یه همچین چیزی). ممنون میشم هم وبلاگم رو ببینین و هم جوابم رو زودتر بدین تا من از دست این پرشین بلاگ راحت بشم زودتر !

  • web3beta said

   سلام، افزونه بروز رسانی شد، افزونه را عزل، مجددا نصب و مراحل را تکرار کنید.

 130. albumnow said

  آقا من یه بار دیگه انجام دادم، نمیشه . همون پیغام رو میده. من همچنان فکر میکنم این درست برون بری رو انجام نمیده.

 131. albumnow said

  اقا من واقعا قصد مهاجرت دارم !!!!. اما راه نمیاد باهام !!!. الان میبینم کامنتم هم اینجا نیست. من همه کارها رو کردم، صحفه ها رو هم دونه دونه میشمره و کارش رو انجام میده. اما آخرش هیچ اتفاقی نمیوفته. یه بار اینقدر صبر کردم دیدم جواب نداد Back زدم شروع کرد کامنتها رو کپچر گرفتن. بعد آخرش همون پیغام اومد و یه فایل بک آپ ساخت. اون فایل بکاپ توی وردپرس کار نمیکنه و همون پیغامی که موسیو گلابی گفت رو میده. حالا مشکل از کدوم قسمت هست ؟؟ من که چندان به همون برون بری اول هم اطمینان ندارم ! به من مهاجر کمک کن از دست این پرشین بلاگ راحت بشم

 132. مهدی said

  سلام
  من از سرویس میهن بلاگ استفاده می کنم آیا رهی هست که وبلاگم رو به وردپرس انتقال بدم

  • web3beta said

   سلام، بله این امکان به افزونه و مطلب اضافه شد.

 133. غزلک said

  syntax error میده.اسلاگ ها هم همه انگلیسی هستن.حجمش هم 450کیلو بایته

  • web3beta said

   علاوه بر اسلاگها، دسته ها و برچسبها هم باید اسلاگشان انگلیسی باشد، اگر مشکل بر طرف نشد دسته ها و اسلاگها را کلا حذف کنید و اسلاگها را نیز عباراتی مانند p-1 و p-2 و… بگذارید و برون بری و تبدیل را مجددا تکرار کنید.

 134. سلام
  برای جابه جایی وبلاگ یکی از دوستام از بلاگفا به وردپرس سر درون ریزی به مشکل برخوردیم، فایل backup رو برات فرستادم، اگه امکانش هست یه بررسی بکن. توی ایمیل هم توضیحات بیشتر دادم.
  ارادتمند

  • web3beta said

   سلام، افزونه بروز رسانی شده است، لطفا افزونه را عزل و مجددا نصب کنید.

 135. نبی said

  این گروه برای کمک به کاربران بلاگفا، برای خارج شدن از این سیستم یا تهیه نسخه پشتیبان ایجاد شده است:
  http://groups.google.com/group/blogfa2x

 136. حسین said

  سلام و ممنون از مطلب بسیار مفیدی که زحمت کشیدین
  سوالم این است که در وقت نسخه پشتیبان آیا می شود نظرات را از پشتیبانی حذف کرد؟ از سیستم بلاگفا استفاده می کنم.

  • web3beta said

   سلام، همانگونه که در مطلب نیز توضیح داده ام راه ساده اش این است که قبل از برون بری، نظرات را حذف کنید یا در حالت عدم نمایش قرار دهید. همچنین در سیستم مقصد نیز میتوانید نظرات را حذف کنید.

 137. ghabesefid said

  بنده فایل پشتیبان رو با موفقیت از بلاگفاک گرفتم . و فرمتش هم ایکس ام ال هستش . حالا باید کجا درون ریزیش کنم ؟ توی مقاله نگفتین

  • قاب سفید said

   عذر می خوام ولی برای فایل بلاگفا هیچکدوم جواب نمی ده . می شه دقیقا راه درون ریزی رو برای فایل ایکس ام الی که از اکسپورتر فایرفاکس گرفتم رو توضیح بدید؟

   • قاب سفید said

    من دویاره امتحان کردم و فهمیدم باید یک فایل با فرمت دابلیو ام ال داشته باشم . راهی هست که بتونم این ایکس ام ال رو به اون فرمت مورد قبول ورد پرس تبدیل کنم ؟ ضمنا : برای من فضا و قالب بلاگم خیلی مهمه . آیا وردپرس اجازه ادیت کردن قالبم یا تغییر اچ تی ام ال رو بهم می ده به نحوی؟

   • web3beta said

    سرویسِ وبلاگ مبدا و وبلاگ مقصد را ذکر کنید!

  • web3beta said

   در بخش «درون ریزی وبلاگ» توضیح داده ام.

   • kelishe said

    بلاگفا به وردپرس دیگه

   • web3beta said

    بلاگفا به وردپرس نیز هم. از هر جا به هر جا [وردپرس و بلاگر]

 138. سلام دوست عزیز
  خیلی خیلی ممنونم از این آموزش قدم به قدم و کامل… وبلاگ من در بلاگ اسکای هست و می خواستم نسخه ی پشتیبان بگیرم. سه چهار بار طی روزهای مختلف با دوباره دانلود کردن اکسپورتر و حتی خود فایرفاکس امتحان کردم اما کل فایل ها رو که می گیره به قسمت نظرات می رسه و روی نظرات اولین (منظورم قدیمی ترین پستم هست) می ایسته و دیگه جلوتر از اون نمی ره. مشکلش ممکنه از کدوم قسمت باشه؟؟؟ ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

  • web3beta said

   سلام، اگر lمقاله را به دقت خوانده اید و از تنظیمات مطمئن هستید در صورت تمایل جهت بررسی؛ یوزر پسورد وبلاگ مبدا را به من ایمیل کنید web3beta@gmail.com»

 139. […] رسمی موزیلا بازتاب می‌شود. برای توضیحات بیش‌تر به مقاله‌ی وب۳ و برای دریافت افزونه به این صفحه مراجعه کنید. نویسنده: […]

 140. amt1802 said

  با سلام خدمت دوستان منم میخواستم کوچ کنم تمام مراحلو خط به خط انجام دادم پس از اجرای افزونه کلیه کاره انجام میشخ و کلمه done در قسمت سمت چپ پایین در مرورگر تشون داده میشه ولی پیغام اتمام عملیات پشتیبان آورده نمیشه نمیدونم مشکلم کجاست ممنون میشم که منو راهنمائی کنید.
  باتشکر

 141. ح said

  آیا راهی متعارف یا غیر منعارف هست که
  بتوان از طریق موبایل به اینترنت وصل شد؟ البته اینترنت پر سرعت
  وب 3: اینجا بپرسید!

 142. مرسده said

  اولا واقعا ممنون…خیلی عالی و کامل بود…
  ولی من با یک مشکل برخورد کردم…وقتی می خواهم مرحله ی درون ریزی رو انجام بدم(از بلاگفا به بلاگر) یه ارور میده با این کد: bX-qm5h6h
  نمی دونم چیکار کنم؟؟؟
  وب 3: خواهش، توجه کنید که فایل برون بر را قبل از درون ریزی در بلاگر باید تبدیل کنید، اگر تبدیل کرده اید و خطای bX را دریافت میکنید این را بخوانید!

 143. سلام
  منو ببخشید که مزاحمتون می شم.. می دونم سرتون خیلییی شلوغه. یک بار نوشتم که مشکلم در کدوم قسمته فرمودید یوزر و پسورد بفرستم. فرستادم اما جوابی نیومده. فقط می خوام بدونم که نامه ی من نرسیده یا فرصتی نبوده یا… شرمنده ام بابت این اذیت.
  و پیشاپیش به هر جهت و به هر شکلش ممنونم ازتون…

 144. مهدی said

  دوست عزیز شما که به ما کمک نکردید کم کم دارم از خیرش می گذرم
  مشکل من این بود که:
  1-به صورت کامل وبلاگ رو برون ریزی می کنم و پیام «تهیه ‏ی نسخه‏ی پشتیبان پایان یافت» رو میاره حجم فایل بک آپ هم حدود 1.8 مگ هستش
  2-وقتی در وردپرس دات ارگ (سایت نه وبلاگ وردپرس) می خوام درون ریزی کنم پیام می ده که نظرات و مطالب به خوبی انتقال یافت لذت ببرید ((ولی ما که لذتی نبردیم)) وقتی به سایت مراجعه می کنم فقط 191 تا از مطالب انتقال داده می شن مشکل از کجاست
  ‍{اگه خواستین بگین تا یوزر و پسورد براتون ارسال کنم فقط کمکم کنین}

  • web3beta said

   دوست عزیز مساله این است که در اینگونه مسائل تا اعتماد کامل نباشد کمک امکان پذیر نیست. نسخه ی پشتیبان را با نت پد باز کنید و بررسی کنید که آیا حاوی مطالب و نظرات منتقل نشده نیز هست؟

 145. شهاب said

  با درود.
  ما کل مراحل را از بلاگفا انجام دادیم.
  ولی حجم نهایی شد 3.5 مگ!
  حالا چطوری تبدیل کنیم به بلاگر؟
  کمک!
  مرسی

  • web3beta said

   بخشِ «چند نکته مهم>مشکل حجم» از همین مطلب را بخوانید. البته بزودی [در چند روز آینده] این بخش از مطلب را با راه حل بسیار ساده‌تری به روز خواهم کرد.

 146. A.J said

  همه این کار ها رو انجام دادم و هیچ مشکلی برام پیش نیومد . اما در آخر وقتی converted.xml رو انتخاب میکنم
  و
  Importing your blog
  رو میزنم
  صفحه جدیدی باز میشه که بالاش نوشته Importing your blog اما همین جا میمونه و هیچ چیز جدیدی نمیاد

 147. A.J said

  از بلاگفا به بلاگر با خطای :bX-qm5h6h
  وب 3: این را ببینید!

 148. چپ كوك said

  سلام. ممنون از زحمتي كه كشيديد. من مي‌خوام از بلاگفا به بلاگر اسباب‌كشي كنم. تو مرحله استفاده از مبدل آفلاين وقتي wordpress2blogger… رو وارد مي‌كنم غث پيغام خطا مي‌گيرم
  ‌phython is not recognizedas an internal or external command, operable program or batch file
  فايل ‌converted در d ساخته مي‌شه اما خاليه. مي‌شه راهنمايي كنيد چه بايد بكنم.

 149. چپ‌کوک said

  من يه سوالي اينجا پرسيدم که الان اينجا نيست! به هر حال اون اشکال برطرف شد اما من يه مشکل ديگه دارم. در command promt بعد از وارد کردن آخرين خط با اين خطا مواجه مي‌شم.
  file: «web3betra\bin\..\src\ wordpess2blogger\wp2b.py» , line 358
  if content .find <u"\u00AC\u2020
  چند بار هم پايتون رو دوباره install کردم اما مشکل حل نشد

  • web3beta said

   1- دقت کنید که دستور را دقیق وارد کرده باشید مثلا در همین کامنت به جای web3beta نوشته اید web3betra
   2- خروجی را در وردپرس درون ریزی کنید و همه‌ی اسلاگهای فارسی را با انگلیسی جایگزین کنید، سپس آنرا برون‌بری کنید و خروجی را تبدیل کنید.
   اگر مشکل بر طرف نشد خروجی را همره با توضیحات به من ایمیل کنید.

 150. […] ای از رو وبلاگش با استفاده از این پست وب ۳ پشتیبانی xml گرفتم. دومین هم ثبت کردم و البته چون مسافر […]

 151. […] یک سرویس به سرویس دیگر در لینکهای افتتاح وبلاگ جدید و مهاجرت مطالب بسیار مفید و راهنمایی های لازم را دریافت خواهید […]

 152. pouya said

  ممنون به خاطر آموزش
  من وقتی میخوام با مبدل آفلاین ، مطالب رو قالب بلاگر تبدیل کنم، تو CMD ، این ارور رو میده:

  —————————
  Visual Studio Just-In-Time Debugger
  —————————
  An unhandled win32 exception occurred in python.exe [3416]. Just-In-Time debugging this exception failed with the following error: No installed debugger has Just-In-Time debugging enabled. In Visual Studio, Just-In-Time debugging can be enabled from Tools/Options/Debugging/Just-In-Time.

  Check the documentation index for ‹Just-in-time debugging, errors› for more information.
  —————————
  OK
  —————————

  مشکل از کجاست؟ چیکار کنم؟

  • web3beta said

   خواهش! با پوزش بابت تاخیر، گویا این مشکل با عزل ویژوال استودیو حل شده.

 153. pouya said

  (…ادامه کامنت قبلی)
  Visual Studio رو Uninstall کردم ، حالا این ارور رو در CMD میده:

  File «\web3beta\bin\..\src\wordpress2blogger\wp2b.py», line 35
  if content.find(u»\u00AC\u2020″):
  ^
  SyntaxError: invalid syntax

 154. Pouya Saadeghi said

  یه سوال دیگه: این اسلاگ ها رو چجوری باید انگلیسی کنم؟

  • web3beta said

   توضیحات بیشتری به بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت>ب. مشکل در تبدیل برون‌برِ وردپرس به بلاگر» افزودم، توضیحات را مطالعه کنید!

 155. مبین said

  من توی میهن بلاگم بیشترین مطلبم در ماه، 50ه ! اما توی تنظیمات بیشتر از 30 نمیزاره ! چیکار کنم ؟

  • web3beta said

   1- بیش از 30 مطلب را پیشنویس [درفت] کنید و برون بری را انجام دهید.
   2- مطالب برون رفته را حذف یا پیشنویس کنید.
   3- مطالب پیشنویس شده در مرحله ی اول را منتشر و برون بری کنید.
   4- خروجی را در وبلاگ مقصد درون ریزی کنید!

 156. موشی said

  با سلام و تشکر از توضیح کاملتون .

  سوال : نسخه پشتیبان از بلاگفا به خوبی تهیه شد ! حجم فایل : 258 kb با پسوند : XML
  قصد مهاجرت به بلاگر دارم اما در مرحله convert دچار مشکل میشوم . ممنون میشم اگه جواب بدین و کمکم کنید .

  در این سایت http://wordpress2blogger.appspot.com/ میرم ولی هنگامی که فایلم رو انتخاب میکنم و روی کانورت کلیک میکنم با این پیام روبرو میشم : The requested URL is
  not supported
  ——————————————————————————–
  The requested URL is not supported
  ——————————————————————————–
  [%S]
  منتظر جوابتون هستم . خیلی وقته که قصد کوچ دارم ولی چند ماهه که به خاطر همین مشکل هنوز موفق نشدم .
  به هر حال ممنونم 🙂

  • web3beta said

   سلام، خواهش، روش آفلاین را نیز آزمایش کنید، در همین رابطه توضیحات بیشتری به مطلب بویژه به بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت>ب. مشکل در تبدیل برون‌برِ وردپرس به بلاگر» افزودم، توضیحات را مطالعه کنید! اگر مشکل حل نشد مجددا اطلاع دهید!

 157. mash_e_mail said

  آقا خدا یک در دنیا صد در آخرت بهت بده

 158. Pouya Saadeghi said

  با سلام.
  لطفا کمک کنید وبلاگمو از بلاگفا به بلاگر انتقال بدم 😦
  همه مطالب رو از بلاگفا export کردم(فقط 99 پست هر ماه ذخیره میشه و این افزونه فقط صفحه اول هر ماه رو ذخیره می کنه!)
  برای تبدیل به بلاگر ، تمام کارهایی که گفتید انجام دادم،
  این پیغام خطا رو میده:
  File «\web3beta\bin\..\src\wordpress2blogger\wp2b.py», line 358
  if content.find(u»\u00AC\u2020″):
  ^
  SyntaxError: invalid syntax
  طبق راهنمایی شما فایل رو در یک وبلاگ وردپرس آپلود کردم.
  تمام اسلاگ ها رو دونه دونه(!) با عدد جایگزین کردم که کلمات فارسی مشکل ایجاد نکنه.
  دوباره مطالب رو Export کردم.
  باز هم همون ارور بالا….
  (شما مطمئنید این مبدلی که واسه دانلودگذاشتید مشکل نداره؟؟)
  لطفا راهنمایی کنید…

  • web3beta said

   سلام، توضیحات بیشتری به مطلب افزودم،
   در مورد مشکل اول بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت>الف. مشکلِ حجم» را مطالعه کنید.
   در مورد مشکل دوم بخش «راه حل مشکلات مهاجرت>ب.مشکل در تبدیل فایهای وردپرس به بلاگر» را مطالعه کنید!
   اگر پس از تلاش مجدد مشکل‌تان بر طرف نشد فایل برون‌بر را به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید!

 159. مبین said

  از میهن بلاگ میخوام به وردپرس برم ! اکسپورتر رو که میزنم میره توی آرشیو و بعد توی ارور کنسول فایرفاکس مینویسه که توی خط 723 مشکلی وجود داره !
  divs[3] is undefined
  chrome://exporter/content/parser.js:723

  • web3beta said

   توضیحات تان را با ذکر آدرسِ وبلاگ مبدا تکرار کنید!

 160. علی said

  آقا با اینکه میخواستم مطالب وردپرس رو به بلاگر انتقال بدم ولی نشد
  اما از خواندن مطلب کامل و مفیدی که نوشتی اینقدر اطلاعات مفیدی بدست آوردم که فکر می کنم خیلی خیلی بیشتر از اینها ارزش داره
  همیشه شاد و موفق باشی

  • web3beta said

   ممنون، اگر مشکل رو توضیح دهید کمک تون میکنم که انتقال رو انجام دهید.

 161. مبین said

  توضیحات چیو ذکر کنم ؟ !
  وبلاگ مبدا اینه : t-helli.mihanblog.com
  البته من از خود بهروز خان هم خواهش کردم برامون بکاپ بگیره ! که ظاهرا» گرفته ! اما فعلا چیزی به من نداده !
  اگه میشه کمک کنید !
  ممنون

  • web3beta said

   همین آدرس وبلاگ کافیه، توضیحات مجدد واسه این لازم میشه که اگه مجددا با تاخیر کامنت میگذاشتید متوجه بشم که هستید و مشکل تان چه بوده.
   میهن بلاگ تغییراتی داشته که بخاطر اون افزونه نیاز به بروز رسانی دارد، شاهزاده عزیز افزونه رو بروز کرده اما به دلایلی هنوز نسخه ی بروز شده ارائه نشده، منتظر بمانید.

 162. آریا said

  سلام
  من برای وبلاگی که در بلاگفا داشتم، یک دامین مثل Mydomain.com خریده ام و با تنظیماتی که در بلاگفا موجود بوده است، کاری کرده ام که با وارد کردن آدرس Mydomain.com محتویات Mydomain.blogfa.com نمایش داده شود؛ اما هنگامی که آدرس اصلی Mydomain.blogfa.com وارد می شود، تغییری ایجاد نمی شود و به دامین جدید نمی رود. آیا برای تصحیح آن راه حل وجود دارد؟
  یک سؤال دیگر هم داشتم، دامنه های .tk جدیدا اجازه استفاده از DNS ها را می دهند؛ چگونه می توانم یک وبلاگ در بلاگر را به آن ها متصل کنم؟
  هر چه قدر Help گوگل را خواندم، عملی نشد.
  با تشکر

  • web3beta said

   سلام.
   1- در تنظیماتِ وبلاگ بخشِ «اتصال دامنه به وبلاگ» را تنظیم کنید.
   2- اینجا توضیح داده ام.

 163. آریا said

  از آنجایی که ریدایرکت کردن را در این مطلب، توضیح داده بودید کامنت قبل را در اینجا پرسیدم که امیدوارم بدجا نبوده باشد.
  در هنگام استفاده از روش آفلاین، بعد از تایپ دستور نهایی می گوید
  this application has requested the runtime to terminate it in an unusual way . please contact the apllication’s support teams for more information.
  به نظر شما چه باید کرد؟

  • web3beta said

   این رو نصب کنید احتمالا مشکل بر طرف شود. توضیحات جدیدی در رابطه با تبدیلِ فایلها به مطلب اضافه کرده ام توضیحات را نیز ملاحظه کنید.

 164. بهزاد said

  سلام دادا خوبی
  دستت طلا میشه بگی این مطالب مرتبط رو چطوری اضافه می کنی
  یعنی دستی اضافه می کنی یا ابزارک داره
  ممنون

 165. sdfnote said

  سلام..ممنون از توضیحاتتون..2تا سوال داشتم:
  زمان درون ریزی در وردپرس اگه حجم فایل بالا نباشه چقدره؟ اگه از بلاگفا برونریزی کرده باشم..بلاگفام خراب میشه؟

  • web3beta said

   سلام،
   1- زمان درون ریزی در وردپرس اگر حجم آن بالا باشد اغلب حدود 10 دقیقه است اگر حجم آن کم باشد کمتر. البته ممکن است این زمان تا 24 ساعت نیز افزایش یابد.
   2- وبلاگ مبدا [بلاگفا] هیچ آسیبی نمیبیند.

 166. آریا said

  سلام
  لطف کردید، من 3 تا سؤال پرسیدم که یکی اش حل شد و یکی را هنوز نتوانتسم امتحان کنم.
  اما درباره یکی از سؤال ها شاید منظور خود را خوب نرسانده باشم.
  با اجازه من یک بار دیگر سؤالم درباره بلاگفا را تکرار می کنم:
  (توضیحاتی که شما در این باره داده بودید برای موقعی بود که دیگر مطالب را روی وبلاگ بلاگفا منتشر نمی کردیم و می خواستیم خوانندگان وبلاگ بلاگفا را به آدرس جدیدی هدایت کنیم.) اما با توجه به اینکه نسخه اصل وبلاگ من روی بلاگفا باشد و من همچنان مطالبم را در آن می نویسم.
  آیا می توان کاری کرد که با نوشتن آدرس Mydomain.blogfa.com به Mydomain.com منتقل شوند؟

  • web3beta said

   سلام، پشتیبانی و پاسخ به پرسشهای مربوط به سرویسهای وطنی بر عهده ی مدیران این سرویسهاست.
   اما همانگونه که پیش از این نیز توضیح دادم از «بلاگفا>مدیریت وبلاگ>دیگر امکانات…>اتصال دامنه به وبلاگ» را باید تنظیم کرد. اگر تنظیم این بخش نتیجه ی مورد نظر را ندهد باید از مدیر سرویس مربوطه بخواهید که این امکان را فراهم کند یا مهاجرت کنید.

 167. سلام. با تشکر از مطلب خوبتون. من مشکل درون‌ریزی از بلاگر به وردپرس دارم. وقتی گرانت اکسس رو می‌زنم یه پیغام این‌طوری می‌ده:
  Could not connect to https://www.google.com
  There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
  The operation completed successfully.
  (0)
  Thank you for creating with WordPress. | Documentation | Feedback
  Version 2.9.1

  • میثم الله‌داد said

   سلام مجدد. فیـ.لتر که نیست. ولی با فیـ.لتر شکن هم رفتم. پسر عموم هم خارج از کشوره و اون هم امتحان کرد و نشد. آخر سر به وردپرس.کام منتقلش کردم. اونجا به راحتی ارتباط برقرار شد. بعد از وردپرس که برون ریزی گرفتم که توی دامین خودم وارد کنم، فایل بیشتر از دو مگابایت حجم داره. باز هم درست ایمپورت نشده. ضمن این‌که پوسته رو هم به هم ریخته.
   این دامین خودم هست:
   http://maysam.allahdad.com
   این هم وردپرس.کام
   http://pashooyeh.wordpress.com
   این هم که وبلاگ اصلی من توی بلاگر هست
   http://pashooyeh.blogspot.com

   • web3beta said

    سلام، منظور از فیـ.لتر مشکل سکیور بود. بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت» را بخوانید!
    مشکل پوسته باید مربوط به یکی از مطالب وبلاگتان باشد، مطالب منتقل شده را پیشنویس کرده، دسته به دسته منتشر کنید تا مطلبی که مشکل ایجاد کرده را بیابید، سپس آن مطلب را اصلاح کنید.

  • web3beta said

   سلام، گویا ارتباط امن بر قرار نشده، دلیلش میتونه فیلتر، سرعت پایین یا اختلال موقت سرویس باشه، در زمانی دیگر مجددا تلاش کنید اگر نشد با فیـ.لتر شکن تلاش کنید.

 168. شهاب said

  دوستان کامنت گذار و دوست عزیز web3 راه حل شما در بخش وارد کردن به بلاگر پیش تر درست بود، اما مدتی هست که وارد نمیشه مستقیمن. من این اواخر دو تا بلاگ رو با موفقیت وارد بلاگر کردم. ارتباطی به فالب نداره. مشکل اینه که باید از سرویس های ایرانی ابتدا وارد وردپرس کرد و بعد از اون خرجی گرفت برای بلاگر. مشکل دیگر حجم است که اگر بیشتر از 1 مگ باشه سایت wordpress2blogger نمی پذیره و همچنین اون برنامه ای که برای تبدیل نوشتید کار نمی کنه. من تنها راهی که پیدا کردم یک شخصی ست در mit که برنامه تبدیل رو نوشته و در بخش اپلیکیشن های گوگل هم هست، با این شخص ارتباط برقرار کنید فایل xml وردپرس شما رو می گیره و تبدیل به بلاگر می کنه: http://code.google.com/p/google-blog-converters-appengine/downloads/list همین.

  • web3beta said

   با تشکر از شما دوست عزیز!
   لحظاتی پیش [بعد از مشاهده ی کامنت شما] طبق مراحلی که در مطلب توضیح داده ام وبلاگی با حجم حدودا چهار مگابایت را از بلاگفا به بلاگر منتقل کردم که میتوانید نتیجه اش را در این وبلاگ آزمایشی ببینید. [تبدیل را توسط برنامه و روشی که در مطلب توضیح داده ام انجام دادم، بدون هیچ گونه اشکالی تبدیل انجام شد] گویا مطلب را به دقت نخوانده اید و به جزئیات توجه نکرده اید. آن اپلیکشن گوگل که اشاره کرده اید همانی است که در مطلب به آن لینک داده و روش کار با آن را توضیح داده ام. همچنین مشکل حجم را در بخش مبدل آفلاین اشاره کرده ام و در بخش «راه حل مشکلات مهاجرت> الف. مشکلِ حجم» راه حل های این مشکل را آموزش داده ام. ضمنا آن مشکلی که در کامنتها در رابطه با قالب اشاره شد در رابطه با انتقال مطالب نبود بلکه مربوط به وبلاگی بود که به وردپرس مهاجرت کرده بود و با به هم ریختگی قالب بعد از انتقال مطالب مواجه شده بود که راه حلش را توضیح دادم.
   ممنون از توجه شما.

 169. afra said

  من چی کار کنم؟ همه ی مراحل را انجام دادم و فایل xml را هم ساخت اما موقع درون ریزی پیغام می دهد که هنگام وارد کردن فایل اشکالاتی پیش آمد. (از زلاگفا به بلاگر)
  وب 3: مطلب را به دقت بخوانید! همانگونه که توضیح داده ام پس از برون‌بری باید فایل را به فرمت بلاگر تبدیل کنید و…

 170. کمک
  آقا این افزونه 624 تا از پست های منو فقط بک آپ میگیرهو بعد پیغام آخر رو میده.
  وقتی هم تو بلاگها درون ریزی میکنم هیچ کوم رو نشون نمیده.
  کمک کنید چیکار باید بکنم.
  راستی میخواهم از میهن بلاگ مهاجرت کنم
  تنکس
  وب 3: اگر میخواهید به وردپرس یا بلاگر مهاجرت کنید پیام خطا را بنویسید تا بررسی کنم.

 171. مهدی said

  با سلام
  دوست عزیز می تونم بپرسم شما چرا به من اعتماد ندارین(تازه من باید به شما اعتماد کنم چون ثمره ی یک سال زحمتم رو دستتون می دم{لطفا ناراحت نشین})من دارم میگم که من به شما یوزر و پسورد می دم با دادن یوزر و پسورد خودم چطور می تونم به شما آسیب برسونم خواهش می کنم من الآن دارم روی یه سیستم دیگه کار می کنم اگه مطالبم زیاد بشه مجبور میشم روی همون کار کنم خواهش می کنم تا دیر نشده کمکم کنین تا مطالبم رو برون بری کنم و با وردپرس کار کنم ((من به شما اعتماد کامل دارم))
  با تشکر

  • web3beta said

   سلام، در صورت تمایل یوزر پسورد وبلاگ مبدا را به من ایمیل کنید. آدرس وبلاگ مقصد را نیز ذکر کنید. مشکل را همراه با جزئیات در ایمیل توضیح دهید.
   ضمنا اینجانب هیچ مسئولیتی در قبال سوء استفاده احتمالی از وبلاگتان را نمیپذیرم.

 172. مهدی said

  با سلام
  دوست عزیز اطلاعات مورد نیاز به ایمیلتان ارسال گردید
  ((چه سوء استفاده ای ممکن است از وبلاگ بنده بشود؟؟؟))
  با تشکر

 173. […] سادگی از آخرین روش ها آگاه شوند هم چنین وبلاگ نویس عزیز وب 3 نیز در روشی آموزش انتقال را توضیح داده […]

 174. sanjaghak said

  در مورد انتقال وبلاگ از موبیل تایپ به بلاگر توضیحی داده نشده
  ممنون می شم منو راهنمایی کنید.
  البته من یک backup با پسوند .xml گرفتم و به وردپرس درون ریزی کردم ولی هیچ تغییری داده نشد.

  • web3beta said

   1- در بخشی از مطلب نوشته ام «برای درون‌ریزی از سرویسهای دیگر [:همچون سرویسهایی که به روش خوراک – واسطه برون بری کرده اید] که فایل برون بر آنها به فرمتی غیر از فرمت وردپرس میباشد ابتدا با توجه به توضیحات دیگر بخشهای مقاله آنرا به فرمت وردپرس تبدیل کرده سپس آنرا به فرمت بلاگر تبدیل کنید.»
   البته از طریق این مبدل آنلاین، همچنین از طریق مبدل آفلاین نیز میتوانید خروجی مویبل تایپ را به فرمت بلاگر تبدیل و در بلاگر درون ریزی کنید.
   2- در مورد انتقال به وردپرس نیز همانگونه که توضیح داده ام به داشبورد وردپرس>ابزارها>درون ریزی، رفته، «Movable Type و TypePad» را کلیک کنید و …

 175. محمد said

  من اینجا یه کامنت گذاشته بودم ولی الان نیست
  با تشکر از شما
  من از سیستم مووبل تایپ می خوام به بلاگر نقل مکان کنم
  بک آپ گرفتم با پسوند xml
  توی وردپرس ولی هیچ تغییری ایجاد نشد
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  • web3beta said

   با پوزش بابت تاخیر، کامنتها پس از پاسخ منتشر میشوند، به کامنت تان پاسخ دادم.

 176. […] در صورتي كه شما هم قصد مهاجرت داريد اين مطلب بسيار كارگشاست. همچنين مطالبي براي آموزش وردپرس در آن […]

 177. sorosh said

  سلام
  من تو میهن بلاگ یه وبلاگ دارم با ماهیانه تقریبا 700 پست موندم چجوری بک آپ بگیرم آخه چرکنویس کردن خیلی مشکله اوتم با دایل آپ , اگه راه راحت تری هست ممنون میشم راهنمایی کنید . . .

  • web3beta said

   سلام، از همین مطلب بخش «راه حل مشکلات مهاجرت>ج.مشکل تعداد زیاد مطالب» را بخوانید.
   از محلی که اینترنت پر سرعت در اختیارتان قرار میدهد برای مهاجرت اقدام کنید.

 178. سلام منهم به كمك اين مطلب شما بالاخره فوتوبلاگم رو از بلاگفا خارج كردم 🙂 ممنون بسيار زياد.

 179. Silence said

  سلام
  برای انتقال از وردپرس به بلاگر همه ی مراحل و انجام دادم اما مرحله آخر برای درون ریزی توی بلاگر حتی برای یه لحظه پیغام تمام شد رو هم میده اما باز برمیگرده به صفحه قبل و پیغام میده که هنگام وارد کردن فایل اشکالاتی پیش آمد.
  میشه کمک کنید، ممنون میشم

  • web3beta said

   سلام، حجم فایل و عنوان مراحلی را که طی کرده اید را ذکر کنید.

 180. بی نهایت سپاسگزارم.
  در تمام وب نگاری های بعدی همیشه به یاد این پست تاثیر گذار خواهم بود
  بیا از این ورا گذری . . .

  : )

 181. سلام ، متشکرم بابت چنین مطلب جامع و کاملی و وقتی که براش گذاشتید و همچنین صبر و حوصله‌ای که برای پاسخ به کامنت‌ها به خرج میدید.
  متن پست را چندین بار خوندم و هیچ مشکلی ندارم و فکر میکنم همه چیز رو خوب فهمیدم!وبلاگ من در بلاگفاست و طبق دستور العمل مربوطه قالب نارنجی ساده گذاشتم و تاریخ میلادی گذاشتم و تعداد پستهای ماهانه رو روی حداکثر گذاشتم و ساعت رو هم همونطوری که گفتید گذاشتم و خلاصه اینکه همه چیز را درست قرار دادم و بک‌آپ گرفتم که حجمش حدود 6 مگابایت شد!
  در وبلاگ وردپرسی در قسمت درون‌ریزی فایل برون‌برشده را زدم و «»پس از انجام موفقیت آمیز درون‌ریزی، وضعیت درون ریزی؛ عناوین مطالب درون‌ریز شده و تعداد کامنت های آنها گزارش شده، عبارت «همگی انجام شد، شاد باشید!»نمایش داده شد»» و طبق آن چیزی که شما فرمودید که احتمالا درون‌ریزی انجام نشده‌ ، درون‌ریزی انجام نشد و من هم 4 بار تکرار کردم ولی نتیجه‌ای حاصل نشد.
  امروز دوباره افزونه را عزل کردم و دوباره بک آپ گرفتم و باز هم پس از 3 بار تکرار درون‌ریزی حاصل نشده و من هم نمیدونم دیگه باید چکار کنم!
  فایل 6 مگابایتی را هم که با اینترنت dial up نمیشه ایمیل کنم!
  به نظرتون دوباره مراحل را تکرار کنم ؟ ممکنه نتیجه‌بخش باشه‌ ؟
  متشکرم.امیدوارم سال خوبی داشته باشید .

  • web3beta said

   سلام، خواهش
   اگر این مراحل را با اینترنت دیال آپ انجام داده اید … گاه سرعت پایین آپلود منجر به چنین اشکالاتی میشود. البته حجم وبلاگ مبدا نیز بالاست که میتواند مشکل آفرین باشد.
   نیمی از مطالب را پیشنویس کنید تا حجم برون بر شما به نیمی از آنچه که اکنون هست برسد [نیمه ی باقیمانده را میتوانید در مرحله ی دیگر برون بری و درون ریزی کنید] اگر مشکل همچنان باقی ماند در صورت تمایل نام کاربری و رمز عبور وبلاگ مبدا و مقصد را به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.

 182. Merino said

  سلام.خیلی خیلی خیلی پست خوب و کاملی بود.فوق‌العاده مچکر.
  منتها متاسفانه بنده هم مشکلی مشابه همونی که «چپ کوک» گفته داشتم و کارهایی رو هم که بهش گفتید انجام دادم، تو bloghaa دیدم همه‌ی اسلاگ‌های من عدد انگلیسی هستند و مشکلی ندارند. اما همچنان command prompt ارور میده و تبدیل رو کامل نمی‌کنه.
  الآن بیشتر از یک یا شایدم دوهفته‌ست ده بار شاید امتحان کردم.وبلاگ رو هم دو سه بار برون‌ریزی کردم ولی فرقی نکرد.
  ممنون میشم کمک کنید.

  • Merino said

   یادم رفت بنویسم چنین اروری رو میده:
   Fotal python error: Py_Initialize: can’t initialize sys standard streams
   LookupError: unknown encoding: cp720
   This application has requested, the Runtime to terminate it in an unusual way.
   Please contact the application’s support team for more information.

  • web3beta said

   سلام، خواهش!
   در نسخه‌ی جدید افزونه اسلاگ مطالب بصورت خودکار اصلاح میشود، میماند اسلاگِ دسته ها و برچسبها.
   اما خطاهایی شبیه به آنچه اشاره کردید [مشکل چپ کوک] اکنون مشکل جای دیگری است، راه حل فعلی این است که خروجی وبلاگ را در وردپرس لوکال هاست درون ریزی، برون بری و سپس تبدیل کنید.
   لطفا من رو در جریان نتیجه بگذارید، اگر مشکل بر طرف نشد برون‌برِ وبلاگ تان را به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.

 183. Merino said

  جاوا رو که نتونستم نصب کنم متاسفانه.وسطش خود به خود قطع میشه . ارور میده که interrupt شده!
  با درون‌ریزی و برون‌بری از وردپرس هم امتحان کردم، نشد.و احتمالا هم به خاطر این نشد که جاوا نصب نشده‌بود.
  من که کلافه شدم.سرعتم هم امروز خیلی پایینه.فردا برون‌بر وبلاگ اصلیم رو براتون می‌فرستم.خیلی ممنون میشم خودتون تبدیلش کنید.

 184. سلام . ممنون از لطفتون . همون کاری که گفتین کردم و فایل رو به دو قسمتی تبدیل کردم ولی خب کامنتها توی وبلاگ منتقل نشد و فقط توی پنل وبلاگم قابل مشاهده است ولی مطالب آمده و من هم به همین راضیم .
  ممنون از راهنمایی های خوبتان وب3 گرامی .

 185. سلام!
  با تشکر از راهنمایی های بسیار مفیدتون،
  من می خوام از بلاگفا مطالبم رو منتقل کنم به وردپرس دات کام. همه ی مراحل به خوبی انجام شد تا مرحله درون ریزی.
  در اون قسمت هم فایل رو که حجمش 1.57meg هستش browse می کنم اما اواسط کار همش ارور connection interruption میده. هم با اکسپلورر امتحان کردم هم با فایرفاکس.
  نمی دونم مشکلش چیه!

  • web3beta said

   سلام، خواهش، مشکل باید از سرعت اینترنت تان باشد، مجددا تلاش کنید.

 186. مجددا سلام و خسته نباشید!
  این بار دریافت انجام شد. یک صفحه اومد که گزینه دریافت و درون ریزی رو تیک زدم و ارسال رو کلیک کردم. اما برام نوشته که در حال پردارش است و تا 24 ساعت خبر می کنن و اگه خبری نشد با پشتیبانی تماس بگیرم!!! اشتباه کردم نه؟!

  • web3beta said

   سلام، درسته دیگه، البته اینطور میگه وگرنه معمولا در کمتر از چند دقیقه انجام میشه و به‌تون ایمیل میزنند.

 187. درست شدددددد!!!!!
  ممنونم!!!

 188. tiredpipe said

  ممنون. من با راهنمایی شما اسباب کشی کردم. خیلی متشکر

 189. […] من برای اسباب کشی از این راهنما استفاده کردم و از همین جا از web3 تشکر می‌کنم […]

 190. سهراب said

  سلام یعنی تاانجاییکه فهمیدم مطالب باید از وبلاگ خود دانلود ودر وبلاگ جدید اپلود کنم ایا راهی مانند نوشتن کد برای این جابجایی نیست متشکرم

  • web3beta said

   سلام، مطلب را با توجه به سرویس مبدا و مقصدتان بخوانید، مراحل بصورت عادی تنها چند دقیقه وقت میگیرد.

 191. سلام!
  مشکل اینجا بود که آخرش اون پیغامی که گفته بودید رو نداد 🙂
  بنده در حال حاضر در حال گرد گیری و رفت و روبم! تا اینکه کم کم دوستان رو دعوت کنم!
  خیلی منونم از محبتتون 🙂

  • web3beta said

   سلام، وبلاگ جدید مبارک!
   بله، پیغامِ آخر وردپرس مدتی است تغییر کرده، مطلب رو بروز می‌کنم.

 192. سلام . خوشبختانه کامنتها هم منتقل شد .
  فقط خواستم یک دستت درد نکنه بهتون تقدیم کنم بابت چنین مطلب خوب و جامعی .
  واقعا متشکرم .

  • web3beta said

   سلام، تشکر، ممنون که اطلاع دادید. وبلاگیدن شادی داشته باشید!

 193. سعید said

  سلام. میهن بلاگ رو نمیشه انتقال داد. میره تو صفحه آرشیو و دیگه هیچ صفحه ای باز نمیشه. کمککککککککککککک

  • web3beta said

   سلام، چند لحظه‌ی پیش یک وبلاگ رو از میهن بلاگ منتقل کردم، باید از نکته ای غفلت کرده باشید، مجددا مطلب رو با دقت بخوانید و پیش بروید.

 194. سعید said

  بله درست شد. مرسی

 195. سعید said

  خواهش می کنم. البته فقط یه تعدادی رو گرفته و خیلی از پست ها رو نگرفته و خیلی از پست ها رو دوبار گرفته(یه بار با نظرات و یه بار بدون نظرات). عجیبه من همه کارا رو انجام داده بودم. تعداد پست در صفحه هم 30 بود اما مثلا یه صفحه رو فقط سه تاشو گرفته. به نظرتون باید چیکار کنم؟

  • web3beta said

   این باید ناشی از اشتباه شما یا اختلال در سرویس مبدا باشه

 196. سعید said

  درست شد درست شد. دیگه اون مشکلاتی که در بالا گفتم رو نداره. اگه گفتید چیکار کردم؟ تیک load imag و java رو در فایرفاکس گذاشتم باشه و برنداشتم. انگار وقتی تیک رو برمیدارم سرعت باز کردن صفحات زیاد میشه و قات میزنه!!
  به هر حال درست شد و از همه پست های میهن بلاگ backup گرفت. ممنوووووووووون

  • web3beta said

   خواهش! خب، همونطور که گفتم منشا مشکل باید جای دیگری بوده باشه.

 197. habib said

  سلام و ممنون از کمک های بی چشمداشتتون برای کاربرها.

  من می خوام وبلاگمو از بلاگفا ببرم به بلاگر. تنها مشکل من وقتیه که فایلی رو که بک آپ گرفتم می خوام به فرمت بلاگر کانورت کنم: نرم افزار پیتون رو که نصب می کنم می تونم کانورت کنم ولی وقتی فایل کانورت شده رو توی بلاگر درون ریزی می کنم یه مشکلی پیش میاد. همه ی پست ها انتقال داده می شه ولی همه ی نظرات نه. یعنی مثلا هر دفعه متفاوت که امتحان می کنم یه عدد مثلا 976 نظر انتقال داده میشه که هر دفعه بصورت رندم از روی بعضی پست ها بعضی نظرات ارسال میشه و بعضی هم نه. جالبه که توی فایل کانورت شده همه ی نظرها هم هستن ولی همانطور که گفتم هر دفعه یه چندتایی اونم به صورت رندم درون ریزی نمی شن.

  در ضمن شما گفتین python 31 رو با حجم 13.4 برای windpws installer نصب کنیم که احتمالا اشتباهی پیش اومده. چون python 26 برای windows installer هست و در ضمن حجمش هم 14 و خورده مگ هست. چون من پیتون 31 رو دانلود و نصب کردم که کانورت نکرد و ارور داد ولی پیتون 26 کانورت می کنه.

  و من اگه بخوام با فونت تاهما tahoma روی بلاگر و روی وردپرس بنویسم باید از پوسته ی خاصی استفاده کنم؟ چون این فونت جز فونت های دیفالت و تعریف شده این دوتا سرویس نیست.

  یک دنیا تشکر از راهنمایی های گرانسنگتون. ممنون.

  • web3beta said

   سلام، خواهش
   حجم برون‌بر وبلاگ‌تان چقدر است؟ [تکه تکه اش که نکرده اید؟] زمانی دیگر مجددا برای درون ریزی تلاش کنید اگر موفق نشدید برون‌بر اصلیِ وبلاگ تان [قبل از تبدیل] را به من ایمیل کنید تا بررسی کنم.
   منظور از تذکرِ «برای ویندوز نسخه‏های Windows Installer پایتون» این بوده که کاربرانِ ویندوز نسخه‌ های ویژه‌ی ویندوز رو دانلود کنند و اشتباها نسخه‌های لینوکس یا مک رو دانلود نکنند، که بسته به نوع cpu ممکنه نسخه‌ی Python Windows X86-64 installer برای اونها مناسب باشه که باز هم در گروهِ نسخه‌های Windows Installer جای میگیره. در حال حاضر آخرین نسخه‌ی پایتون 3.1.2 هست که میتونید اون رو با حجم حدودا 13.44 مگ از همان لینکِ درون مطلب یا مستقیما از اینجا دانلود کنید، هر چند نُسَخِ کمی قدیمی تر نیز باید درست کار کنند. [تا جایی که به خاطر میارم با هر دو نسخه‌ی 2.6 و 3.1 مشکلی نبوده.] ضمنا منظور از حجم، در مواردی که نیاز به دانلود نرم افزار یا افزونه ای هست حجم تقریبی بوده، نه حجم دقیق.
   در حساب رایگان وردپرس.کام نمیتوانید پوسته را ویرایش کنید. در وردپرس.کام از پوسته هایی استفاده کنید که مناسب برای زبان فارسی هستند [و مطالب را با فونت تاهوما نمایش میدهند]، در یکی از مقالات آنها را معرفی کرده ام.
   اما برای بلاگر اینجا توضیح داده ایم که چگونه پوسته‌ها را فارسی سازی [فونت تاهوما و …] کنید.

 198. ممنون دوست عزیزم. من یکبار دیگه از بلاگفا بک آپ گرفتم و کانورت کردم و این دفعه فایل به درستی توی بلاگر درون ریزی شد. یعنی نظرات هم منتقل شد. ضمن اینکه چون حجم کم بود اصلا نیازی به تکه تکه کردن نبود.
  راجع به پیتون هم ورژن 3.1.2 نتونست کانورت کنه، لابد با cpu سیستم من ناسازگار بود ولی ورژن 2.6 به درستی کانورت کرد.
  ولی راجع به فارسی سازی پوسته بلاگر دارم اون کدی رو که برای فارسی سازی پوسته ی بلاگر نوشتید رو امتحان می کنم.

  «در وردپرس.کام از پوسته هایی استفاده کنید که مناسب برای زبان فارسی هستند [و مطالب را با فونت تاهوما نمایش میدهند]، در یکی از مقالات آنها را معرفی کرده ام.»

  منظورتون اینه دیگه :، «مهمترین فعالیت های تیم وردپرس فارسی عبارت اند از به روز نگاه داری فایلهای ترجمه وردپرس به زبان فارسی، به‌روز نگاه داری و افزودن امکانات افزونه وردپرس فارسی، ارائه مستندات وردپرس فارسی در قالب ویکی، پشتیبانی وردپرس فارسی از طریق انجمن تخصصی، ارائه پوسته‌های فارسی، اجازه نامه وردپرس فارسی.»

  که توی پست ماقبل آخر زدین.

  بازم یک دنیا ممنون از جوابها و راهنمایی هاتون.

  • web3beta said

   خواهش! تبریک!
   در اولین فرصت ممکن جدیدترین نسخه‌ی پایتون رو مجددا آزمایش میکنم.
   در مورد وردپرس.اورگ صحبت میکنیم یا وردپرس.کام؟ تفاوت‌شان را اینجا توضیح داده ام، پیشنهاد میکنم مطلب را به دقت بخوانید!
   هر چند تیم وردپرس فارسی در مورد وردپرس.کام نیز تلاشها و همکاری‌هایی داره اما توضیحاتی که نقل کردید بیشتر مربوط به وردپرس.ارگ میشه.
   پوسته‌های سازگار و ناسازگار وردپرس.کام با زبان فارسی را در این مطلب در بخش «3- نمایش: معرفی اجمالی پوسته های مناسب برای وبلاگهای فارسی در وردپرس دات کام » معرفی کرده ام.

 199. ببخشید یه سوال دیگه:

  من اون کد رو وارد بلاگر کردم و تاهما وارد فونت ها شد . در مورد وردپرس من یه پوسته ی فارسی ساز شده رو انتخاب و دانلود کردم . فقط توی وردپرس نمی دونم از کجا می تونم پوسته ی جدید رو بارگذاری کنم . چون وقتی وارد قسمت پوسته ها میشم جایی نیست که بتونم پوسته موردنظرم رو از توی کامپیوتر انتخاب کنم و روی وردپرس اعمال کنم ؟مرسی از جوابتون پیشاپیش.

  • web3beta said

   همانگونه که در این مطلب و این مطلب توضیح داده ام در وردپرس.کام تنها میتوانید از پوسته‌های پیشفرضِ آن استفاده کنید و در حساب رایگان حتی امکان ویرایش پوسته‌ها را نیز ندارید، اما اگر منظورتان وردپرس.اورگ است «پوسته‌ی مورد نظر را پس از دانلود باز کرده، محتویات آنرا در پوشه‌ی wp-content>themes آپلود کنید. پوسته را از طریق کلاینت های FTP نیز میتوانید آپلود کنید. برای تغییر پوسته‌ی وبلاگ به «نمایش>پوسته‌ها» رفته، پوسته‌ی مورد نظر را کلیک کرده از بالا راست صفحه‌ی باز شده «فعال کردن» را بفشارید.»

 200. باز هم سوال و باز هم زحمت!

  می خوام توی وردپرس مطلب اضافه کنم یا مطالب قبلی رو ویرایش کنم . بالای صفحه امکاناتی داره مث راست چین بولد و … ولی فقط یه ستون اول رو داره . در حالی که دارم عکسهایی رو که شما راجع به آموزش وردپرس رو گذاشتید می بینم و دو تا ستون امکانات برای نوشتن مطلب هست . عجب!

  توی این آدرس عکسا رو گذاشتین:
  https://web3b.wordpress.com/2008/08/19/wordpress-com-admin/

  و این عکس:

  ببخشید دو تا ردیف بالای صفحه خالی مال نوشتن رو می گم. من ردیف دومی رو ندارم. کمکم کنید لطفا!

  • web3beta said

   برای نمایش یا پنهان کردن سطر دوم ابزارها؛ دومین دکمه از سمت چپ ویرایشگر [که در اسکرین شات لینک شده نیز با حاشیه‌ی قرمز مشخصش کرده ام] را کلیک کنید یا Ctrl+Alt+Z را بفشارید!

 201. , واینکه توی تنظیمات عمومی توی ورد پرس وقتی چند خط در مورد معرفی وبلاگ می نویسم اصلا» ظاهر نمیشه توی وبلاگ؟

  • web3beta said

   «معرفیِ کوتاه» در خوراک نمایش داده میشود. لطفا نکاتِ مرتبط با هر مطلب را ذیل همان مطلب کامنت بگذارید و چنانچه مربوط به مطلبی نمیشود اینجا مطرح کنید!

 202. دوست عزیزم ممنون از راهنمایی ها و تذکرتان.

  من از بین پوسته های موجود در وردپرس پوسته ی پول pool را انتخاب کرده ام و تنها مشکلی که دارد این است که کامنت های وبلاگ منقل شده از بلاگفا بصورت به هم چسبیده نمایش داده می شوند.:
  http://sabava.wordpress.com/2008/11/27/132/#comments
  تقریبا همه ی پوسته های موجود در وردپرس دات کام را انتخاب کردم ولی مشکل به قوت خود باقی است. امکانش هست که فایل برون بر شده از بلاگفا مشکل داشته باشد ؟ در حالی که در فایل کانورت شده و درون ریزی شده به بلاگر چنین مشکلی نیست . ممنون.

  • web3beta said

   خواهش! من مشکلی مشاهده نمیکنم! بعنوان مثال لینکی که دادید 17 کامنت رو به تفکیک نمایش میدهد که به نظر نمیرسد هیچکدام از آنها دو نظرِ به هم چسبیده یا بیشتر باشند. همین وبلاگ و اینجا که دارید کامنت میگذارید نظرات به هم چسبیده هستند؟

 203. حبیب سلیمی نژاد said

  ببخشید . اشتباه نوشته ام . خیلی هم !
  باید می نوشتم بعضی جمله های هر کامنت به هم چسبیده نمایش داده می شوند . ببینید:

  »
  سلام وبلاگت واقعا عاليه به منم سربزنبهترين کيلاگر دنيا با قابليت اتصال به سيستم قربانيبهترين سي دي هک در ايرانکلاسهاي فوق العاده ويژوال بيسيک از نبتدي تا حرفه ايبرنامه تبليغ در بلاگفاو 100 ها برنامه تووووپ ديگر همگي …»

  یا
  »
  و بگید با چه نامی شما رو لینک کنممنتظر جوابتون هستمبسیار سپاسگذارماهورامزدانگهدارتون بادبدرود»

  و بررسی که کردم … این اتفاق وقتی می افتد که جمله ها در بلاگفا به صورت سطر های جدا نوشته شده باشند. یعنی هر جمله در یک سطر
  :
  »

  و بگید با چه نامی شما رو لینک کنم

  منتظر جوابتون هستم

  بسیار سپاسگذارم
  اهورامزدانگهدارتون باد
  بدرود
  »
  البته اگر راه حلی برایش نیست مهم نیست. چون اشکال مهمی به حساب نمی آید. ممنون.

 204. نمك said

  سلام
  من یک وبلاگ گروهی توی پرشین بلاگ داشتم که ازش اکسپورت گرفتم
  اما موقع ایمپورت کردن، نمی تونم نویسنده ی متن ها رو حفظ کنم
  باید چکار کنم؟
  ممنون

  • web3beta said

   سلام
   از «نوشته‌ها>ویرایش» روی «ویرایش سریع» هر مطلب کلیک کرده و نویسنده را تعیین کنید.
   هنگام برون بری نیز میتوانید نوشته‌های هر نویسنده را بصورت جداگانه برون‌بری کنید و هنگام درون‌ریزی نویسنده را تعیین کنید.

 205. مریم said

  سلام
  یه بار بنده به خاطر نیاز این تیک «مرا از دیدگاه های پس از این…آگاه کن» رو زدم، حالا نمی‌دونم چکار کنم دیگه بقیه‌ی دیدگاه‌ها رو بعد از این نفرسته برام.امروز حدود 100 تا میل فقط مربوط به این دیدگاه‌ها پاک کردم! اگه لطف کنید و اگر که تنظیماتی داره خودتون میل بنده رو حذف کنید ممنون میشم 🙂

  • web3beta said

   سلام، پوزش، در حال تغییر نوع پاسخگویی به کامنتهای این وبلاگ هستم به همین دلیل شما به یک باره پاسخهای متعددی دریافت کردید.
   می‌توانید پیام‌های دیگر را با کلیک کردن روی ‹مدیریت اشتراک‌ها› و تغییر تنظیمات اشتراک، مسدود نمایید. کافی است از مدیریت وبلاگ‌تان در وردپرس به «پیش خوان>اشتراکها» رفته، به بخش «دیدگاه ها» رفته و اشتراک دیدگاه مورد نظر را حذف کنید.
   همچنین اگر «لغو اشتراک» را در پایان ایمیلهای دریافتی مشاهده میکنید با کلیک روی آن نیز میتوانید اشتراکتان را لغو کنید.

 206. par said

  بازهم سلام این Exporter رو نمیتونم دانلود کنم ارور میده

 207. پر said

  ممنون

 208. هاله said

  سلام
  واقعا ممنون
  من از 2006 وبلاگ دارم بعد مجبور شدم برم بلاگفا و ناراحت بودم که آرشیوم تو پرشین بلاگ جا مونده
  کلی ذوقیدم

  به جبران کمک بیدریغتان اگر کمکی از دستم بر بیاید در خدمتم
  البته من تصویرسازم نه کامپیوتری

  سربلند و سرافراز و جاودان باشید

 209. sara said

  من واقعا لازم دارم از بلاگفا برم اما نتونستم آرشیو رو انتقال بدم میتونین کمک کنین لطفا

  • web3beta said

   بفرمایید در کدام مرحله چه مشکلی دارید تا راهنمایی کنم.

 210. آرش said

  سلام
  من هم روی پرشین بلاگ و هم روی میهن بلاگ امتحان کردم اما هیچ اتفاقی نیافتاد همه تنظیمات رو هم انجام دادم
  خیلی مهمه
  کمکم کنینننننننننننننننننننننننننننن

  • web3beta said

   سلام، مطلب رو مجددا به دقت بخوانید، به فعال و غیر فعال بودنِ جاوا و جاوا اسکریپت دقت کنید! اگر مشکل ادامه یافت، مشکل‌ رو دقیقا توضیح بدید.

 211. آرش said

  میهن بلاگ درست شد
  اما پرشین بلاگ نه

  • web3beta said

   مطلب رو مجددا به دقت بخوانید، به فعال و غیر فعال بودنِ جاوا و جاوا اسکریپت دقت کنید! اگر مشکل ادامه یافت، مشکل‌ رو دقیقا توضیح دهید!

 212. آرش said

  من تنظیمات رو درون پرشین بلاگ تنظیم کردم پوسته هم همینطور لود شدن عکس و اسکریپت رو هم غیر فعال کردم
  وقتی وبلاگ اکسپورتر رو میزنم میره به صفحه اصلی وبلاگم و دیگه هیچ اتفاقی نمیافته
  اما تو میهن بلاگ کار کرد

 213. آرش said

  اقا حل شد
  مرسی

  • web3beta said

   گویا مشکل‌تان در یکی از تنظیمات بوده که با درست کردنش حل شده، مبارک!

 214. سميرا said

  سلام
  مرسي از راه گشاييتون
  مي خواستم بپرسم وب لاگ ايران بلاگ رو هم ميشه به اين ترتيب انتقال داد. و پيشنهاد شما براي مناسب ترين سرويس وب لاگ چيه. راستش وب لاگ من ايران بلاگه ولي نميتونم آدرسم رو توي قسمت نظرات وب لاگهاي بلاگ فا بزارم اگه مشكلم حل نشه ترجيح ميدم به يك سرويس ديگه مهارجت كنم.

  • web3beta said

   سلام، خواهش، به روش «ه. سرویسهای دیگر [:روش خوراک – واسطه]» که در مطلب توضیح داده شده میتوانید مهاجرت کنید [البته در این روش نظرات منتقل نمیشوند.]
   اینجا رو ببینید! وردپرس.کام یا بلاگر را پیشنهاد میکنم.

 215. آرش said

  بازم سلام
  آقا فایل بکاپ من شد 7 مگ وردپرس هم قبولش نمیکنه
  حالا چه کنم ؟

  • web3beta said

   سلام، بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت>الف. مشکلِ حجم» را بخوانید!

 216. لیلا said

  سلام
  و ممنون از تو ضیحات مفیدتان و واقعا چندین بار به داد من و دوستانم رسیده
  اما حالاکه وورد پرس کلن مسدود شده چه اقدامی میشود کرد
  ما جمعی از دوستان میخواهیم به مدیریت وورد پرس نامه بنویسیم که از طریق آنها مخابرات نسبت به رفع فیلتر تحت فشار قرار بگیرد شما آدرسی که بشود بامدیریت وورد پرس در ارتباط بود را میدانید

 217. سلام
  ممنون از مطلب کامل و بی عیب و نقصتون 🙂
  برای انتقال از وردپرس به جوملا هم راهکاری هست؟؟

 218. Dr.Amir said

  من از میهن بلاگ به وردپرس برون ریزی کردم همه چیز خوبه ولی مطالب به صورت نصفه وارد وردپرس شده.
  یعنی مطالبی که در میهن بلاگ در قسمت ادامه مطلب قرار دارد وارد وردپرس نشدند؟!
  ممنون میشم کمک کنید.

  • web3beta said

   افزونه بروز شد. افزونه را مجددا نصب کنید و مطالب را مجددا برون‌بری و درون ریزی کنید!

 219. سلام دوست عزیز من نمیتونم به ورد پرس دسترسی داشته باشم چون پیل تره .. میشه منو راهنمایی کند که از بلاگ اسکای آرشیومو به همون بلاگ اسکال انتقال بدم؟

  • web3beta said

   سلام، میتونید از http://m.wordpress.com در وردپرس لاگین کنید و وارد داشبورد شوید، وردپرس.کام فیـ.لتر نیست. همچنین بلاگر
   راهی برای انتقال از بلاگ اسکای به بلاگ اسکای نمیدانم.

 220. fariba said

  سلام. حال شما. واقعا خیلی سایت مفیدی دارین ولی متاسفانه نمی تونم کاری رو پیش ببرم.
  وبلاگم بی هیچ دلیلی تعطیل شده و به هزار جا ایمیل زدم تا بدونم آخه چرا ولی خبری نشده!
  خواستم اقلا انتقالش بدم به یه آدرس دیگه ولی چون گیر داره اجازه به قول خودتون برون ریزی نمیده!!
  بگین چیکار کنم…
  یک ساله داره خاک میخوره…
  اگه بلاگفا کلا ببندش چی؟!
  نمی تونین یه راه واسه برون ریزی از طریق اکسپلورر بگین؟!
  موزیلا نمیذاره!
  حتی اینجا هم میگه آدرس بلاگم معتبر نیست! من الان گریه می کنما!!! :((
  متشکرم…

  • web3beta said

   سلام، اگه به مدیریتِ وبلاگتون دسترسی ندارید باید از مدیر سرویس بخواهید دست کم موقتا بهتون دسترسی بده تا از وبلاگ خروجی بگیرید! اما اگر وبلاگتون فقط فیـ.لتر شده مهم نیست با فیـ.لتر شکن میتونید خروجی رو تهیه کنید!
   مشکلِ آدرس وبلاگتون با فایرفاکس نیز باید قابلِ حل باشه.
   اگر مشکل اول بر طرف شد آدرس وبلاگ رو بفرمایید تا راهنمایی‌تون کنم.

 221. هرمس said

  من اصلا نمی دونم چه طور این کار رو انجام بدم
  یک وبلاگ تو پارسی بلاگ دارم
  نمی شه شما خودتون برام انتقالش بدید؟

  • web3beta said

   تلاش کنید یا از دیگری بخواهید انجام دهد، اگر مشکلی بود بفرمایید که در کدام مرحل مشکل دارید تا راهنمایی‌تان کنم.

 222. میلاد said

  سلام. من میخوام از پرشین برم به بلاگفا.
  این کارا کردم. تو قسمت تهیه نسخه ی پشتیبان از وبلاگم توی یه پیج موند! و دیگه صفحه لود نشد. میخوام ببینم باید دوباره پشتیبان بگیرم از وبلاگم؟ چطوری میشه فهمید که کامله؟؟ البته پیغام پایان پشتیبان گیری واسم نیومد!!!
  مرسی از کمکت و آموزش مفیدت که شدیدا نیازمندش بودم.

  • web3beta said

   سلام، همانگونه که در مطلب نیز توضیح داده ام بلاگفا امکانِ درون‌ریزی مطالب رو فراهم نکرده است، بنابراین امکانِ مهاجرت به بلاگفا را نخواهید داشت. اما برای مهاجرت به سرویسهای دیگر برای برون‌بری از پرشین بلاگ مجددا تلاش کنید!

 223. میلاد said

  ممنون. راستش به اشتباه نوشتم بلاگفا. منظورم بلاگر بود.

  در هنگام برون ریزی از پرشین بلاگ وقتی میخوام با برنامه ی Welog Explorer پشتیبان بگیرم یه مقدار از صفحات رو میگیره و بعد میمونه. میخواستم ببینم اگه من از طریق خود سیستم پشتیبان گیری که به فرمت ورد هست بگیرم بعد اون رو به فرمت XML تبدیل کنم همون کار رو واسم انجام نمیده؟

  و یه سوال:
  اینکه من برنامه ی ویندوز انستالر از پیتون رو دانلود میکنم ولی میگه سی پی یوی شما ساپورت نمیکنه. من سی پی یوم اینتل پنتیوم 2 گیگاهرتز هست. من دومین لینک رو با ورِژن 3.1.2 دانلود میکنم. همینه نیست مگه؟

  شرمنده اگه ناشی برخورد میکنم….

  • web3beta said

   اگر مطمئن هستید که تنظیمات رو درست انجام داده اید، در صورت تمایل نام کاربری و رمز عبور وبلاگ‌تون رو به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.
   پشتیبانی که خود سرویس در اختیارتون قرار میده به هیچ کار نمی‌آد.
   ترجیحا این نسخه از پایتون رو دانلود کنید!

 224. میلاد said

  مشخصات به ایمیلتون ارسال شد لطفا اگه میشه کمکم کنین چون خیلی وقته گیر این موضوع هستم!!
  ممنون

  • web3beta said

   به خاطر برخی تغییراتِ پرشین بلاگ افزونه با مشکل مواجه میشد که با توجه به اون تغییرات افزونه بروز شد.

 225. میلاد said

  سلام. ممنون از کمکتون بابت پشتیبان گیری. من حالا مشکل دیگه ای دارم.
  من توی بلاگها دورن ریزی رو انجام میدم و در لیست پایان 124 تا پیسم رو نشون میده و وقتی روی لینک ویرایش امیزنم که ویرایش سریع روانجام بدم فقط 1 پست اول رو بهم نشون میده!!!
  درسته؟
  من دوبار درون ریزی رو انجام دادم همینطور بود!!
  یه راهنمایی کنین!

  • web3beta said

   بلاگها بخاطر مشکلاتی که چند ماه اخیر داشته بعنوانِ واسطه پیشنهاد نمیشه [در مقاله بعنوان واسطه پیشنهاد شده بود که اصلاح کردم]. برای واسطه میتونید از وردپرس لوکال هاست استفاده کنید.
   البته اگر قصد تبدیل خروجی به فرمت بلاگر رو دارید خروجیِ شما رو آزمایش کردم، بدونِ هیچ مشکلی تبدیل انجام خواهد شد و نیازی به وبلاگ واسطه و اصلاح اسلاگها نیست.

 226. mshahriari said

  سلام من فایل بک آپ رو از وبلاگم (در بلاگفا) تهیه کردم ولی فرمتش xml هست و وقتی می خوام در وردپرس آپلودش کنم می گه فرمت فایل باید wxr باشه. چی کار کنم؟

  • web3beta said

   سلام، منظور نوع فایل هست، پسوند xml درسته، مشکلی نیست، همون رو آپلود کنید!

 227. میلاد said

  شرمنده.
  من وقتی به صورت آفلاین تبدیل فرمت رو به بلاگر انجام میدم. در قسمت کامنت به اروری که یکی از دوستان گفتن مواجه میشم.
  Syntax Erorr:invalid Syntax
  البته اینطوری که شما گفتین فایل بکآپ من نیازی به تبدیل در سایت بلاگها و وردپرس لوکال هاست نداره!!!
  فکر کنم من تنها کسی هستم که اینقدر روی این موضوع به مشکل برخورده!!!! 😦
  باز هم ممنون بابت کمک. انقدر این مطلب شما منو خوشحال کرده که دوست دارم زود به نتیجه برسم!! ولی…

  • web3beta said

   خواهش! اگر خروجیِ شما همانی است که واسه‌تون ارسال کرده‌ام همان نسخه را با مبدلِ آفلاین به فرمت بلاگر تبدیل کرده‌م و هیچ ایرادی نگرفت. اما اگر خروجیِ دیگری دارید که از طریقِ افزونه‌ی انتقال تهیه شده است همانگونه که در مطلب نیز توضیح داده‌م افزونه اسلاگِ مطالب را بطور خودکار اصلاح میکند، میماند اسلاگِ دسته ها که میتوانید آنها را از طریق وردپرس لوکال هاست اصلاح کنید.
   اونقدر ادامه میدیم تا به مقصد برسیم. خروجی تبدیل شده‌ی وبلاگتون رو میتونم واسه‌تون ارسال کنم اما به گمانم بهتر باشه مراحل مهاجرت رو خودتون طی کنید، مهاجرت لذت بخش ست، تلاش کنید! مشکلی بود بفرمایید توضیح میدم.

 228. میلاد said

  سلام. بلاخره بعد از زحمت های بسیاری که به شما دادم انتقال با موفقیت انجام شد. فقط یک سوال( قول میدم سوال آخرم باشه)
  من بعد از انتقال چون بیشتر متنهام با فونت Tahomma بود الان چون این فونت رو بلاگر ساپورت نمیکنه یا نداره همه ی فونت ها بهم ریخته!!! راه حلش چی هست دقیقا؟ چون به نظرم یه جا گفته بودیم که یه راهی هست!!
  بازم بابت زحمت های بسیاررررررررررر ممنون!! وقعا دیدن اون همه پستم تو بلاگر حسابی ذوق کردم

 229. […] wordpress رو برای اینکار انتخاب کردم. برای اینکار با کمک از این وبلاگ روشی رو پیدا کردم که بشه مطالب اینجا رو بطور کامل منتقل […]

 230. mersad said

  سلام
  کلا می خواستم ارت تشکر کنم برای این پست
  وبم و با کمکت انتقال دادم
  فقط دعا دعا می کنم باز فیلتر نکنن وردپرس و
  در کل ممنون از وبت و اموزشهات

 231. امین said

  هم از شما ممنون هم از شاهزاده.

 232. kelishe said

  ممنونم بسیار . من هم تونستم اکسپورت کنم و رها بشم .

  حالا فقط با تنظیمات مشکل دارم . من عادت دارم زبان داشبوردم انگلیسی باشه . اما وقتی انگلیسی رو انتخاب می کنم ، فونت های خود وبلاگم به هم می ریزه و جالب نیست . می خوام که متن نوشته ها تاهوما بشه .

  باز هم ممنون و متشکر
  آدرس بلاگم : http://www.kelishe.wordpress.com

  • web3beta said

   خواهش! منزل نو مبارک!
   برای اینکه داشبورد وبلاگ به زبان انگلیسی و خودِ وبلاگ سازگار با زبان فارسی باشد؛ از «کاربران>تنظیمات شخصی» «زبان میانجی» را انگلیسی و از «تنظیمات>عمومی» «زبان» را فارسی تعیین کنید.

 233. kelishe said

  و این هم متن پایانی که در هنگام اسباب کشی ، برای دیکتاته ی بلاگفا نوشتم :
  http://www.ghabesefid.blogfa.com

 234. مهدیه said

  سلام
  سرویس قبلی من پرشین بلاگ است و سرویس جدید بلاگر – اما هر کار میکنم نمیتوانم امر برون ریزی را انجام دهم ، نمیدانم مشکل کجاست؟
  ممکن است کمی در مورد تفاوتهای بلاگر و بلاگفا نیز بنویسید ؟ ممنونم میشوم

  • web3beta said

   سلام، برون‌بری از پرشین بلاگ توسط افزونه‌ی انتقال انجام میشود. مشکل کجاست؟ افزونه خطا میدهد یا …؟
   این را ببینید!

 235. عالی بود.من قبلا چندبار تلاش کرده بودم نشده بود ولی با این توضیحات خوب شما تونستم.
  ممنون.

 236. محمد said

  وای
  من که نتونستم
  خطا داد تو مرحله converting

  • web3beta said

   بخش «راه حل مشکلات مهاجرت>ج.مشکل در تبدیل فایلهای وردپرس به بلاگر» را بخوانید.

 237. با استفاده از مطلبتون از بلاگفا به وردپرس رفتم. خواستم یک تشکری بکنم!

 238. fariba said

  سلام مجدد. حال تون چطوره؟
  جناب من تموم اون کارهارو انجام دادم.
  منتقل هم کردم ولی متاسفانه آخرین پست رو نه بک آپ میگیره نه منتقل میکنه!
  خب بک آپ که نمیگیره منتقلم نمیکنه دیگه!
  به هرحال این پست آخری رو وقتی که وبلاگم فیلـ تر شده بود آپ کرده بودم.
  میشه به خاطر همین باشه که منتقل نمیشه؟؟
  راستی وردپرس قالبای لوسی داره از کجا میشه قالب خوشجل واسش پیدا کرد؟:(
  این وبلاگم تو بلاگفا! که فیلتر شده!http://delfaribetanha.blogfa.com
  خدا وکیلی چی توش بوده که فیلتر شده آخه؟!
  اینم وبلاگم که منتقل کردم به وردپرس که پست اولش همون پستی که خود وردپس مینویسه!
  http://dokhtarekavir.wordpress.com/

  راستی مگه قرار نبود عکسها هم منتقل بشن؟!
  خبری از عکسها هم که نیست؟! چون فیلـ تر بوده؟؟؟؟؟
  چطور میشه؟
  از دستم جیغ نزنینا!!!
  مرسی!
  منتظرم…
  فعلا خدا نگهدار…

  • web3beta said

   سلام
   انتقال مطالب به زمان انتشار آنها مربوط نمیشود، مجددا تلاش کنید، اگر منتقل نشد مطالبِ وبلاگ غیر از مطالب منتقل نشده را به حالت پیشنویس قرار دهید و مجددا تلاش کنید اگر منتقل نشد خبر کنید تا بررسی کنم.
   در مورد انتقالِ تصاویر و… در مطلب توضیح داده ام.

 239. سلام دوست گرامی
  من موقع احرای برنامه تحت داس با خطا ی پیتون مواجه میشوم
  چه کار باید بکنم؟؟؟؟

  • web3beta said

   سلام، بخش «راه حل مشکلات مهاجرت>ج.مشکل در تبدیل فایلهای وردپرس به بلاگر» را بخوانید.

 240. mld65 said

  سلام.
  یکی از دوستانم میخواد از بلاگر بیاد وردپرس.کام. فقط یه سوال داشتم.
  این کارو من دارم واسش انجام میدم فقط یه مشکلی که داره اینه که وقتی میخام که درون ریزی رو توی ورد پرس انجام بدم میگه باید اول اجازه بگیری و این صحبتها. من چند بار امتحان کردم میگه با مشکل مواجه شدین و به پشتبانی بگین و این حرفا. من حتی رفتم و اکانت گوگل رو هم آن کردم بلاگر هم آن کردم که شاید لازم باشه!
  دقیقا قبلش باید چیکار کرد؟ اول باید درون ریزی کنم بعد اجازه؟ یا اول اجازه؟ یکم این قسمت رو توضیح کوچولو میدین!!
  مرسی!

  • web3beta said

   سلام، در بخشِ «درون ریزی وبلاگ>وردپرس» مرحله به مرحله توضیح داده‌م؛ از «داشبورد وردپرس>ابزارها>درون‌درون ریزی» روی لینکِ «بلاگر» کلیک کنید و … ، ترجیحا پیش از آغاز کار در وردپرس و بلاگر لاگین باشید.

 241. به نام خدا
  سلام
  پسر عا لــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی بود ، کلی باهاش کیف کردم.
  خسته نباشی 🙂 .
  بردمش اینجا: http://sakooyepartabeman.wordpress.com/

 242. سلم دو نکته یکی آدرس کدهای ریدایرکت فیلتر هست دوم اینکه این کدها رو من امتحان کردم رو موتور جستجو تاثیر منفی داره … ولی هاست رایگانی رو که داشتم رو از طریق htaccess ریدایرکت کردم تاثیرش شدیدا مثبت بود … دوست من چطور باید پرشین بلاگم رو به وب جدیدم ریدایرکت کنم که تو گوگل هم تاثیر مثبت داشته باشه نه منفی؟

  • web3beta said

   سلام، کدها رو از جعبه‌ی دانلودِ سمتِ راست وبلاگ و از اینجا نیز میتونید دانلود کنید!
   روش ری‌دایرکت مذکور روشی فوری و کلی است و موضوع این مقاله نبوده. روشی که بر موتورهای جستجو تاثیر منفی نگذارد و… بسته به سرویس مبدا و مقصد متفاوت خواهد بود. البته محدودیتهای سرویسهای مبدا را نیز باید در نظر گرفت که ممکن است در برخی موارد راهی نتوان یافت. بعنوانِ مثال اگر بلاگر یا مویبل تایپ سرویس مبدا باشد و وردپرس.اورگ سرویس مقصد؛ پلاگینهای ویژه‌ی آنها در دسترس است اما برای سرویسهای ایرانی …
   در هر صورت بیشتر گوگل کنید!

 243. آهو said

  سلام. من دارم گام به گام با آموزش شما پیش می رم تا وبلاگم رو از پرشین به بلاگر انتقال بدم. خیلی هم از توضیحات کاملتون ممنونم. اما به دانلود مبدل گوگل که رسیدم لینکتون فیلتر بود. با فیلتر شکن هم باز نمی شه. سرچ هم که می کنم توی گوگل وقتی می خوام یک Converter دانلود کنم معمولن فایلش ناشناس هست که اجازه اجرا نداره. ممکنه راهنمایی کنین؟

 244. آهو said

  شما شاهکارید!

 245. هادی said

  سلام من وبلاگم فیلتر شده و میخوام از بلاگ اسکای به یه وبلاگ دیگه برم میتونی کمکم کنی ؟

 246. آهو said

  ببخشید من باز یک سوتی مسخره دیگه دادم و اون اینه که نوشته های جلوی Path کامپیوترم رو دیلیت کردم! و الان در مرحله Command prompt با پیام خطا مواجه می شم.با عرض شرمندگی باز منتظر راهنمایی شما هستم.

 247. آهو said

  سلام. بالاخره وبلاگم رو انتقال دادم. ریدیرکت هم کردم. از شما خیلی ممنونم 🙂 ممکنه یک کدی هم بدید که چطور بلاگر رو راست چین کنم؟مثلا من آخر جمله هام نقطه نمی تونم بذارم که خیلی اذیتم می کنه و مشکلات دیگه که قالب بلاگر داره.

  • web3beta said

   سلام، خواهش! در مستندات بلاگر فارسی توضیح داده ایم، این را ببینید!

 248. bestmode said

  سلام من یک وبلاگ دارم تو میهن بلاگ که فیلتر شده می خواستم از این آدرس به یک ادرس دیگه تو همان میهن بلاگ انتقال بدم خود میهن بلاگ این امکانو میده که نسخه پشتیبانی تهیه کنی اما نظرات از بین میره می خواستم ببینم راه حلی هست تا نظرات هم بازیابی بشن
  از وبلاگ خوبتون تشکر میکنم

  • web3beta said

   سلام، تا جایی که اطلاع دارم پرشین بلاگ میهن بلاگ چنین امکانی نداره.

 249. bestmode said

  ببخشید منم میهن بلاگ را گفتم نه پرشین بلاگ راستی من تعداد پستهای وبلاگم خیلی زیاده ماهی بیشتر از 70- 80 تا هم هست

  • web3beta said

   بله، اصلاح میکنم «میهن بلاگ چنین امکانی نداره»، از سرویسهای ایرانی پرشین بلاگ امکان تغییر آدرس رو داره، پیشنهاد میکنم تمام مطالب و کامنتهاتون رو به بلاگر یا وردپرس.کام منتقل کنید!

 250. امیر said

  سلام استاد عزیز. خیلی ممنونم بابت دانشی که با دیگران بدون چشم داشت تقسیم میکنید (:
  سوالی که برام پیش امده اینه که ایا بعد از جابجایی سورس اصلی در پرشین بلاگ از بین میره ؟ یعنی تمامی مطالب نوشته شده میپره یا نه . اصولا جابجایی ربطی به از بین رفتن اطلاعات نوشته شده نداره

 251. نونوش said

  مطلب خوب و كاملتون با راهنمائي روان خيلي كمكم كرد اما به مشكلي بر خوردم كه ممنون ميشم راهنمائيم كنيد
  مي خوام از بلاگفا برم به بلاگر….backup گرفتم ولي به هر روشي كه شما گفتي فرمتو تغيير دادم ارور ميده….
  به روش آفلاين يه فايل convered ميسازه ولي توش خاليه…
  گفتم شايد از اسلاگ باشه كه شما گفتين اسلاگ مطالب عوش ميشه با افزونه و اينكه وبلاگ سابقم برچسب و دسته بندي هم نداشت!
  چي كار كنم؟

  • web3beta said

   دقت کنید که مراحل را همانگونه که توضیح داده شده است انجام دهید، اگر مشکل از اسلاگ یا … میبود خطا میداد.

 252. نونوش said

  Environment variables را فشرده، از بخش پایینِ System variables روی Path کلیک کرده، Edit را فشرده، به انتهای خطِ مقابلِ variable value رفته [برای این کار روی آن کلیک کرده، دکمه‎ی End را بفشارید تا کروسر به انتهای خط برود]، کاراکترِ ; را نوشته، بعد از آن آدرس پوشه ای که پایتون را در آن نصب کرده اید [که بصورت پیشفرض شبیه به C:\Python31 می‏باشد] را بنویسید. سیستم عامل را ری‏استارت کنید.

  من قسمتي كه جلوي variable value بوده(پيشفرض) رو اشتباها پاك كردم…ميشه بگين چي كار كنم؟

 253. آهو said

  راست چین هم شد. باز مرسی. و یک مزاحمت کوچیک دیگه: اگر وبلاگم رو در پرشین حذف کنم تکلیف کسانی که از اونجا ریدیرکت می شن چی می شه؟!

  • web3beta said

   لازم نیست حذف کنید کافیه به وبلاگ جدید ری‌دایرکت کنید اینگونه هر کس آدرس وبلاگ قدیم را وارد کند به وبلاگ جدید هدایت خواهد شد، اگر حذف کنید نمیتونید ری‌دایرکت کنید.

 254. مهدی said

  سلام و ممنون از مطلب جامع شما من به روش بالا عمل کردم و از وبلاگم در بلاگفا بک آپ گرفتم حجمش زیاد بود 13 م ب بعد از استفاده از روشهایی که گفتید و تکه تکه کردن فایل و نوشتن کدهایی که دادید با «پیام هنگام وارد کردن فایل اشکالاتی پیش آمد.» مواجه می شوم اشکال در چیست؟ مقصد بلاگر است

  • web3beta said

   سلام، فایلها را بعد از تکه تکه کردن یکی یکی در وردپرس درون ریزی و برون بری کنید تا اشکالات احتمالی‌شان بر طرف شود سپس یکی یکی آنها را به فرمت بلاگر تبدیل و در بلاگر درون ریزی کنید.

 255. مهدی said

  با سلام و عرض خسته نباشید دیروز پیامی گذاشتم که در حین انتقال فایل درون ریزی به بلاگر خطا می ده اشتباهم رو پیدا کردم راستی خیلی از شما ممنونم که این مطلب رو برای استفاده همه بدون هیچ چشم داشتی قرار دادید راستی من وقتی می خواستم فایل اصلی رو تکه تکه کنم مشکل داشت ولی حجم 16 مگا بایت رو یکجا درون ریزی کردم وجواب داد 789 مطلب و نظرات رو درون ریزی کرد. شما گفته بودید محدودیت 3 مگابایت داره ولی نداره. ممنون و سپاسگزار

  • web3beta said

   سلام، خانه‌ی جدید مبارک! طبق آنچه که رسما اعلام شده و عملا تجربه شده بلاگر در درون‌ریزی محدودیت دارد [حتی عملا اغلب کمتر از 3 مگابایت] اما گاهی به ندرت درون‌ریزیِ بیش از این مقدار عملی میشه، حجمی که شما درون‌ریزی کردید یکی از اتفاقات نادر محسوب میشه : )

 256. rohollah said

  سلام دوست عزيز
  من در انتقال محتواي وبلاگ يكي از دوستان به مشكلي برخوردم
  فايل بك آپ گرفته شده از بلاگفا حجمش بيش از دو مگا هست( حدود چهار مگ)
  آيا بايد نيمي از آرشيو پنج ساله‌ي وبلاگ رو حذف كنيم يا روشي براي انتقال كامل هست؟

  • web3beta said

   سلام، بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت» را بخوانید!

   • rohollah said

    سلام مهندس‌جان
    آقا ببخشيد من هي مزاحم ميشم،‌ در انتقال وبلاگ يه دوست ديگه‌ام به مشكل برخوردم ومشكل اينه كه وقتي 1.5.7 exporter رو اجرا ميكنم(در مرورگر موزيلا 4.0 beta 1)
    هيچ اتفاقي نميافته 😐
    البته فقط يكي دو صفحه رو اسكرول ميكنه و متوقف ميشه
    ممنونم ميشم اگه راهنمايي كنيد

   • web3beta said

    سلام، نسخه‌ی مذکور آزمایشی است، از نسخه‌های پایدارِ فایرفاکس استفاده کنید، اگر مشکلی بود گزارش دهید. از نسخه‌های پرتابل فایرفاکس نیز میتوانید استفاده کنید.

   • rohollah said

    سلام مجدد
    من از نسخه‌هاي پايدار هم استفاده كردم و با اونها تست كردم
    جوابي نداد 😐
    ظاهرا اين افزونه قبلا با تاريخ در بلاگ‌اسكاي مشكل داشته
    من اكنون با همين نسخه‌ي آزمايشي موفق به انتقال از پرشين و بك آپ گيري شدم
    ممنونم

   • web3beta said

    سلام، افزونه به‌روز شد و مشکل بلاگ اسکای برطرف شده، افزونه را مجددا نصب کنید و…

 257. mahdi said

  سلام من برای جابجایی از وردپرس به بلاگر با پایتون به مشکلی برخوردم.فایلو تبدیل می کنه ولی موقع ایمپورت بلاگر ارور می ده. ممنون می شم راهنمایی کنین.

  • web3beta said

   سلام، آیا تبدیل به درستی انجام شده؟ حجمِ فایل خروجی و حجمِ فایل تبدیل شده چقدر است؟ بخشِ «راه حل مشکلات مهاجرت» بخوانید!

 258. mahdi said

  backup:1.6mb
  converted:1.5mb
  تشکر

  • web3beta said

   ظاهرا فایل تبدیل شده مشکلی نداره و قاعدتا نباید مشکلی باشه، اما در برخی مواقع بلاگر خطا میده، با چند بار تلاش در زمانهای مختلف موفق خواهید شد. اگر موفق نشدید خروجی را دو تکه و تبدیل کنید و …، اگر باز هم موفق نشدید خروجی اصلی را ایمیل کنید تا بررسی کنم.

 259. یک بنده خدا said

  سلام. ببخشید تمام مراحل انجام شده ولی موفقیت حاصل نشد! درواقع مشکل من تهیه ی یک نسخه از وبلاگم در پرشین بلاگ هست که به دلیل حجم زیاد مطالب از طریق گزینه ی «تهیه ی نسخه ی پشتیبان وبلاگ» امکان پذیر نیست.
  اگر راهنماییم کنید بسیار لطف می فرمایید.

  • web3beta said

   سلام، در هیچ کدام از مراحل که در مطلب توضیح داده ام تهیه‌ی نسخه‌ی پیشتبان از طریق گزینه‌ی «تهیه‌ نسخه پشتیبان وبلاگ» » ذکر نشده است، مطلب را به دقت بخوانید!

 260. یاسمن said

  سلام
  من می خوام از بلاگفا برم وردپرس
  تمام مراحل هم انجام دادم اما الآن حدود 30 باره که درون ریزی رو انجام دادم اما درست نمی شه . حجم قایل هم 1.36 مگابایته
  راستی گزینه های ترجمه شده ی وردپرس عوض شده . ایزرا رو باید بزنم دیگه ؟

 261. مسعود said

  یکدنیا تشکر دوست عزیز… غمم شده بود این انتقال… حقیقتاً زحمت کشیده بودی و خیلی خیلی خسته نباشید

 262. mutantics said

  عالی بود،مرسی،ساده ترین و سریع ترین روش.فک می کردم دیگه وبلاگ و نظراتم پر!

 263. سلام مجدد !
  طی چند روز متوالی بالأخره تونستم از بلاگفا به وردپرس برم ! تشکر 🙂

 264. آهو said

  سلام. ضمن تشکر از کمک شما در انتقال وبلاگم از پرشین به بلاگر، فکر می کنم مشکلی وجود داره و اون در ارتباط با فید من در گودر هست. یعنی وقتی در پرشین بودم تمام لایک های مطالبمو در گودر می دیدم. اما از وقتی در بلاگر می نویسم هیچ لایکی برای نوشته هام نمی بینم. در ضمن من اون کاری رو که در مرحله آخر گفته بودید نتونستم انجام بدم. در رابطه با همین فید و گودر و این چیزا. چیکار باید بکنم؟!

  • web3beta said

   سلام، خواهش!
   خوراک وبلاگ‌تان رو پخته اید؟ [از فیدبرنر استفاده میکنید؟] اگر پاسخ‌تان منفی است مشکل باید از اینجا باشد که کسی مشترک فید وبلاگ بلاگر تان نیست یا اگر هست لایک نمیزند.
   خوراک بلاگرتان را بپزید و با ارسال یک مطلب در وبلاگ سابق انتقال وبلاگ را تذکر دهید از مشترکین تون بخواید که خوراک جدید رو به گودرشان اضافه کنند. یکی از فواید استفاده از فیدبرنر اینه که هنگام انتقال لازم نیست مشترکین دست به گیرنده هاشون بزنند و …
   مرحله‌ی آخر؟

 265. آهو said

  پیام های من چرا ثبت نمی شه؟:(

  • web3beta said

   ثبت میشه اما بعد از پاسخ منتشر میشه، پاسخ دادم : )

 266. علی said

  سلام
  من می‌خوام از بلاگفا به بلاگر مهاجرت کنم
  شما گفتید که باید بک‌اپ بلاگفا رو تبدیل به وردپرس و سپس به بلاگر کرد.
  چه جوری می‌شه بک‌اپ بلاگفا رو تبدیل به وردپرس کرد؟؟؟

  • web3beta said

   سلام، خب، در مطلب توضیح داده‌م، با دقت بیشتری ببینید!

 267. علی said

  راستی مشکل منم مثل ماله میلاده وقتی که بلاگفا رو می‌خوام تبدیل کنم اینجوری می‌شه:
  ali@ali-desktop:~/Download/web3beta/bin$ python wordpress2blogger.bat Download/backup.xml > ~ali/Download/converted.xml
  File «wordpress2blogger.bat», line 1
  @echo OFF
  ^
  SyntaxError: invalid syntax

  • web3beta said

   فایلها رو در همان مسیرهایی که توصیه شده بگذارید تا بتونم کمک‌تون کنم.

 268. سلام دوست عزيز
  تشكر در مقابل زحمتي كه شما مي كشيد وظيفه ي بسيار ناچيزيه..
  ممنونم.. خيلي زياد.

 269. abrnaak said

  خیلی خیلی خوب بود…کار ما که راه افتاد…بسیار بسیار تشکر میشود

 270. mahdi said

  با تشکر از مطلبتون بالاخره تونستم از وردپرس به بلاگر برم.
  البته با python نشد تو نظرات بالاتر گفته بودم (نظرات واقعا زیادن،خدا بیشتر کنه) با همون سایت wordpress2blogger.appspot.com با vpn مشکلم حل شد.
  تشکر از بلاگ خوبت

 271. با عرض سلام…
  آقا دستت درد نکنه با این پستت. خیلی به دردم خورد. 2 تا وبلاگ از بلاگفا و یکی ار بلاگر منتقل کردم به سرور قدرتمند! وردپرس. خیلی کارت درسته. باز هم مرسی 🙂

 272. سکنجبین بانو said

  تو این مطلب یا مطلب دیگه تون سوالی پرسیده بودم که حالا متاسفانه پیداش نمیکنم تا جواب احتمالی رو ببینم پس دوباره میپرسم . ممنون میشم راهنمایی کنید.
  از مطالب وبلاگم روی بلاگفا قبل تر back up گرفته بودم که برم وردپرس یا بلاگر .اما حالا به دلایلی پشیمون شدم .
  مشکل اینجاست که بعد تصمیم به مهاجرت همه مطالب رو پاک کردم (در واقع وبلاگم رو در بلاگفا حذف کردم و حالا دوباره راه اندازیش کردم)
  حالا من موندم و آرشیوم که به صورت back up دارمش. میخوام ببینم امکان درون ریزی توی بلاگفا وجود داره؟ کاریش میشه کرد؟

  • web3beta said

   خیر، بلاگفا امکان درون‌ریزی مطالب رو فراهم نکرده

 273. هادی said

  slm
  من تو یه ماه 255 تا ÷ست تو بلاگ اسکای گذاشتم و سیستم بیشتر از 99 تا رو قبول نمیکنه چه کنم ؟

 274. masoud said

  عالی دوست من

 275. reza said

  با سلام و تشکر
  من یه مشکلی دارم
  تاریخ پستها برای سال 1348 میشه
  در ضمن کامتنها اصلا نمیاد .
  هم برای بلاگفا رو تست کردم
  هم پرشین بلاگ رو
  این هم سایتی که آخرین بار امتحان شده
  که بلاگفا درون ریزی داره هم پرشین بلاگ
  به من بگویید چه کنم !
  این هم راستی آدرس
  http://67.227.189.5/~topfeel/

 276. بسیار عالی اما من میخوام مطالبمو از میهن بلاگ به cms e107 که سایت شخصی هستش انتقال بدم.اونم میشه ؟

  • web3beta said

   بستگی به اون CMS داره که امکان درون ریزی رو فراهم کرده باشه.

 277. سارا said

  اول مرسی به خاطر پست خوب و پیگیری نظرات.
  دوم اینکه من همه مراحلو انجام دادم و از بلاگفا به بلاگر کوچیدم. تنها مشکل اینه که همه نظرات وارد نشدن. مثلا ممکنه پستی 20 تا نظر داشته 6 تاش وارد شده. مشکل کجاس و من باید چیکار کنم. دوباره از اول برون بری آیا؟

  • web3beta said

   بررسی کنید که آیا همه نظرات در فایل خروجی آمده‌اند؟

   • سارا said

    خير. دوباره كه هم مراحل رو انجام دادم خير

   • web3beta said

    در صورت تمایل نام کاربری و رمز عبور وبلاگ رو ایمیل کنید تا بررسی کنم.

 278. س said

  لازم به ذکر می باشد من دوباره برون بری کردم همه چی رو دوباره امتحان کردم ولی بازم نشد و همه نظرات وارد نشدن تازه فک می کنم تعداد پست ها هم کمه … 😦

  • web3beta said

   مطالب و نظراتی که وارد نشده‌اند در فایل خروجی آمده‌اند؟

 279. خسته نباشید
  واقعا مطالبتون کامله
  ولی نگفتین برای مهاجرت از بلاگ اسکای به پرشین چی کرا باید بکنیم
  فقط درون ریزی به ورد پرس و بلاگر رو گفتین
  آخه پرشین بلاگ امکان درون ریزی داره

  اگه ممکنه انتقال آرشیو وبلاگ از بلاگ اسکای به پرشین رو توضیح بدین
  ممنونم

 280. migmig said

  عالی بود.

 281. قاصدک said

  سلام
  شما یه بار کمک بزرگی در مورد مهاجرت به من کردین الان کلا قالب وبلاگم ریخته به هم مثل وبلاگ خود شما مشکل از کجاست؟چطوری باید درستش کنم؟اصلا این مشکل قابل حل هست یا نه؟

  ممنون

  • web3beta said

   سلام، سرور تصاویر وردپرس فیـ.لتر شده بود که خوشبختان مشکل بر طرف شده.

  • web3beta said

   سلام، سرورهای تصویر وردپرس فیـ.لتر شده بودند، خوشبختانه مشکل بر طرف شده است.

 282. HS50 said

  سلام چند مقاله شمارو به دقت خوندم و اجرا کردم همه چبز اجرا میشه ولی در آخر نسخه پشتیبان و پیام موفقیت نمیده
  لطفا به من کمک کنین
  من میخوام از بلاگ اسکای برم و ورد پرسی بشم

  • web3beta said

   سلام، مجددا تلاش کنید، اگر موفق نشدید در صورت تمایل نام کاربری و رمز عبور وبلاگ مبدا رو به من ایمیل web3beta@gmail.com کنید تا بررسی کنم.

 283. HS50 said

  سلام من بازم مزاحم شدم هنوز منتظر جوابم

 284. می بخشید من میخواستم وبلاگم رو انتقال بدم به بلاگ اسپات میشه کمکم کنین ؟ آخه من هیچی بلد نیستم و میترسم خرابکاری کنم ! هیچی هم از اینایی که گفتین سر درنمیارم 😦
  میشه کمکم کنین ؟

  • web3beta said

   توضیحات مطلب کامل است، مطلب رو با دقت بخوانید، هر مرحله که مشکل پیدا کردید کامنت بگذارید!

 285. وحید said

  سلام دوست عزیز.
  مرسی برای پست خوبت.
  من همه ی کارهایی رو که گفتید انجام دادم، ولی موقع وارد کردن وبلاگ این خطا رو داد.
  «متأسفانه، وارد کردن به دلیل خطای سرور با مشکل مواجه شد. کد خطاbX-9rlinz است»

  لطفا راهنمایی ام کنید.
  ممنون

 286. ali said

  سلام . من همون اول کار گیر کردم 🙂 این چه اروریه که میدهاین فایر فاکس ؟ من وبلاگم فیلتره این مهمه ؟
  Nothing found to be exported
  check template/settings of your weblog & retry then if you still got this message please report
  مرسی

 287. من وقتی که فایل XML رو وارد میکنم اما بعد از اون این پیغام رو میده :::
  متأسفانه، وارد کردن به دلیل خطای سرور با مشکل مواجه شد. کد خطاbX-9rlinz است::::
  میشه راهنماییم کنین ؟

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: