چرا خوراک سایتها و وبلاگها خراب میشود،چگونه خوراک خراب را درست کنیم؟


شاید هیچ چیز برای یک وبلاگ بدتر از خراب شدن خوراک (:فید) آن نباشد. چرا که بسیاری از مشترکین خوراک که در طول زمان و با زحمت فراوان جذب شده اند از دست خواهند رفت. بسیاری تا کنون با مشکل خرابی خوراک وبلاگشان مواجه شده اند و بسیاری هم روزی به آن گرفتار خواهند شد. خرابی خوراک تنها وبلاگنویسان مبتدی را به خود گرفتار و مشغول نکرده است. گاه بزرگترین و شناخته شده ترین وبلاگنویسان دچار این مشکل شده اند. اگر مشترک تعداد زیادی خوراک باشید حتماً شاهد بوده اید که تقریبا روزی نمیگذرد که در سبدِ خوراکی ها، خوراکِ خراب نبینید. گاه خرابی خوراک و رفع مشکل آن، چنان سخت بوده است که وبلاگنویس عاجزانه و مایوسانه مجبور به حذف و ایجاد دوباره وبلاگ شده تا مشکل خوراک برطرف شود. وب 3 برای یافتن منبعی برای عوامل خرابی خوراک و شیوه های حل مشکلات خوراک جستجوهای فراوانی انجام داد، اما هیچ منبع جامعی نیافت. ضمنا با آزمایش هایی که وب 3 انجام داد متوجه شد که قسمتی از مشکلات خوراک ها بومی بوده، به وبلاگستان فارسی و زبان فارسی اختصاص دارد. بنابر این وب 3 تصمیم گرفت در مقاله ای خرابی خوراک را از جهات گوناگون بررسی و به راه حل های آن بپردازد. مشکل خوراک و صفحات با حرفِ «ح» و نیز مشکل با طولانی بودن دسته ها و برچسبها، ظاهراً برای اولین بار توسط وب 3 شناسایی و مطرح میشود. عواملی که به نظر وب 3 در وبلاگستان فارسی مهمترین علل خرابی خوراکها میباشند.

web3 validfeed0

چه عواملی موجب خرابی خوراک وبلاگ میشوند؟
1- بسیاری از وبلاگنویسان علاقه دارند مطالبشان را در یک ویرایشگر کامل متن مانند ورد مایکروسافت تایپ و سپس آنها را در وبلاگشان کپی کنند اما نمیدانند که بسیاری از مشکلات از همین جا ناشی میشود. کاراکترهای مخفی بسیاری همراه با متن کپی شده از word به وبلاگ منتقل میشوند، رندر این کاراکترها برای xml مشکل است و میتواند منجر به خرابی خوراک وبلاگ شود. همچنین از آنجا که حجم مجاز برای خوراک (به استثنای حجم فایلهای مدیا) 512K میباشد، کاراکترهای اضافه موجب حجیم شدن خوراک و خرابی آن خواهند شد. ضمنا موجب اشکالاتی برای خود صفحات نیز میشوند.

2- قرار دادن کاراکترهای ویژه ی اچ تی ام ال مانند > و < و & در عنوان، دسته بندی یا برچسب مطالب، خوراک وبلاگ را دچار مشکل میکند. برای xml قابل تحلیل و تشخیص نیست که آن کاراکترها بعنوان کدهای اچ تی ام ال بکار رفته اند یا جزیی از نوشته، بنابراین خوراک دچار مشکل میشود.

3- دسته بندی ها و برچسبهای طولانی نیز میتوانند موجب مشکل شوند، در هیچ جا ندیدم سقف مشخصی برای تعداد کاراکتر های مجاز در دسته بندی ها و برچسبها تعیین شده باشد، اما در آزمایشی که وب 3 انجام داد، خوراک با دسته بندی و برچسبهای بیش از 30 کاراکتر دچار مشکل شد.

4- استفاده از حرفِ فارسی «ح» بعنوان جزیی از لینک یا تایتل لینک (مانند اینکه در مطلبتان به پستی لینک دهید که در اسلاگ آن کلمه ی «حیله» آمده است، یا اینکه کلمه ی «حیله» را در تایتل لینک بنویسید) موجب خرابی خوراک میشود، این عامل مختص زبان فارسی است. اینکه چرا از میان حروف، حرف «ح» چنین وضعیتی دارد، نمیدانم، اما باید به استانداردها برگردد، تک تک حروف و کاراکترهای فارسی و انگلیسی ـ اصلی و شیفت آنها ـ را آزمایش کردم و مشاهده کردم که تنها و تنها برای حرف «ح» چنین مشکلی پیش می آید. عاملی که شاید بدلیل عجیب و ناشناخته بودن و اختصاص به زبان فارسی، از رایج ترین و پیچیده ترین عوامل خرابی خوراک در وبلاگستان فارسی باشد.

5- اسکریپت وب 3 در صورتی که در عنوان مطلب از حرف «ح» فارسی استفاده شود. خوراک را دچار مشکل خواهد کرد. زیرا اسکریپت وب 3 برای دکمه های بوکمارک اشتراکی بصورت خودکار عنوان را در مقابل تایتل و بعنوان آدرس قرار میدهد و استفاده از حرف فارسی «ح» در تایتل لینکها یا قرار گرفتن آن در آدرس موجب خرابی خوراک میشود. (در ادامه مطلب راه حل مشکل ارائه شده است)

چگونه از خرابی خوراک جلوگیری کنیم؟
1- در صورتی که پست تان را درون برنامه هایی مانند ورد مایکروسافت نوشته اید به هیچ وجه آنرا مستقیما به وبلاگتان کپی نکنید. ابتدا آنرا به برنامه ای مانند نت پدِ ویندوز کپی کنید، سپس آنرا از آنجا کپی و به وبلاگتان بچسبانید. ضمنا برنامه هایی مانند ویندوز لایو رایتر یا افزونه های وبلاگنویسی فایر فاکس مانند Scribe Fire محیط بسیار مناسبی برای نوشتن و انتشار مطالب وبلاگ فراهم نموده اند و امکانات بسیار گسترده ای در اختیار وبلاگنویس قرار میدهند.

2- اگر میخواهید از کاراکتر های > و < و & در عنوان، دسته یا برچسب استفاده کنید، از معادل های آنها که در اینجا و اینجا آمده است استفاده کنید.

3- دسته بندی ها و برچسب های مطالبتان را مرتب و بدون آشفتگی بنویسید، تا حد امکان از دسته بندی ها و بر چسبهای خیلی طولانی استفاده نکنید. دسته بندی ها و برچسب های شما باید کمتر از 31 کاراکتر باشد.

4- بجای حرف «ح» در تایتل لینک ها از حروف شبیه به آن مانند حروف «ج» یا «خ» استفاده کنید. اگر اصرار دارید که از حرف «ح» استفاده کنید، در قسمت اچ تی ام ال «;1581&#» را بجای حرف «ح» بنویسید، اما توجه کنید که در این صورت باید بدون اینکه به قسمت دیداری بروید پست تان را ارسال کنید، ضمنا در صورت ویرایش مطلب در آینده نیز خوراک دچار مشکل میشود. پس بهترین گزینه در چنین شرایطی استفاده از حروف مشابه میباشد. در ارجاع به پستهایی که در اسلاگ آنها حرف «ح» آمده است نیز از آدرسی که در مرورگر برای ارجاع به آن می آید استفاده کنید.

5- برای استفاده از اسکریپت وب 3 برای دکمه های بوکمارک اشتراکی در شرایطی که حرف «ح» در عنوان مطلبتان آمده است. کافی است قبل از مرحله ی 5 یعنی قبل از اینکه روی Tool>Greasemonkey>User Script Commands>Generate Social Code کلیک کنید، حرف «ح» را از عنوان مطلب حذف کرده یا آنرا با حروف «ج» یا «خ» جایگزین کنید و بعد از انجام مرحله ی 5 و ایجاد شدنِ کدها، عنوان را اصلاح کنید و حرف «ح» را به عنوان بازگردانید. اینگونه دیگر حرف «ح» در تایتل یا آدرس نخواهد آمد و مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

چگونه خوراک خراب را درست کنیم؟
گاه به خاطر عدم رعایتِ «عواملی که موجب خرابی خوراک وبلاگ میشوند» خوراک خراب و دچار مشکل میشود. حال چه باید کرد. چگونه میتوان محل دقیق اشکال را یافت و آنرا بر طرف کرد؟ خوراک خراب را به روشهای مختلفی میتوان درست کرد:

روش اول: وارد حساب خوراک پز خود شوید، روی عنوان خوراکِ خراب کلیک کنید، به تبِ Troubleshootize بروید و از آنجا روی Original Feed Validity کلیک کنید.

web3 validfeed2

در صفحه ی باز شده قسمتهایی که با رنگ زرد هایلایت شده اند، قسمتهایی هستند که اشکال در آنها اثر کرده است و قسمتهایی که با رنگ قرمز هایلایت میشوند، محل های دقیق عامل اشکال و خرابی خوراک میباشند. میتوانید روی لینکهای line کلیک کنید تا به خط های خراب بپرید. با دقت محل آنها را شناسایی کنید. این اشکالات در اثر «عواملی که موجب خرابی خوراک وبلاگ میشوند» بوجود میآیند. آنها را با استفاده از مطالبِ بخش «چگونه از خرابی خوراک جلوگیری کنیم؟» اصلاح کنید. به ویرایشگر مطالب وبلاگ خود بروید و مشکلات را بر طرف کنید. اگر تشخیص ندادید که خرابی ها متعلق به کدام پست شما میباشند، آدرس مقابل اولین عبارت link که قبل از اشکال مورد نظر می یابید را در آدرس بار مرورگر خود کپی کنید، اینتر را بفشارید و پستی را که مشکل در آن واقع شده است را بیابید. یکی یکی اشکالات را بر طرف و برای اطمینان دوباره روی valid کلیک کنید. در صورت بر طرف شدنِ همه ی ایرادها درست بودن خوراک اعلام میشود. چنانچه ایرادهای قرمز رنگ بر طرف شدند اما درستی خوراک به شما اعلام نشد مهم نیست. ممکن است با رفع همه ایرادها باز هم بعضی خطها (معمولا دو خط از خطوط اولیه ی خوراک) زرد نشان داده شوند، لازم نیست به آنها اهمیت دهید، خود خوراک پز هم در مورد آنها سخت نمیگیرد. وارد حساب خوراک پز خود شوید، روی عنوان خوراکی که خراب است کلیک کنید، به تبِ Optimize رفته و از ستون سمت چپ Your Feed را بزنید. در آنجا خوراک را مشاهده کنید، چنانچه خوراک خوب دیده میشود و از علامت سوالها خبری نیست به تبِ Troubleshootize بروید و از آنجا Resync Now را بفشارید. این قسمت اخیرا بسیار قدرتمند و آنی عمل میکند، پیش از این حدود نیم روز طول میکشید تا شاهد تاثیر آن باشیم.

web3 validfeed3

روش دوم: با رفتن به قسمتِ ویرایش اچ تی ام الِ آخرین پست هایتان نیز معمولا میتوانید اشکال را یافته و بر طرف کنید. به قسمت ویرایش اچ تی ام ال پستهایتان بروید، با کاراکتر web3 validfeed5در بعضی از قسمت های مطالب، دسته بندی ها یا برچسبها مواجه خواهید شد، اینها هستند که خوراک شما و حتی صفحات وبلاگتان را دچار اشکال کرده اند. دقت کنید که لزوما تعداد آنها زیاد نیست، ممکن است در کل وبلاگ شما یکی از آنها وجود داشته باشد. این اشکالات در اثر یکی از «عواملی که موجب خرابی خوراک وبلاگ میشوند» بوجود میآیند. آنها را با استفاده از مطالب بخش «چگونه از خرابی خوراک جلوگیری کنیم؟» اصلاح کنید. وارد حساب خوراک پز خود شوید، روی عنوان خوراکی که خراب است کلیک کنید، به تبِ Optimize رفته و Your Feed را بزنید. در آنجا خوراک را مشاهده کنید، چنانچه خوراک خوب دیده میشود و از علامت سوالها خبری نیست به تبِ Troubleshootize بروید و از آنجا Resync Now را بفشارید.

web3 validfeed4

روش سوم: خارج از محیط خوراک پز و مستقیما نیز میتوانید به سایت feedvalidator.org بروید، آدرس خوراک خود را وارد کرده و Validat را بفشارید، خطاها را یافته و بر طرف کنید. (در صورتی که خوراکتان را پخته اید یا لوله کشی کرده اید، باید خوراکهای اصلی را بررسی و رفع اشکال کنید.) سپس وارد حساب خوراک پز خود شوید، روی عنوان خوراکی که خراب است کلیک کنید، به تبِ Optimize رفته و Your Feed را بزنید. در آنجا خوراک را مشاهده کنید، چنانچه خوراک خوب دیده میشود و از علامت سوالها خبری نیست به تبِ Troubleshootize بروید و از آنجا Resync Now را بفشارید.

نکته: برای عیب یابی خوراکهای پخته یا لوله کشی شده، ابتدا منابع اصلی آنها را بررسی و عیب یابی کنید، زیرا خوارک پخته شده در چنین شرایطی معمولا کاملا خراب و نامفهوم میشود و غالبا محل اشکالات از آن قابل شناسایی نخواهد بود. همچنین در یافتن محل اشکال در خوراک لوله کشی شده ممکن است سردرگم شوید. پس ابتدا منابع اصلی خوراکها را رفع عیب کرده، سپس خوراکهای پخته و خوراکهای لوله کشی شده را نیز مورد بررسی قرار دهید. خوراک اصلی وبلاگهای وردپرس دات کام در چنین آدرسی: https://web3b.wordpress.com/feed و خوراک اصلی وبلاگهای بلاگر در چنین آدرسی: http://web3b.blogspot.com/feeds/posts/default میباشد. البته بجای web3b نام وبلاگ مورد نظر خواهد بود.

چگونه از درست بودنِ خوراک مطمئن شویم؟
از راه های مختلفی میتوانید خوراک را آزمایش و از درست و بی عیب بودنِ آن مطمئن شوید:

1- آدرس خوراکِ خوراک پز خود را در feedvalidator.org وارد کرده و Validat را بفشارید، چنانچه از علامت سوالها و علامت های قرمز رنگ خبری نبود و متون قابل مشاهده بودند، خوراک شما درست است.

2- در خوراک پز از تبِ Troubleshootize به لینک FeedBurner Feed Validity بروید. خوراک را ببینید و از سلامت آن مطمئن شوید.

3- میتوانید خوراک را در یک مرورگر جدید یا در خوراک خوانهای آنلاین یا آفلاین آزمایش کنید. خوراک را در مرورگری که قبلا خوراک را در آن دیده اید آزمایش نکنید، زیرا مرورگرها غالبا خوراک را از تاریخچه میخوانند، البته گاهی Ctrl+F5 موثر خواهد بود.

چگونه به کسی که خوراکش خراب شده کمک کنیم؟
فوراً از طریق ایمیل و کامنت او را از خرابی خوراک وبلاگش مطلع کنید. اگر فکر میکنید اطلاعات او برای درست کردن خوراک وبلاگش کافی نیست، این مطلب را به او معرفی یا آنرا برای او ارسال کنید. یا به feedvalidator.org رفته، با وارد کردن و بررسی خوراک، محل دقیق اشکال را یافته و چگونگی بر طرف کردن مشکل و درست کردن خوراک را برای او توضیح دهید.

چگونه فورا از خرابی خوراک خود مطلع شویم؟
امروزه خوراک پزها از آلارم ها و تنظیمات متعددی بهره میبرند، خوراک پز وب نیز آلارم هایی برای اعلامِ وضعیت خوراک در خود گنجانده است، feedburner از دو راه خرابی خوراک را اطلاع میدهد:

1- از طریق خوراک: وارد حساب خوراک پز خود شوید، به My Account->FeedBulletin بروید. یک خوراک مانند http://feeds.feedburner.com/~u/web3beta در مقابل Subscribe to در اختیار شما قرار گرفته است، با وارد کردن آن به خوراک خوان خود از طریق خوراک در جریان وضعیت خوراک خود قرار خواهید گرفت و به محض ایراد و خرابی آن از طریق خوراک مطلع خواهید شد.

2- از طریق ایمیل: وارد حساب خوراک پز خود شوید، به My Account->FeedBulletin بروید. ایمیل خود را مقابل Email Address وارد کرده و active را بفشارید. از این پس از طریق ایمیل در جریان وضعیت خوراک خود قرار میگیرید و به محض ایراد و خرابی آن، از طریق ایمیل مطلع خواهید شد.

این قسمت (:چگونه فورا از خرابی خوراک خود مطلع شویم) بر اساس اظهارات فیدبرنر (آنچنانکه وب 3 از توضیحات خوراک پز دریافت) نوشته شد. اما در آزمایشهایی که وب 3 انجام داد هیچ یک از این دو قسمت بخوبی عمل نکردند. (دوستان اگر اطلاعاتی در این زمینه دارند بفرمایند)

نکات پایانی:
– در آزمایشهایی که انجام دادم خوراک وردپرس را حساس تر و آسیب پذیر تر از خوراک بلاگر یافتم که احتمالا بدلیل تفاوت فرمت خوراکِ آنها میباشد.
– این مقاله کاملترین مقاله در نوع خود میباشد، مسائل دیگری هم بود اما بدلیل شاذ و نادر بودن و جهت اختصار از بیان آنها خودداری کردم، برای آنها میتوانید راهنمای خوراک پز را بخوانید.
– این مقاله به شدت متکی بر تجربیات و آزمایشهای وب 3 میباشد، تلاش شده است همه حالت ها و عوامل احتمالی آزمایش و بررسی شوند، اما دوستان با در میان گذاشتن تجربیات و نظرات خود بر غنای مقاله خواهند افزود.

تقدیم:
این مطلب را به دلیل این پست، به بامدادی عزیز تقدیم می کنم.

مطالب مرتبط:
خوراک چیست و چگونه خوراک بخوریم؟
بزودی چند مطلب دیگر نیز در این زمینه در وب 3 منتشر خواهد شد، وب 3 را از طریق خوراک، فرندفید و تویتر دنبال کنید.

منبع: وب 3

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

36 دیدگاه »

 1. bamdadi said

  عالی بود و کامل. دستت درد نکنه.

  وب 3: تشکر، خواهش میشه، راستی خوراک شما اون موقع بخاطر دسته بندی طولانی خراب شده بود، همونطور که اشاره کردم دسته بندی های طولانی تر از 30 کاراکتر موجب خرابی خوراک میشوند.

 2. egza said

  بازهم مثل همیشه کامل و شامل بود ولی من تو همین پست آخرم که چند دقیقه قبل از خواندن مطلب شما انتشار دادم از ح استفاده کردم خب الان منتظر می شم که ببینم فیدم دوباره خراب می شه یا نه. من آدرس خوراک پزم رو به Sendmerss داده ام و با انتشار مطلب آن را به من می فرستد و دفعه ی قبل که فیدم خراب شد از همین علامت های سوال در ایمیل Sendmerss متوجه شدم
  با تشکر

  وب 3: لطف دارید، بله خوراکتون دچار مشکل شده، اینجا برید و خودتون ببینید، لینکهایی هم که از طریق دکمه ها فرستاده میشه، بجای حرف ح ، علامت سوال هست. البته مشکل خوراکتون هنوز خیلی وخیم نیست، اما اگر بر طرف نشه میتونه مشکل ساز بشه، تشکر که ما رو در تجربه تون شریک کردید، ممنون!

 3. egza said

  منون از تذکرتون من دارم تازه وبلاگ نویسی رو از وب3 یاد می گیرم

  وب 3: عزیز! من رو شرمنده نکن، لطف داری، ممنون

 4. زهرا said

  خیلی خیلی عالی و کامل بود مرسی
  یکی از مشکلات اخیر من مدام خراب شدن فیدم هست
  دستتون درد نکنه

  وب 3: خواهش میشه! لطف دارید، خوشحالم که مطلبم براتون مفید بوده، تشکر از نظرتون

 5. aMiN said

  بسیار کامل و عالی و مفید
  مرسی

  وب 3: ممنون، تشکر از نظرتون

 6. Mohammad said

  با سلام خدمت web3b عزیز
  مطلب کامل ومفیدی بود مثل همیشه استفاده کردم… مرسی از اینکه به وبلاگم سر زدی مایه افتخاره.. باز هم ممنون.

  وب 3: سلام
  تشکر از لطفتون، فکر میکنم ارتباط باید دو طرفه باشه، راستی چرا اسم وبلاگتون رو وقتی نظر میدید وارد نمیکنید؟
  تشکر از نظرتون

 7. 1ضرب said

  سلام دوست عزیز
  اگر ناراحت شده اید که مطلب شما در سایت من قرار گرفته شده ، من عذر می خواهم، من مدیر سایت 1ضرب هستم
  ولی این مطلب توسط یکی دیگر از نویسندگان سایت نوشته شده ، البته من شدیدا به حق کپی رایت احترام میگذارم ولی همونطور که خودتون هم فرمودید حق کپی رایت رعایت شده ، ولی باز هم شما درست گفتین و من معذرت می خوام… خدانگهدار

  وب 3: سلام عزیز، رعایت کپی رایت احترام به حق مولف و احترام به شخصیت خود انسان است. مطلب وب 3 توسط یکی از نویسندگان (:کپی پیست کننده) .. کپی شده است. چنین حرکاتی میتواند آبروی یک مجموعه را به خطر بیندازد. امیدوارم از این پس شاهد مطالب تالیفی پرباری از سوی خود نویسندگان سایت شما باشیم. تشکر که پاسخگو بودید. ممنون!

 8. حسین said

  سلام
  من از نرم افزار snarfer که شما معرفی کرده بودید برای خواندن فید استفاده میکنم، از کجا بدونم که چک کردنش تموم شده، هیچ پیغامی نمیده، اگه سایت خوب برای فرستادن فیدها به میل سراغ داری بهم معرفی کن
  مرسی

  وب 3:
  1- در نوار پایینی اسنفر مانند مرورگرها قسمتی هست که دریافت اطلاعات رو نشون میده، پس وقتی اون قسمت فعال نباشه اسنفر در حال فعالیت نیست، ضمنا در همان نوار پایینی شما عددی میبینید که تعداد خوراکهای دریافت شده رو نشون میده که اگر در حال افزایش باشه معلومه که داره خوراک جدید دریافت میکنه، اگر اسنفر فعال نبود و فکر میکنید همه خوراک ها رو دریافت نکرده اون رو رفرش کنید تا کارش رو از سر بگیره. اما شما نیاز به متر دارید مترهایی مانند نت لیمیتر که ترافیک هر نرم افزار رو بصورت جداگانه نشون میدهند و متونید متوجه بشید کدام نرم افزار ها در حال دریافت و ارسال چه حجمی از اطلاعات را هستند. dumeter هم میتونه کمکتون کنه.
  2- از سایت http://www.xfruits.com میتونید برای دریافت خوراک از طریق ایمیل استفاده کنید
  3- لطف کنید کامنت هر مطلب رو زیر همون مطلب بگذارید، اگر هم سوالی دارید که به هیچ یک از مطالب وبلاگ مرتبط نیست از لینک «پرسش و ارتباط» در بالاراستِ وبلاگ (زیر آیکون انیمیشن خوراک) استفاده کنید. کامنت های غیر مرتبط احتمالا حذف خواهند شد. ضمنا شما اگر زیر قدیمی ترین مطالب وبلاگ هم نظر بگذارید در اولین فرصت پاسخ دریافت خواهید کرد، اگر صاحب وبلاگ میباشید لطف کنید آدرس آنرا هم وارد کنید تا بهتر بتوانیم ارتباط برقرار کنیم. تشکر و ممنون از نظرتون!

 9. محمد said

  سلام
  بلاگ بسیار خوب و پر محتوایی دارید، ممنون که بلاگ من سر زدید و نظر دادید، بسیار خوشحال شدم، خوشحال می شوم با شما تبادل لینک کنم
  با نشکر

  وب 3: سلام دوست عزیز، خواهش میشه! در مورد تبادل لینک حقیقت امر این است که وب 3 تبادل لینک به شیوه کنونی را استاندارد نمیداند. در آینده ی نزدیک دلایل این سخن و جایگزین پیشنهادی وب 3 در قالب مقاله ارائه خواهد شد. تشکر و ممنون!

 10. دوشیزه شین said

  سلام.مطلب خوبی بود.، راستی چطور می تونم مثل شما برای فید بنر یک آیکون قرار بدم؟

  وب 3: سلام، لطف دارید، منظورتون اون شمارشگر است یا آیکون بزرگ انیمیشن؟ لطف کنید سوالات غیر مرتبط با مطالب رو در قسمت پرسش و ارتباط که لینک اون زیر آیکون فید قرار داره مطرح کنید. ممنون و تشکر

 11. يك پارسي said

  درود بر شما، مطلب بسيار جامع و كاملي بود ،واقعا متشكرم
  من امروز با اين مشكل بر خوردم و با راهنمايي هاي شما مشكل حل شد.
  سپاسگذارم.

  وب 3: درود بر شما نیز هم. خوشحالم که مطلبم برای شما مفید بوده، تشکر و ممنون از نظرتون!

 12. بابک said

  بسیار عالی و کامل بود.
  از زحمات شما ممنونم.

  وب3: تشکر، لطف دارید. ممنون از نظرتون!

 13. reza said

  واقعآ خوشحالم از اينكه در اينترنت دوست خوبي به نام وب 3 دارم. دمت گرم.بازهم فوق استثنايي بود.اين همون مشكلي بود كه من داشتم و الان در حال رفعش هستم.از اينكه دير رسيدم و سر زدم ببخش! خب به اينترنت دسترسي نداشتم و الان هم از كافي نت برات اين نظر رو مي نويسم.موفق باشي وب3 عزيز

  وب 3: تشکر و ممنون، اگر با دقت مقاله رو بخونید میتونید مشکل خوراکتون رو بر طرف کنید اما اگر کمک هم خواستید خبر کنید. ممنون و تشکر!

 14. Reza said

  دستت درد نكنه مشكل من رفع شد.مشكل من همون حرف ح توي يكي از پست هام بود.دستت واقعآ درد نكنه موفق باشي دوست عزيز

  وب 3: خواهش میشه عزیز! خوشحالم که مطلبم براتون مفید بوده. تشکر و ممنون

 15. سلام
  اين مطالب خيلي جالبي بود ممنون از راهنمايي هايتون و برامون خيلي مفيد هست چون امكان داره كه خرابي به وجود بياد
  ممنون از شما

  وب 3: سلام، ممنون، خوشحالم که براتون مفید بوده، تشکر و ممنون از نظرتون!

 16. نفیر مجازی من! said

  ممنون از راهنمایی ! مشکل من همان کلید های اشتراکی و حرف ح بود !!!!
  راستی چرا ح اینجوری می شه ؟

  وب 3: خواهش میشه!همونطور که در متن هم توضیح دادم باید به اشکال در استانداردها برگرده، سرویسهای دیگر وب که از زبان فارسی پشتیبانی میکنند معمولا با برخی حروف فارسی مشکل دارند. البته در مورد خوراک مشکل فقط با حرف «ح» میباشد.

 17. صادق said

  خسته نباشید. خیلی کامل بود

  وب 3: سلامت باشید، ممنون!

 18. پونز! said

  از اینکه تا امروز با چنین وبلاگ کامل و حرفه ای آشنا نشده بودم متاسفم!!
  از وب3 عزیز برای اینکه مشکل فید من را شناسایی و اطلاع رسانی کرد خیلی ممنونم! امیدوارم برسم تمام مطالبتون رو بخونم!
  قبلا با یک مشکل مشابه روبرو شده بودم و تونسته بودم حلش کنم…اما اینبار هنوز موفق نشده ام. این مشکل با نصب قالب جدید سایت شروع شده و مطمئنا تقصیر قالب باید باشه. شما میدونید مشکلش از کجاست؟
  http://feedvalidator.org/check.cgi?url=http%3A%2F%2Ffeeds.feedburner.com%2Fpunez

  وب 3: لطف دارید و ممنون، خواهش میشه! دوست من اگر مقاله رو با دقت میخوندید براحتی میتونستید مشکل رو پیدا کنید، همونطور که در مقاله هم گفته شده شما باید اینجا رو می دیدید، اونجا به راحتی میتونید مشکلتون رو پیدا کنید، اما اگر نتونستید خبر کنید تا دقیقا به تون بگم مشکل از کجاست و چطور باید بر طرف کنید. لطفا من رو در جریان نتیجه ی کار قرار بده. تشکر و ممنون

 19. azarmig said

  شما از google analytic استفاده میکنید؟ من از پلاگین Google Analyticator استفاده میکنم که جدیدا در تنظیماتش انتخاب کرده بودم که کد گوگل را در footer سایت قرار بدهد. البته این هشدار را هم داده است که برخی قالب ها با قرار دادن کد در footer مشکل دارند… ممکن است اشکالات در فید یا خوراک سایت من به همین خاطر باشد؟ من تغییرش دادم، اما هنوز تاثیرش را ندیده ام. شاید باید بیشتر صبر کنم!

  وب 3: وردپرس دات کام بصورت توکار google analytic رو در خودش داره، اما برای وبلاگ بلاگرم خودم اون رو قرار دادم، لطف کنید و آدرس وبلاگتون رو بنویسید ضمنا سرویسی که از اون برای وبلاگ نویسی استفاده میکنید تا بتونم مشکل تون رو بررسی کنم. اگر طبق توضیحات مقاله عمل کنید، خوراک باید بلافاصله و بدون هیچ مکثی درست بشه. تشکر و ممنون

 20. azarmig said

  چرا نظر قبلی من نشان داده نشده؟! شاید چون لوگین نکرده بودم! به هر حال از آشنایی با شما خیلی خوشحالم و مطالب بسیار آموزنده و نابی در سایتتون قرار داده اید که امیدوارم بتونم به زودی همه این مطالب رو بخونم! در مورد اشکال فید سایت هم اگه چیزی به نظرتون میاد خواهش میکنم بهم بگید! چون هیچ کدوم از دلایل بالا برای من صدف نمیکنه… هنوز دنبال راه حل هستم.

  وب 3: تشکر و ممنون از لطف تون، نظرات شما بعد از پاسخ گویی منتشر میشوند، دلیل عدم نمایش نظر قبلی شما این بوده که تا اون لحظه پاسخی به آن داده نشده بوده است، همونطور که در مقاله هم آمده، مقاله همه ی ایرادات رو بجز ایرادات شاذ و نادر رو بیان کرده است، تصمیم دارم یکی دو مورد دیگه نیز به توضیحات اضافه کنم، اما مشکل شما باید یکی از مواردی باشه که توی مقاله اومده، در هر صورت شما لطف کن وقتی نظر مینویسی در فیلد نشانی، آدرس وبلاگتون رو هم بنویس تا بتونم مشکلتون رو بررسی کنم، تشکر و ممنون.

 21. azarmig said

  سلام مجدد….بعد از تحقیق و تفحص فراوان به این نتیجه رسیدم که مشکل من جزو همان «ایرادات شاذ و نادر» بود!! چند روز پیش یک فروند پلاگین به نام Wassup روی وبلاگ عزیزتر از جانم نصب کردم که ظاهر خوبی داشت و آمار مختصر و مفیدی از بازدید کنندگان سایت به صورت زنده منتشر میکرد.
  (http://www.wpwp.org/) و با disable کردن این موجود رذل، مشکلات فید ما مرتفع شد. البته مختصر هشداری میدهد، اما مشکل اصلی حل شده است. سوال: هنوز در فیدخوان گوگل چند فید اخیر به هم ریخته است و درست نمایش داده نمیشود، آیا زمانی که مشکل فید حل میشود، فید های قبلی هم باید درست شوند، یا اینکه تغییرات از پست های بعدی خود را نشان میدهند؟

  وب 3: دوست من سلام،
  1- مشکل خوراک شما برطرف شده اما نه بصورت کامل، اشکال از لینکهای این پست شماست، (دو عبارت ِ «سایت منبع» و «سایت youtube» )احتمالا شما از ابزاری برای آمارگیری کلیک ها استفاده میکنید، آنرا عزل کنید، در غیر این صورت ویدیوها و لینکهای آن صفحه را حذف کنید و در فیدبرنر روی دکمه ای که در مقاله اشاره شده کلیک کنید،
  2- گوگل ریدر برای هر بار خواندن خوراکها به آدرس خوراکها مراجعه نمیکند بلکه از خوراکهای ذخیره شده ی خود استفاده میکند. اما با انجام دادن نکاتی که گفته شده باید در فیدبرنر آنجام دهید گوگل ریدر هم باید درست شود. خوراک شما گویا بیش از یک هفته است که خراب شده، اگر نکات را رعایت کنید مشکل کل خوراک شما برطرف خواهد شد. ضمنا لطف کنید هنگام نظر دادن آدرس وبلاگتان را در فیلد نشانی بنویسید، تشکر و ممنون از نظرتون

 22. azarmig said

  مرسی از پاسخ شما!
  1) ابزار آمارگیری که ازش ایراد میگیره، همین گوگل آنالیتیک هست که نمیخواهم غیر فعالش کنم. اما این اشکال ها که میگیره ظاهرا فقط هشداره و به کارایی فید لطمه ای نزده. ایرادی داره از نظر شما؟
  2) دقیقا همینطوره…با اینکه resync رو زدم و اشکالات از داخل صفحه feedburner رفع شد، اما فید ها درست نشده بودند. اما ظاهرا کمی زمان لازم داشت. الان خدارو شکر فید ها درست شده اند. از شما واقعا ممنونم آقای وب سه!

  وب 3: خواهش میشه
  1- بله دوست من! مشکل خوراکتون در گوگل ریدر هم بر طرف شده، البته دو تا از مقالات هنوز در گوگل ریدر مشکل دارند که شاید چندان مهم نباشد. همانطور هم که در مقاله آمده، ایرادات جزیی چندان مهم نیست، هر چند بهتر است تا جایی که امکان دارد چنین اشکالاتی را هم بر طرف کرد. اما مقصود اصلی این است که در هیچ یک از خوراک خوانهای آنلاین و آفلاین و امکانات مبتنی بر خوراک (مانند هات تویترها) اشکالی نباشد، خود من از هات تویترها مشکل خوراک شما را دیده بودم.
  2- همونطور که گفتم، گوگل ریدر از منابع ذخیره شده ی خود برای خواندن خوراکها استفاده میکنه و هر بار به خوراکهای اصلی مراجعه نمیکنه، اما در این مورد خاص (با آزمایش هایی که من انجام دادم) به محض بر طرف شدن مشکل ِ خوراک، در گوگل ریدر نیز مشکل بر طرف میشد. شما باید علاوه بر resync ، خوراک را پینگ هم میکردید تا مشکل در گوگل ریدر بصورت آنی بر طرف شود.
  3- خیلی خوشحالم که مشکل خوراک تون بر طرف شده، من «وب 3» هستم، نه «آقای وب 3»
  تشکر و ممنون!

 23. مهدي مصطفايي said

  خیلی خوب بود، من مدتها دنبال چنین مطلوبی بودم البته من اون قسمت خرابی خوراک به دلیل نوشتن در ورد را قبلا کشف کرده بودم اما بقیه را نه.
  من الان 3 تا وبلاگ خیلی محبوب روی ورد پرس دارم، یوز، نگاه نو و کتاسکی، خوراک‌های یوز و کتاسکی با فید برنر مچ هستند و مشکلی ندارند و من برسی کردم دیدم به دلیل مطالب کوتاه تر و غیر وردی شان است، اما در نگاه نو چون مطالب تحیلی هستند و متعاقبا بزرگ و پر دسته بندی و … خوراکها خراب می‌شوند برای همین اخیر فیدبرنر برای نگاه نو گذشتم و فید اورجینال که مشکلی نداره و خوب نمایش داده میشه رو گذاشتم.
  در ضمن به نظر من استفاده از ویندوز لایو در بلند مدت خوارک‌ها رو بهتر می‌کنه و همچنین این مشکل برای خوارک غیر اورجینال هستش، خوراک‌های اورجینال هیچ مشکلی ندارند و من تا الان ندیدم. قربونت / مهدی ، برادر من چند مطلب خوب ازت خوندم در این چند روز، خوشم امد ازت و به لیندکدونی وب دویی وبلاگم وارد شدی، ان شاء الله از این رفقای بی معرفت نباشی 😀
  http://negaheno.wordpress.com/2008/05/04/linkestan

  وب 3: تشکر از لطف شما
  1- چند نکته ی دیگر هم هست که بزودی به این مقاله اضافه خواهد شد
  2- در مورد لینک لطف دارید، اما وب 3 تبادل لینک به شیوه ی کنونی را استاندارد نمیداند، در روزهای آتی استاندارد پیشنهادی وب 3 برای تبادل لینک در قالب یک مقاله ارائه خواهد شد، تا قبل از آن شرمنده ی شما و همه ی دوستان ِ دیگری که یک طرفه به من لینک داده اند خواهم بود.
  تشکر و ممنون!

 24. سلام من باید هر مطلب رو بیست بار بخونم خوراکم خراب بود درستش کردم . بازهم ممنون

  وب 3: سلام، بعضی از مطالبِ وب 3، صدها ساعت وقت صرف تحقیقات و نوشتن آنها شده است، پس باید به دقت خوانده شوند. خوشحالم که مقاله براتون مفید بوده، تشکر و ممنون

 25. گجمو2 said

  سلام.
  کمک بزرگی به من کردید و از همینجا دست شما رو می بوسم.
  واقعاً عالی بود.
  خیلی خیلی متشـــــــــــــــکرم.

  وب 3: سلام، خواهش! لطف دارید.

 26. سروش said

  سلام دوست عزیز
  فید وبلاگ من هم همین مشکل علامت سوال ها رو داره. تمام اعمالی که فرمودین رو انجام دادم. در قسمت optimize مطالبم درست شد اما هنوز وقتی با گودر فیدم رو چک می کنم مشکل علامت سوال ها به جای خودش باقیه. چاره چیه؟؟؟
  ممنون

  وب 3: سلام، به لینک خوراک وبلاگ خود بروید اگر درست شده است، بعد از حدود یک ساعت دیگر در گوگل ریدر نیز درست خواهد شد. تشکر و ممنون

 27. سروش said

  اگه بهم خبر بدین بی نهایت سپاسگذار میشم

  وب 3:
  گوگل ریدر هر بار خوراک ها را از منبع اصلی نمیگیرد، بلکه به بانک خود مراجعه میکند، گوگل ریدر حدودا هر یک ساعت یک بار بروز رسانی میشود بنابراین پس از درست شدن خوراک، حدود یک ساعت بعد اثر خود را در گوگل ریدر نشان خواهد داد، مگر اینکه در تنظیمات خوراک پینگ گوگل را تیک زده باشید. خوراک شما را در گوگل ریدر تست کردم، الان خوراک شما هیچ مشکلی ندارد. تشکر و ممنون

 28. شوکا said

  بسیار مفید بود ، من همچین مشکلی داشتم که با خوندن مطلب شما درست شد .ممنون

  وب 3: ممنون، خواهش!

 29. مرسی از این مطلب الآن برای درست شدن فیدم استفاده کردم 😀

  وب 3: خواهش!

 30. […] به کمک این دوست عزیز ITLine و نوشته ی خیلی خوب و جامع این وبلاگ مشکل حل شد ، از همه ی کسانی هم که فید دارن می خوام که […]

 31. آرش said

  ممنون 🙂
  فید من هم با حرف «ح» در «دسته» ها مشکل داشت.

  وب 3: خواهش!

 32. Aamir said

  عمراً اگه مشکل من رو کسی بفهمه از کجاس! همه چی درسته جز اسم وبلاگم که به شکل علامت سوال دراومده. هیج کاریش هم نمیشه کرد.

  وب 3: وارد حساب فیدبرنر خود شده، روی عنوان خوراک کلیک کرده، از صفحه ی باز شده روی Edit Feed Details کلیک کنید، نام مورد نظر را در مقابل Feed Title بنویسید و Save Feed Details را بزنید. اگر نامی که وارد میکنید فارسی باشد در خود فیدبرنر بعدها بصورت علامت سوال نمایش داده خواهد شد که مساله یی طبیعی است و مشکلی ندارد اما در خوراک خوان ها مانند گوگل ریدر و … باید صحیح نمایش یابد و نباید مانند وضعیت فعلی خوراک شما مشکل داشته باشد. اگر بعد از انجام این مراحل عنوان خوراک شما در گوگل ریدر درست نشد، اون رو در گوگل ریدر لغو اشتراک کن، بعد روی لینک زیر کلیک کن:
  http://fusion.google.com/add?feedurl=http://feeds.feedburner.com/hall
  مشکل حل خواهد شد، من رو در جریان نتیجه ی کار قرار بده! تشکر!

 33. absoonoo said

  باز هم دست گلت درد نكنه . مشكل ما تازه كارها را انگار تو وب فقط تو حل ميكني و ما همه دست به سينه در برابر تو سر تعظيم فرود مي آوريم .

  وب 3:خواهش! لطف دارید، کاشکی آدرس وبلاگتون رو هم مینوشتید مهمون تون میشدم

 34. Kazar said

  سلام
  مقاله ی کامل و بدردبخوری بود ، باعث شد که خوراکم رو نجات بدم !
  وب 3: سلام

 35. كيا said

  با سلام
  مشكل من اينكه درمرورگر اپرا بعد از کلیک روی عناوین ناگهان فقط همان عنوان به شکل نامفهوم در می آید مثل حالتی که در مرورگر متن درست اینکد نمی شود با تشکر
  وب 3: سلام، از خوراک خوان های آنلاین همچون گوگل ریدر یا آفلاین همچون اسنفر استفاده کنید.

 36. واقعا ممنون … خيلي بهم كمك كرد مطلبت

  : )

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چه بود؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: