فیـ.لترینگِ سرچشمه ها ـ لاگین شدن و ارسال مطالب به وردپرس و بلاگر


چند روزی است که وبلاگنویسانِ سرویسهای وردپرس دات کام و بلاگر برای لاگین شدن و ارسال مطالب به وبلاگهای خود با مشکل مواجه میشوند. در مورد منشأ این مساله گمانه زنی های فراوان و احتمالات مختلفی مطرح شده است. وب 3 چند آی اس پی مختلف را آزمایش کرد، برخی از آنها این مشکل را داشتند و برخی نه. با مدیران آی اس پی ها تماس گرفتم، آنها ابراز بی اطلاعی کرده و اظهار کردند که آنها مسدود نکرده اند. دو احتمالِ مهم دیگر باقی میماند:
1- مسدود شدن به خاطر تحریم ها؛ همانگونه که برخی cpanel ها مسدود شده اند
2- مسدود شدن از جانبِ مخابرات و  ICP ها.

به filter@dci.ir ایمیل زدم و دلیل را جویا شدم، هنوز پاسخی دریافت نکرده ام اما گویا در پاسخ به ایمیل برخی از دوستان (که البته مربوط به مدتی قبل میشود)، فیـ.لتر شدنِ وردپرس و بلاگر تأیید شده است (چنانچه پاسخی دریافت کنم، همینجا منعکس خواهد شد.) بنابراین وردپرس دات کام و بلاگر به یکی از دلایل فوق، فعلا در isp هایی که از مخابرات سرویس میگیرند فیـ.لتر شده و احتمالا به زودی در بقیه ی isp ها نیز فیـ.لتر خواهد شد. نابسامانی فیـ.لترینگ گسترده تر از گذشته و این بار به پروتکل اس.اس.ال (https) در وردپرس و بلاگر رسیده است. وردپرس و بلاگر برای لاگین شدن از این پروتکل امن بهره می برند و بدیهی است که با فیـ.لتر شدنِ آن، وبلاگنویسان نمیتوانند به حسابهای خود وارد شده و مطالب خود را ارسال کنند.

هر چند ممکن است فیـ.لتر شدنِ وردپرس و بلاگر مستقیما از سوی مسئولین نباشد، در هر صورت مقصر و مسئول اصلی این قضیه آنها هستند، چرا که اقدامات آنهاست که موجب چنین مشکلاتی میشود. این مشکل بهانه ای شد تا کمی به موضوع فیـ.لترینگ و راه حل های آن بپردازم.

مشترک گرامی!؟
چند سال پیش ـ قبل از ریاستِ رئیس جمهور فعلی ـ نانوایی سر کوچه ی خوابگاه مان، گاه فریاد میزد که «مگر من نوکر شما هستم؟! … هر وقت و هر طور بخواهم میپزم و …» اما بعد از انتخابات گفتمان عوض شد! گاه و بی گاه میگفت: «من نوکر و خدمتگذار شما و مردم هستم و …» دیدم الفاظِ «نوکر» و «خدمتگذار» تغییر معنا داده اند. نانوای بی لیاقتِ بی مسئولیتِ بدخلقِ محل، هر گاه لفظِ «نوکر» و «خدمتگذار» را به خود اطلاق میکند، خود را کسی هم شأن و رتبه ی رئیس جمهور میبیند. (البته شاید از زاویه ی دیگر درست میدید!!)

باز چند سال پیش، نامه ای توبیخی که در قالبی محترمانه مرا «… گرامی!» خطاب کرده بود از سوی یکی از مسئولین دریافت کردم. مرا برای ارائه ی پاره ای توضیحات به حضور خوانده بود. من هم عین همان نامه را با جایگزین کردن نام او بجای نام خودم به عنوان پاسخ ارسال کردم و بجای اینکه به حضور او بروم، او را به حضور خواندم تا اگر مسئول است و مسئولیت دارد از نزدیک شاهد مسائل باشد. باید بودید و می دیدید که چگونه آتش گرفته بود و چقدر مورد تمسخر همه واقع شده بود. میپرسید که چرا چنین نامه ی توهین آمیزی به او نوشته ام. من در پاسخ گفتم؛ اولا نامه عین نامه ی شماست، حتی اندازه ی کاغذ و پاکت و نوع کادر نامه. فقط نام ها عوض شده اند و اگر کسی توهین کرده باشد شما هستید. و چنانچه قرار به اعتراض باشد من باید اعتراض بکنم. در ثانی نامه سرشار از احتراماتی مانند گرامی و محترم و … است، کدام توهین و بی احترامی؟!

moshtarakegerami

«مشترک گرامی دسترسی به این سایت امکان پذیر نمیباشد» نیز از همین نوع است. فکر میکنید معنی «گرامی» در این جمله چیست؟ شاید این باشد: «مشترکِ … فاسد! نمیگذاریم … » نظر شما چیست؟

پاسخی از همان نوع به مسئولین:
مسئولین بسیار عاقل و گرامی! بهترین راه حل را برگزیده اید! به جای منع کاربران از دسترسی به مطالب، از انتشار مطالب جلوگیری به عمل آورده اید تا اصلا مطلبی منتشر نشود. همان روشی که در مورد روزنامه ها، کتب، سینما و … اعمال میشود. آفرین بر شما! با توجه به شرایط سیاسی اجتماعی امنیتی پیش آورده شده، بهترین گزینه را برگزیده اید. وبلاگنویسان و کاربران وب از زحمات شما در تأمین امنیت و سالم سازیِ دنیای واقعی و مجازی کمال امتنان را دارند. ما سرشار از احساس آزادی و امنیت هستیم، و این آزادی و امنیت را مدیون مسئولین فهیمی چون شما هستیم. پیشنهاد میکنیم که این باریکه را هم ببندید، چون ممکن است فساد و تباهی و نا امنی از همین باریکه نیز وارد شود، آنرا نیز ببندید و خیال ما و خودتان را راحت کنید.

راه حل چیست؟
آخرین نسخه ی فیـ.لتر شکن قدرتمندِ ultrasurf را از اینجا دانلود کنید، چنانچه این آدرس نیز فیـ.لتر بود، آخرین نسخه ی ultrasurf تا زمان نگارش این مقاله را از جعبه ی دانلود وب 3 یا از اینجا دریافت کنید.

web3filterultrasurf2

تنظیمات فایرفاکس:
برای فایرفاکس افزونه ی wjbutton را از اینجا یا از جعبه ی دانلود وب 3 دانلود و نصب کنید. پس از اجرای ultrasurf روی آیکون آن کلیک کنید، تا آیکون به رنگ سبز در آید.

.

.

.

.

اکنون آزادانه به هر جا که لازم است، بروید.

.

تنظیمات اینترنت اکسپلورر:
بهتر است IE7Pro را از اینجا دانلود کنید. پس از اجرای ultrasorf ،اینترنت اکسپلورر بصورت خود کار باز میشود. اگر آیکون IE7Pro آبی بود روی آن راست کلیک کرده و از proxy settings روی اعداد کلیک کنید، تا آیکون به رنگ سبز در آید.

web3filterie7pro3

web3filterie7pro

چنانچه بدرستی عمل نکرد، اینترنت اکسپلورر را بسته و home را از برنامه ی ultrasorf بفشارید. اکنون آزادانه به هر جا که لازم است، بروید.

تنظیمات ویندوز لایو رایتر:
برای ارسال مطلب از ویندوز لایو رایتر به tools>option بروید، از سمتِ چپِ پنجره ی باز شده web proxy را فشرده و تیکِ specify costom proxy server settings را بزنید. در فیلدِ proxy server address عدد 127.0.0.1 و در فیلد port عدد 9666 را وارد کنید و ok را بفشارید.

web3filterwindowslivewriter2

اکنون میتوانید پس از اجرای ultrasurf مطالب خود را در وردپرس و بلاگر منتشر کنید.

اینترنت بدون فیـ.لتر شکن:
چنانچه بعد از انجام تنظیمات میخواستید بدون ultrasorf از اینترنت استفاده کنید، حتما توجه داشته باشید که در فایرفاکس روی آیکن افزونه ی wjbutton  کلیک کنید تا قرمز شود. در اینترنت اکسپلورر روی آیکن IE7Pro راست کلیک کرده و از proxy settings روی disable proxy کلیک کنید، تا آیکون به رنگ آبی در آید. در ویندوز لایو رایتر نیز تیکِ specify costom proxy server settings را بردارید. در غیر این صورت قادر به استفاده از نرم افزارهای فوق نخواهید بود

وب، اینترنت؟!
دوست دارم یک بار دیگر گفته ی رید هاستینگس ـ بنیانگذار و مدیر Netflix ـ و فرمول ساده اش برای تعریف مراحل وب را اینجا نیز نقل کنم: «وب 1 دیال آپ بود، با 50 کیلوبایت پهنای باند، وب 2 با 1 مگابایت پهنای باند میانگین، و وب 3 با 10 مگابایت پهنای باند ثابت خواهد بود. بگونه ای که وب کاملا ویدئویی خواهد بود، آن هنگام آرزوی وب 3 تحقق خواهد یافت.» فکر میکنید میشود نام چیزی که ما از آن استفاده میکنیم را وب (اینترنت) گذاشت؟! به نظر من اساسا وب متضمن مفاهیمِ  آزادیِ بیان و امنیت نیز هست. آیا با این وضعیت نابسامان سـانسـ.ور و فیـ.لترینگ میشود نام چیزی که ما از آن استفاده میکنیم را وب (اینترنت) گذاشت؟!

تقدیم:
این مطلب را به احترام آزادی و امنیت و به جهت نوشته ها و دغدغه های بامدادی عزیز به ایشان تقدیم میکنم.

مطالب مرتبط:
همه ی راه‌های عبور از فیـ.لتر(در وبلاگ سری وب 3)

لینکهای مرتبط:
آخرین نسخه‌ی فیـ.لتر شکن [میتوانید آنرا مستقیما از جعبه دانلود وب 3 نیز دانلود کنید]
Wjbutton for FF
IE7Pro for IE

بزودی وب 3 در این زمینه چند مطلب دیگر نیز منتشر خواهد کرد. وب 3 را از طریق خوراک، فرندفید و تویتر دنبال کنید.

منبع: وب 3

ارسال به: Balatarin :: Donbaleh :: Mohandes :: Del.icio.us :: Digg :: Stumble :: Furl :: Friendfeed :: Twitthis :: Facebook :: Addthis to other :: Subscribe to Feed

91 دیدگاه »

 1. mohsen said

  شما در اينجا (http://friendfeed.com/e/ced4446e-252b-432e-a4d8-b7e50eb6f86e) گفته ايد؛
  «اما همونطور که گفتم دليل اصلي فيلتر شدن سکيور هست، مثلا گاهي با بعضي آي اس پي ها ميشه به وردپرس لاگين شد و با بعضي ديگه نه، خوب مسلما اينجا مشکل از فيلتر شکن نيست. مشکل از فيلتر بودن سکيور حد اقل در وردپرس و بلاگر است»
  ————-
  اما مدير سايت نوفيلتر عقيده اي ديگر دارد ايشان مي گويد
  دوست عزيز، وقتي شما نميتوانيد به سايتي دسترسي پيدا کنيد معني آن نيست که آن سايت توسط سيستم فيلترينگ ايران مسدود شده. علتهاي زيادي براي عدم امکان دسترسي شما به يک سايت وجود دارد که به تعدادي از آنها در اين پست اشاره شده است. من سايت وردپرس را تست کردم. درست است، اين سايت از طريق https در داخل ايران قابل دسترسي نيست ولي به نظر نميرسد مشکل از طرف فيلترينگ مخابرات باشد چون: 1. شما هنگام دسترسي به اين سايت با خطاي Time out مواجه ميشويد نه پيغام عدم دسترسي مخابرات. 2. ساير سايتهايي که بر روي همين سرور قرار دارند با همين مشکل مواجه هستند. مثل http://boytellsall.com و https://boytellsall.com — (مطمئناً مخابرات ايران هيچ علاقه‌اي به فيلتر کردن چنين سايتي ندارد!) 3. سايت وردپرس گواهينامه SSL خود را از شرکت godaddy تهيه کرده است (شکل زير). همانطور که در مقاله فيلترينگ معکوس گفته شده، اين شرکت ايران را تحريم کرده و وب سايت آن بدليل فيلترينگ معکوس در ايران قابل دسترسي نيست. شما وقتي آدرس http://www.godaddy.com را در مرورگر خود تايپ ميکنيد با خطاي Time out مواجه ميشود نه پيغام مخابرات.
  منبع:https://no-filter.com/forum/showthread.php?t=277&page=2

  وب 3: سلام و ممنون از لطف و توجه شما
  1- دوست من شما گويا به اولين کامنت من توجه نکرده ايد، در اولين کامنت فرندفيد در آدرسي که ذکر کرديد اينگونه نوشته ام: «علت اصلي اينه که پورتهاي سکيور بعضي وقتها فيلتر ميشن، حالا يا توسط آي اس پي ها، يا بخاطر تحريم»
  2- هر چند از آغاز با احتمالي که مطرح نموديد موافق بوده ام، اما با برخي از دلايلي که ذکر کرديد مخالف هستم، نمايش پيغام عدم دسترسي مخابرات يعني همان «مشترک گرامي دسترسي به سايت مورد نظر امکان پذير نميباشد» در صفحات سکيور براي مخابرات امکان پذير نيست، زيرا اين صفحات اجازه ي ريدايرکت کردن را نميدهند.
  3- احتمال ديگر، يعني احتمال فيـ.لتر از جانب مخابرات نيز قرائني دارد، از جمله؛ 1- مسدود بودن فقط در برخي از آي اس پي ها، 2- سابقه داشتن فيلتر وردپرس دات کام و بلاگر 3- پاسخي که به ايميل برخي از دوستان داده شده بود

 2. راستش به نظر من دلیل ف.ی.ل.ت.ر مهم نیست مهم ترین نکته اثری که اون بجا می گذاره حالا چه از طرف دولت باشد یا تحریم. مهمترین اثرش شاید منزوی کردن ما ( جامعه مجازی ایران) از دنیا و خودمون باشه و دور موندن ما از پیشرفت ، دسترسی به علم و یاد نگرفتن چیزهایی که بواسطه این دنیای باز از یکدیگر می آموختیم.

  وب 3: موافقم. تشکر و ممنون از نظر شما

  • mahdi said

   البته من هم قبول دارم که فیلترینگ ایران چندان جالب نیست و در برخی موارد بسیار بد عمل کرده اما مگر الان گیر ما به وردپرس است . فکر می کنم سایت های علمی زیادی هستند که فیلتر نشده اند ، مگر اینکه شما علم را در ورد پرس و بلاگر بجویید .

 3. noonva said

  آقا به نون وا چرا فحش میدی؟! الان همه فکر می کنن داری به من میگی!
  ولی دستت درد نکنه مطلبت رو می خونم و انجام میدم اگه حل نشد کامنت میزارم

  وب 3: شوخی با مزه ای بود، چشم اگه نکات مقاله رو رعایت کنی مشکلی نخواهی داشت، اما اگر مشکلی بود خبر کن

 4. من با فیلترشکن وارد شدم ولی افزونه ی فایرفاکس رو نمیتونم دانلود کنم از باکس نت شما و نمیدونم چرا – و خب کار با فایرفاکس خیلی راحت تره.. به هرحال- متشکرم.

  وب 3: الان دوباره تست کردم همه چی درسته، برای دانلود کافیه روی اون کلیک کنی، یه پاپ آپ میاد بالا از اون، باید download رو بزنی، و آدرسی رو که میخوای فایل دانلود شده اونجا ذخیره بشه تعیین کنی، اگه نشد از مرورگر دیگری استفاده کنید. از لینکی هم که در مقاله اومده میتونید اون رو دانلود کنید. البته ممکنه باکس نت برای شما فیـ.لتر باشه. اگه نتونستید دانلود کنید بگید تا براتون ایمیل کنم یا در آدرس دیگه ای براتون آپلود کنم. ممنون و تشکر

 5. H03EIN said

  سلام…. میگم چند روزی هست که نمی تونم خوب لاگین شم به این ورد پرس!
  نگو داستان داشته. خوب همه فایل های بالا برای من فیـ.لتر بود.اما با گوگل اینها رو دانلود کردم:
  Ultra Surf 8.9 و wjbutton.xpi سازگار با فایر فاکس 3، منمون….. تا ببینم چی میشه….، البته قبلا با فری گیت هم کار کرده بودم

  وب 3: سلام، ممنون از نظرتون

 6. H03EIN said

  همین الان تست کردم…..
  عالی بود…. مرسی

  وب 3: تشکر و ممنون!

 7. جناب ممنون از اینهمه راهنمایی.

  وب 3: خواهش میشه، لطف دارید، ممنون از نظرتون

 8. محمدرضا said

  در اینکه اینترنت در کشور ما بسیار مزخرف است و قیـ.لتر هم به این مزخرفات اضافه می کند بحثی نیست و کاملا درست است. ولی فکر کنم یه مقدار عجله کردی. من خودم هم تو این چند روزه با wordpress مشکل داشتم ولی با بلاگر اصلا مشکل نداشتم. پس اگر قضیه تحریم باشد باید با بلاگر هم به مشکل برمی خوردم که اینطور نبود. الانی هم که دارم این کامنت را می نویسم تونستم به wordpress لاگین بشم البته با ie. نمی دونم مشکلش با فایرفاکس چیه که لاگین نشد. به هرحال برای من نه فیـ.لتر شده بود و نه تحریم. نمی دونم شاید فقط برای من اینجوری باشه و برای سایر دوستان فیـ.لتر شده باشه ((:متشکرم

  وب 3:دوست عزیز تشکر از نظرتون
  1- در مقاله حد اقل دو احتمال برای مشکلات اخیر در وردپرس و بلاگر مطرح و بررسی شده است که هر کدام قرائنی دارند
  2- همانگونه که در مقاله نیز اشاره شده است، وردپرس و بلاگر حد اقل هنوز در برخی از آی اس پی ها فیـ.لتر نشده اند
  3- دلیل اینکه با اینترنت اکسپلورر تونستید لاگین بشید و با فایرفاکس نتونستید، اینه که در اینترنت اکسپلورر از قبل لاگین بوده اید، بنابراین نیازی به استفاده از پورت سکیور نبوده و به مشکلی برخورد نکرده اید، اما در فایرفاکس لاگین نبوده اید و از آنجا که برای لاگین شدن نیاز به استفاد از پروتکل اس.اس.ال بوده نتوانسته اید لاگین شوید، پس دوست عزیز فیـ.لتر برای شما هم هست، برای تست کافیه در اینترنت اکسپلورر از حساب تون لاگ اوت بشید و سعی کنید که دوباره لاگین بشوید، خواهید دید که ممکن نخواهد بود.
  4- هیچ عجله ای در کار نبوده، وبلاگنویسان حدود یک هفته است که با این مساله دست و پنجه نرم میکنند و بسیاری از آنها در وبلاگها، فرندفید و تویتر از آن سخن به میان آورده اند، من هم قصد بررسی این مساله رو نداشتم و منتظر بودم دوستان دیگر این کار را بکنند، اما وقتی دیدم برداشتها ومطالب ناقصی مطرح میشه و هیچ راه حل جامعی ارائه نشد، تصمیم گرفتم خودم مساله رو از زوایای گوناگون بررسی کنم
  تشکر و ممنون از نظرتون

 9. 33pol said

  سلام
  ممنون از راهنمايي شما، با دانلود فيلتر شكن مشكل حل شد
  سپاسگزارم

  وب 3: سلام، خواهش میشه، خوشحالم که مطلبم براتون مفید بوده. تشکر و ممنون از نظرتون

 10. کوچولو said

  سلام مطلبتون بسیار جالب و بسیار مفید بود. مرسی از راه حل ها و فایل هایی که اینجا معرفی کرده بودین. راستش من خیلی وقت بود که با این مشکل روبرو شده بودم و همش فکر میکردم به خاطر سرعت کم اینترنتمه که اینجوریه. واقعا ای کاش اینقدر گرامی نبودیم که زندگی را برایمان انتخاب کنند

  وب 3: سلام، خواهش میشه! خوشحالم که مطلبم براتون مفید بوده، با این جمله «واقعا ای کاش اینقدر گرامی نبودیم که زندگی را برایمان انتخاب کنند» موافقم. تشکر و ممنون از نظر شما

 11. کیان said

  من از فایر فاکس استفاده می کنم اما با دانلود نسخه 3 و استفاده از آن بعضی فایل ها را که قبلا با ورژن قبلی دانلود می شد با این ورژن دانلود نمی شود و این پیغام را می دهد علت چیست ؟از جمله دانلود همین فایل ..شکن با همین مشکل روبرو است اما با ie مشکلی ندارد
  this download has been bloked by your security zone policy
  این پیام مربوط به چیست ؟ در حالی که با ورژن قبلی براحتی دانلود می شد و من در سکیوریتی هیچ تغییر ندادم ممنون می شوم راهنمایی کنید

  وب 3: به control panel>seciority center بروید، windows firewall را of کنید و از internet option تبِ seciurity قسمتِ security level for this zone را به پایین ترین حد خود بکشید. احتمالا مشکل از اینجاست که شما تازگی ها سرویس پک جدیدی برای ویندوز نصب کرده اید، البته فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر استانداردهای متفاوتی دارند و بعضی سایتها و بعضی امکانات با یکی از آن دو سازگارتر هستند. نسخه های مختلف فایرفاکس نیز با یکدیگر تفاوت هایی دارند.

 12. کیان said

  سلام
  از اینکه جواب دادید ممنونم اما من این کار را انجام دادم ولی اثری نداشت . این مشکل از هنگام نصب فایر فاکس 3 ایجاد شد البته برای بعضی سایتها از جمله همین سایتی که برنامه معرفی شده توسط شما روی آن هست . ضمنا با ie مشکلی ندارد و فایر فاکس 2 هم مشکلی نداشت . آیا دیگرانی هم فایر فاکس 3 را دارند با این مشکل بر خورد داشته اند ؟

  وب 3: سلام، خواهش میشه، از فایرفاکس به tools>security برو و روی setting کلیک کن، و در پنجره ی باز شده تیک همه ی موارد را بردارید، دوباره لینک رو امتحان کن، اگر دوباره خطا دریافت کردید، شما پایین صفحه ای که محتوی اعلام خطا ست، یک لینک میبینید روی آن کلیک کنید، در پنجره ی باز شده سایت مورد نظر را تایید کنید، اگر مشکل حل نشد، اسکرین شات (عکس) صفحه ای که به شما خطا میدهد را برایم ایمیل کنید، تا مشکل تان را دقیق تر بررسی کنم. ضمنا من لینک ها را با فایرفاکس 3 تست کردم، مشکلی مشاهده نشد. لطفا من رو در جریان نتیجه ی کار قرار بده، تشکر و ممنون

 13. من آخرش متوجه نشدم چی شده. یعنی وقتی می خواد لاگین کنه میاد میگه فیلتره؟ یا اینکه can not find server میده؟

  وب 3: نه دوست من، پیام دوست داشتنی ِ «مشترک گرامی …» نمایش داده نمیشه، اغلب همون پیام دوم نمایش داده میشه.

 14. ali rezai said

  خيلي پست به جايي بود، دو سال پيش كه adsl نداشتم تنها يك asp به نام تبيان كه اينترنت هم به كاربرانش مي دهد توانسته بود سايتهاي ssl را فيلتر كند اما جديدا چند تا asp ديگر هم اين كار را مي كنند، البته الان كه adsl دارم مشكلي با ssl سايتهاي بلوگر و ورد پرس ندارم
  يك نكته ديگر
  میتوان جلوی دسترسی به اینگونه سایتهاي ssl را در سطح DNS Lookup و به هنگام تبدیل نام دامنه به IP گرفت.به خاطر همين است كه بعضي سايتهاي مستهجن فارسي كه از ssl استفاده مي كنند هر چند وقت يك بار ip خود را تغيير مي دهند

  وب 3: تشکر و ممنون از نظرتون

 15. aMiN said

  من که از VPN استفاده می کنم ولی واسه کنجکاوی خودم افزونه فایر فاکس رو گرفتم و اجرا کردم با اون برنامه مورد نظر و جواب گرفتم با تشکر فراوان

  وب 3: تشکر و ممنون از نظرتون

 16. […] که مشکلات رو دور زد. درباره یکی از این روش‌ها می‌تونید اینجا اطلاعاتی رو کسب […]

 17. bamdadi said

  کامنت دیشب من نیومده.
  خبر خیلی تلخی بود. واقعا من نمی‌دونم چی فکر می‌کنن. یکی نیست بگه شما که هر سایتی رو که دوست ندارین می‌بندین، دیگه چرا این طوری فله‌ای می‌بندین.
  کلی نگرانی برای کشور و امنیت ایران داشتیم حالا باید دغدغه‌ی این آب‌باریکه‌ی وبلاگمون رو هم داشته باشیم.
  لطف کردی برای هدیه. ممنون دوست خوب…

  وب 3: درسته بامدادی عزیز کامنت دیشب شما ثبت نشده این اولین کامنتِ ثبت شده ی شما زیر این پست هست. به نظر شما اصلا اینها فکر هم میکنند؟! یا اصلا چیزی دارند که با اون فکر کنند؟ تشکر و ممنون از نظرتون

 18. با لایو رایتر امتحان کردم نیازی به تغیر پروکسی ندارد پابلیش می کند هنوز

  وب 3: توی مقاله نخواستم خیلی وارد جزئیات بشم چون همین طوری هم طولانی شده، اگر وارد جزئیات میشدم بسیار طولانی تر میشد، شما اگر از قبل در وردپرس یا بلاگر لاگین باشید نیازی به پروکسی نخواهید داشت، اینترنت اکسپلوررِ شما در وردپرس لاگین بوده است بنابراین لازم نبوده که از اس.اس.ال برای ارتباط با سرور استفاده کند، و شما موفق شده اید بدون نیاز به پروکسی مطلبتون رو از طریق ویندوز لایو رایتر ارسال کنید. اما اگر لاگ اوت شوید میبینید که نه با مرورگرها و نه با ویندوز لایو رایتر نخواهید توانست مطالبتون رو ارسال کنید. تشکر و ممنون از نظرتون

 19. مهدي مصطفايي said

  منم با این مشکل امروز مواجه شدم، و پیغام تایم اوت دریافت می‌کنم. لیکن به نظر من دو احتمال وجود داره، یا سرورها بلوک شدند و یا از طرف سرور ایران بلوک شده است. من قبلا این را دیده بودم، آن هم زمانیکه سایت دکتر سروش را می‌خواستم بخوانم چون سرورش بلوک شده بود، بدون پراکسی نمیشد بخونیدش، چون تایم اوت می‌داد. منتها به نظر من مشکل از تحریم است نه بلوک شدن توسط مخابرات چون اگر مخابرات بلوک میکرد، کل سرویس‌ها بلوک میشد و ما کلا وبلاگها را هم نمیدیدیم یا خود وردپرس کام رو با تایم اوت می دیدیم، برای همین من فکر کنم مشکل از تحریم رنج آی‌پی‌های ایرانه و چون برخی سرویس‌هایی مانند داتک و پارس آنلاین رنج آی پی اختصاصی دارند، جدای از مخبارات شاید در آنها فعلا این مشکل نیست. در ضمن من باخبرم که طی یک هفته اخیر نرم افزار جدیدی در کشور نصب شده، شاید مشکل از آن هم باشد، زیرا معمولا نرم‌افزارهایی که تازه نصب می‌شوند این اشکالات برایشان وجود دارد و باید مسئولان را آگاه کرد و اعتراض کرد تا مشکل را رفع کنند. همچنین به نظر من چندتا از بچه‌ها با وردپرس تماس بگیرند و از فیلترینگ معکوس به علت تحریم اطمینان حاصل کنند، بلاخره وبلاگ‌های فارسی ترافیک خوبی برای وردپرس داشتند و اگر از آن طرف باشد، آنها وظیفه دارند مشکل را پیگیری کنند. من الان فایرفوکسم را روی سی پراکسی چنج کردم و مشکلی ندارم، منتها این خودش هر هفته یک بار چون سی پراکسی رجیستری نیاز دارد، مشکل ایجاد می‌کند.بدبختی هم اینجاست که من با اینترنت اکسپلور مشکلی ندارم چون اون اتوماتیک با سی پراکسی چنج میشه اما فایر فوکس را باید دستی چنج کرد و من چون فایرفوکسم را هیچ وقت چنج نمی‌کردم تا در هنگام رجیستری ازش استفاده بکنم، برام مشکل درست شده و مجبورم برای رجیستری تظیمات فایرفوکس را عوض کنم و دوباره بعد از رجیستر تظیم کنم. لامصب اینترنت اکسپلور 7 هم با وردپرس مشکل دارد و نمیتوان از طریق آن مطلب نوشت زیرا مطالب را بهم ریخته نشون میده، از دوستان کسی هست که بدونه چگونه میشود اینترنت اکسپلور را با وردپرس یاسازگار کرد؟

  وب 3:
  1- هر دو احتمال قرائنی دارند که در مقاله و کامنت ها به آنها اشاره کرده ام، دلیل فیـ.لتر نبودن کل سرویس این است که فقط پورت سکیور فیـ.لتر شده است. و دلیل فیـ.لتر نشدن در همه جا میتواند این باشد که همه ی آی اس پی ها از مخابرات سرویس نمیگیرند.
  2- شما چرا برای وبلاگنویسی از ویندوز لایو رایتر یا افزونه های فایرفاکس استفاده نمیکنید؟ نامناسبترین روش نوشتن مطالب در وبلاگ نوشتن ِ مستقیم آنها در وبلاگ از طریق مرورگرهاست ،از برنامه های خاص وبلاگنویسی استفاده کنید. تشکر و ممنون از نظر شما

 20. مهدي مصطفايي said

  اولا که من موقع نوشتن چون عکس می‌گذارم و گاها اچ تی ام ال مطلب را ادیت میکنم تا چیزهای اضافی داخل مطلب بگذارم معمولا با پنگ وبلاگ نمی نویسم. دوما، اطلاعاتی در این زمینه‌ها ندارم، اگر مشکلی در روندی که بالا گفتم ایجاد نمی‌کند ممنون میشوم لینک مناسبی در اختیارم قرار بدهید، در ضمن من الان مشکلم حل است و فقط دوستان فکر کنم حیران مانده اند. فکر کنم این لینک‌های زیر در کنار نرم افزاری که شما معرفی کردید، برای دوستان مناسب باشند، لطفا شما که تا اینجا زحمت اولترا رو کشیدید این نرم افزارهای زیر را هم معرفی کنید، من از سی پ ر و ک س ی استفاده میکنم زیرا هرچند که نیاز به عوض کردن آی دی به صورت هفتگی دارد، اما تا یک هفته هیچ کاری نباید بکنید چون تمام کارش اتوامتیک است، اما بقیه نرم افزارها باید با کلیک و … کارشان انداخت و موقع بستن هم اذیت میکنند و سرعتشان پایین است و خیلی اوقات جواب هم نمی‌دهند. این لینک دانلود سی پ ر وک س ی اینم (ج ی پ س) که راهنمای فارسی هم دارد و با زبان فارسی سازگار است با سپاس

  وب 3:
  1- در مورد ابزارهای وبلاگنویسی حتما ویندوز لایو رایتر از آدرسی که در پس نوشت مقاله ی «نسخه کامل ویندوز لایو رایتر بدون نیاز به اینترنت» آمده است دانلود کن، هر چه زودتر این کار رو بکن و اتفاقا به منظور انجام حرفه ای و بسیار آسان تر، سریعتر و دلپذیرترِ اموری که اشاره کرده اید باید از این نرم افزار قدرتمند و بی نظیر استفاده کنید. وبلاگنویسی با آخرین نسخه ی ویندوز لایو رایتر گوارایتان باد.
  2- در مقاله ی دیگری که مدتها پیش نوشته ام و لینک آن در پایین مقاله در «مطالب مرتبط» آمده است، 13 راه برای عبور از فیـ.لتر معرفی شده است، البته راه های دیگری هم هست اما مقصود این مقاله حل مشکل وبلاگنویسان بوده است. در فرصت دیگر روشهای دیگر نیز معرفی خواهند شد. به امید روزی که نیاز به استفاده از این روشها نداشته باشیم. تشکر و ممنون از نظر شما

 21. macromediax said

  من هم یک هفته ای بود که این مشکل رو داشتم . اما بدون فیلتر شکن حل شد، راه حلی که من امتحان کردم این بود : به جای رفتن به صفحه ی blogname.wordpress.com/wp-login.php به صفحه اول وردپرس دات کام مراجعه کنید و از آنجا لاگین کنید …. بدون مشکل لاگین میکنه .

  وب 3: دلیل حل شدن مشکل شما به این روش این بوده که مرورگر شما در وردپرس لاگین بوده است، اما اگر لاگ اوت شوید به هیچ وجه نخواهید توانست وارد حساب خود شوید مگر اینکه سرویس اینترنت شما هنوز دچار این مشکل نشده باشد، یا این مشکل از آن رفع شده باشد. تشکر و ممنون از نظر شما

 22. مجید said

  just vpn

  وب 3: بله دوست من، vpn راه اساسی تری است، این راه حلها برای کسانی است که چنین امکانی ندارند، نکته ی جالب در مورد vpn تبلیغاتی است که در مورد آن میشود، «با vpn همانند یک آمریکایی از اینترنت استفاده کنید» و این شعار تبلیغاتی، چقدر پیام و مفهوم دارد! چقدر با سیاست های سیاست مداران سازگار است!

 23. delzadeh said

  عالی بود. طبق معمول. من نصب کردم و بهره بردم و مشکلی هم نداشتم. دوست دارم مطالب ابتدایی پستتان تعدیل شود تا دچار تیغ معروف نگردید. می دانم که می دانید که اکثریت با همان مطالب موافقند ولی چی میشه کرد با این تیغ غدار زبان نفهم! دوست دارم بمانید و بنویسید!

  وب 3: ممنون، طبق معمول لطف دارید، در دنیای واقعی، به نام خودم نتوانستم حرفم را بزنم و نانم را بریدند، از این باریکه ی وبلاگ تنفس میکنم، دچار نفس تنگی شده ام ، به سختی و بقدری که فقط زنده بمانم نفس میکشم. هر چند اسمش زندگی نیست، شاید در حال کما باشم. اما اگر از اینجا همین قدر هم نتوانم نفس بکشم، پس اینجا بدرد چه میخورد، هر چند از هنگام شروع وبلاگ قصد داشتم به هیچ وجه وارد مسائل دیگر نشوم اما دیده اید گاهی انسان چنان دچار حالت خفگی و نفس تنگی میشود که به یک باره نفسی عمیق میشکد؟ هر چند با سخن شما کاملا موافقم، اما حتما دیده اید آن نفس های عمیق اختیاری نیست و چه بسا اگر جلوی آن گرفته شود موجب خفگی گردد. (البته با تاسیس وبلاگهای سیاسی ـ اجتماعی جدا از این وبلاگ شاید این مساله تکرار نشود، و بتوان از آنجا نفس کشید) تشکر و ممنون از تذکر شما و نگرانی تان.

 24. H03EIN said

  سلام….
  یه سوال غیر مرتبط با این موضوع داشتم….
  چرا بعضی وقتا این آتاوا من تو قسمت نظرات ورد پرس نمیاد؟ و به جاش این خونه های رنگارنگ میاد؟!
  منمون

  وب 3: لطفا سوالات غیر مرتبط رو در لینکِ پرسش و ارتباط که زیر ِ آیکون ِ انیمیشن ِ خوراک در بالا راست وبلاگ هست، مطرح کنید، در اولین فرصت ممکن پاسخ خواهم داد، لطفا همین سوال را دوباره آنجا مطرح کنید. معذرت، تشکر و ممنون

 25. با سلام،
  ممنون از این مطلبت… ،این مشکل به شدت رنجم میداد…، حالا درست شد…

  وب 3: سلام، خواهش! خوشحالم که مطلبم براتون مفید بوده، تشکر و ممنون از نظرتون

 26. […] شدپایان دوران ای‌میل؟من اگر جای جمهوری اسلامی بودمسرچشمه‌ها هم بسته شد – دیگر حتی نمی‌شود به وردپرس و بلا…ژاپن وارد فن‌آوری هوافضای نظامی شدآدمیرال آمریکایی: […]

 27. با احتمال 80% می تونم بگم که مشکل از DNS باید باشه.یعنی واسه من که مشکل از DNS بود.

  وب 3: اگر مشکل از dns باشه، دوستان باید بتونند با ip وارد بشن (دوستان میتونن آزمایش کنند)، ضمنا فکر میکنم اگر مشکل از dns بود، اصلا ورود به سایت امکان پذیر نبود، چه از طریق سکیور و چه غیر آن، چه با فیـ.لتر شکن و چه غیر آن. تشکر و ممنون از نظرتون

 28. daghtarin said

  سلام مجدد
  جناب وب3 دیگه اونقدر حالیم هست که بدونم قبلا لاگین شده بودم یا نه. درضمن با فایر هم تونستم لاگین کنم البته بعد از اینکه کش و پاک کردم. نمیدونم دوستان چجوری میگن مشکل دارند. من از آسیاتک استفاده می کنم. شاید هم آسیاتک فیلتر نکرده باشه.
  با اجازه جناب وب3. دوستان اگه کاربر فایرفاکس هستید و می خواهید از پروکسی بدون برنامه UltraSurf استفاده کنید می تونید از افزونه های زیر استفاده کنید. FoxyProxy : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2464 تنظیم پروکسی برای همه تب ها
  یا PhProxy – InBasic : https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3239 تنظیم پروکسی برای یک تب خاص
  امیدوارم مشکلتون حل بشه

  وب 3: سلام و تشکر از نظرتون،
  1- قصد من مطرح کردن احتمالات گوناگون بوده است، همانطور که فرمودید احتمالا دسترسی از طریق آی اس پی شما فیـ.لتر نیست.
  2- دوستان توجه کنند، چنانچه یکی از این دو سرویس یا هر دوی آنها برایشان فیـ.لتر است و در آنها لاگین شوند (بخصوص در وردپرس) حتی اگر برای آنها فیـ.لتر باشد و از طریق فیـ.لتر شکن لاگین شوند، میتوانند بعد از لاگین شدن، فـ.یلتر شکن را غیر فعال کنند و بدون آن در حساب خود باقی بمانند و مطالب خود را نیز ارسال کنند. در مورد بلاگر نیز گویا هنگام ویرایش پوسته و کامنت گذاشتن و .. نیاز به استفاده از فیـ.لتر شکن خواهد بود.
  3- در مورد افزونه هایی که معرفی کردید، ممنون، اما قصد این مقاله حل مشکل بلاگر ها در این مورد خاص بوده است، البته در مقاله ای که در مطالب مرتبط به آن اشاره رفته است، راه های بسیاری برای عبور از فیـ.لترمعرفی شده است.
  تشکر از نظرتون

 29. وبلاگنویس‌ها و امنیت روانی […] که اگه مشکل فقط مروجین فساد و الحاد هستند،چرا کلاً راه ورود به سرویس‌های وبلاگنویسی مثل وردپرس و بلاگر رو فیـ.لتر میکنند؟ یعنی چند درصد از وبلاگ‌های فارسی روی وردپرس دات کام و بلاگر شامل ترویج فساد و الحاد میشده‌اند که چنین راه حلی پیش گرفته شده؟ …

 30. egza said

  سلام عزیز
  من 7 ، 8 روز قبل که برای آپدیت وبلاگم به سالن اینترنت کتابخانه آستان قدس رفته بودم برای لاگین کردن حدود 20 دقیقه تلاش کردم اما نشد که نشد اما وقتی خونه اومدم و با دایل آپ وصل شدم بدون هیچ مشکلی لاگ این شد ( یک دلیل برای اینکه تحریم نیست) البته یه نکته ی دیگه نظرم رو بشتر جلب کردم این که آقایی که پشت سرور نشسته بود در حال نصب کورل دراو 13 بود و بعد از نصب اون با کمال وقاحت کرک برنامه رو اجرا کرد و… (بابا دیگه چرا پولش کمه ، دینش کجه و… )
  راستی بالاترین رو هم با پروتکل اس.اس.ال باز نمی کرد اگر هم تحریم باشد که خیلی طبیعیه مگه از گوگل هم دست و دلباز تر کسی هست گوگل خیلی از سرویس هاش رو بر ایران بسته مثل گوگل پک ، گوگل کد ، گوگل تولبار، گوگل ادز و…
  من چند مدت قبل هر چی داشتم تو این پست وبلاگم گفته بودم حالا چند تاش رو که دارن تحقق پیدا می کنند رو اینجا کپی کردم….
  http://egza.wordpress.com/2008/04/25/iran-internet
  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره ساماندهی وبلاگ ها و سایت ها، گفت : حالت رهاشدگی برای چنین رسانه ای چندان مناسب نیست و به همین دلیل طبیعی است که آئین نامه های مربوط به وب سایت ها و وبلاگها باید تدوین شود (اين نشان مي دهد كه ايشان اصلا مفهوم وبلاگ را درك نمي كنند و با پايه و اساس وبلاگ نويسي هيچ آشنايي ندارند) بلاگرها باید درباره سخنان وزیر ارشاد در وبلاگ های خود بنویسند و عكس العمل خود را نشان دهند كه اين موضوع هم مثل ديگر مشكلات شما را هم دربر مي گيرد
  ایران از جمله معدود کشورهایی است که برای انتشار روزنامه مجوز می خواهد و حالا اگر قرار باشد این وضعیت برای وبلاگها تکرار شود باید یک رکورد شکنی بزرگ را به حساب دولت جدید گذاشت. بدین ترتیب ایران اولین کشوری خواهد بود که برای نوشتن در وبلاگ مجوز می خواهد (واي خدايا ما چقدر خلاقيم!) اما آیا اين قل و زنجير مخالف ذات وبلاگ نیست معلومه که ما از همه ی کشور ها عقب مانده تریم
  مدير كل دفتر امور اجرايي فناوري اطلاعات گفته اگر مشخص شود سايتي به اشتباه فیلتر شده است در صورت اعلام يك يا دو روز حل مي شود همه ما باید نسبت به سایت ها و وبلاگ ها حساس باشیم حتی اگه یك سایت هم بخواد فیلتر بشه باید همه واکنش نشون بدن در مواقعي كه فیلترينگ اقدامي واجب است اين سيستم فیلترينگ باز با اين همه افراطش كوتاهي كرده است (عجب سيستم پارادوكسي!) و نشان داده كه در مواقع حساس هم يه چيز به درد نخور است مثل ماجراي انتشار تصاوير مستهجن منتسب به خانم بازيگر در اينترنت

  وب 3: سلام عزیز!
  همانگونه که در مقاله و در پاسخ کامنت ها آمده است احتمالات مطرح شده در مقاله هر کدام قرائنی دارند (لطفا کامنت ها را بخوانید)، با نظر شما موافق هستم، در آینده ی نزدیک مفصلتر به این قضیه خواهم پرداخت، در برخورد با اینگونه مسائل باید بجای سکوت همگانی، فریاد و اعتراض همگانی باشد، اینگونه که تا بحال بوده است، که پس از هر کار غلطی سکوت و اندک اعتراضی و بعد هم عادت به وضعیت پیش آمده، بسیار خطرناک و مذموم است و خطاکاران را به ادامه ی خطا و خطاهای جدید تشویق میکند. تشکر و ممنون از نظر و توضیحات شما

 31. رحمت بر آن شیر پاکی که تو را خورد

  وب 3: تشکر از ابراز لطف طنز آمیزتون

 32. حسن said

  افزونه فایرفاکس گرفتم و نصب کردم…
  بعد از اینه سبز شد …سرعت اینترنت را قطع میکنه، چیکار کنم؟
  میشه به آیدی من جواب بدین؟ موفق باشین

  وب 3:
  1-اگر منظورتون اینه که وقتی که افزونه فعال هست (سبز هست) قادر به ورود به هیچ سایتی نیستید، مطالبی رو که زیر عنوان ِ «اینترنت بدون فیـ.لتر شکن» در همین مقاله آمده را توجه کنید
  2- اگر منظورتون اینه که هنگام استفاده از فیـ.لتر شکن سرعت تون پایین می آد، مقداری کاهش سرعت طبیعی است هر چند گاهی این کاهش سرعت خیلی زیاد میشود، چند ساعت بعد آنرا آزمایش کنید، ضمنا شما باید برای داشتن بیشترین سرعت همیشه آخرین نسخه ی فیـ.لتر شکن رو دانلود کنید، که این کار را میتوانید با نسخه های قدیمی تر هم انجام دهید
  3- اگر شما فقط به منظور لاگین شدن در وردپرس یا بلاگر از فیـ.لتر شکن استفاده میکنید، میتوانید پس از لاگین شدن فیـ.لتر شکن را غیر فعال کنید، شما همچنان لاگین خواهید ماند، زیرا فقط برای لاگین شدن نیاز به پروتکل اس.اس ال هست.
  4- اگر منظورتون چیز دیگه ای بوده کامنت بگذارید و دقیقتر منظورتون رو بفرمایید تا پاسخ بدهم
  سپاس از توجه شما

 33. علی آقا said

  آقا قربانت.
  دستت درد نکنه. خلاصمون کردی از هربار تنظیم دستی پر.وکسی فایرفاکس. هزار هزار در دنیا و صد در آخرت خیر ببنی.

  وب 3: خواهش!

 34. برای استفاده در IE گفتید:
  چنانچه بدرستی عمل نکرد، اینترنت اکسپلورر را بسته و home را از برنامه ی ultrasorf بفشارید. اکنون آزادانه به هر جا که لازم است، بروید.
  حالا من دارم دنبال این home و ultrasorf می‌گردم و پیداش نمی‌کنم

  وب 3: دوست من! نكات زير «راه حل چيست؟» را بايد انجام دهيد سپس اگر از IE يا هر يك از نرم افزارها استفاده ميكنيد، تنظيمات ويژه ي آنرا نيز انجام دهيد، اگر مطالبِ قسمت «‌راه حل چيست؟» را دقت كنيد،‌ در عكس ultrasorf دقيقا home نيز نشان داده شده است. تشكر و ممنون از نظرتون

 35. مهدي مصطفايي said

  برادر وب 3 شما که مارو ویندوز لایو رایتری کردی، لطفا اینو بگو این ارسال به بوکمارک ها که زیر مطالبت میگذاری با کمک پالگین خاصی انجام میدی یا دستی انجام میدی، ممنون میشم در این مورد هم راهنمایی کنی تا ما هم این کارو بکنیم.

  وب 3: دوست عزيز! اين دكمه ها توسطِ اسكريپتي كه توسط وب 3 نوشته شده است ايجاد ميشوند،‌ اسكريپت و توضيحات مربوطه را در مقاله ي «دکمه های بوکمارک اشتراکی برای بلاگر، وردپرس دات اورگ و وردپرس دات کام»
  ببينيد، ضمنا مقاله ي «چرا خوراک سایتها و وبلاگها خراب میشود،چگونه خوراک خراب را درست کنیم؟» را نيز حتما بخوانيد. تشكر و ممنون!

 36. […] و تو نمی‌توانی وارد خانه خودت شوی. البته وب3 در اینجا نحوه وارد شدن را توضیح داده‌اند(با عرض تشکر)، ولی […]

 37. درسته، مرتبه اول کم توجهی از من بود که نتونسته بودم بخوبی از برنامه استفاده کنم، اما الان با راهنمایی‌های شما وارد داشبورد وبلاگم شدم.
  ممنون.

  وب 3: خوشحالم که مشکل تون حل شد، ممنون از نظرتون

 38. […] http://www.web3b.wordpress.com/2008/07/02/fiilter-all-blog-publish-post-to-wordpress-and-blogger […]

 39. delzadeh said

  اینجا رو دیدی؟ ببین کی نقض کپی‌رایت میکنه!

  وب 3: تشکر از تذکر تون، بله چند روز پیش دیده بودم، براشون هم کامنت گذاشته بودم، کامنتی که در همان آدرس برای ایشون نوشتم رو هم بخونید. راستی! اینجا رو هم ببینید شاید برتون جالب باشه، یکی کپی و دیگری هم از اون کپی میکنه هر دو بدون ذکر منبع.

 40. نگاه said

  ممنون از پستتون
  در مورد IE من بعد از نصب IE7pro آيكون مربوط به اون رو در قسمت پايين مرورگر نميبينم، با اينكه پيغام ميده كه نصب با موفقيت انجام شده. و در نهايت مشكلم حل نشد. به نظرت دليلش چيه؟

  وب 3: خواهش! IE7PRO را روی اینترنت اکسپلورر 7 نصب کنید. اگر ورژن ِ اینترنت اکسپلورر شما 7 است و با راه اندازی دوباره رایانه و عزل و نصب دوباره ی IE7PRO ،نصب برنامه باز هم با شکست مواجه شد، اینترنت اکسپلورر را عزل و دوباره نصب کنید. تشکر و ممنون

 41. سلام بازهم ممنون بابت راهنماییها سعی می کنم در مورد تیتر و اسلاگ رعایت کنم. من قبلا از ورد برای تایپ وبلاگ استفاده می کردم اما تو متن شما خوندم در مورد لایو رایتر ، از الان به بعد از اون حتما استفاده کردم.

  وب 3: سلام، خواهش، لطف کنید مسائل غیر مرتبط با مطالب را در قسمت «پرسش و ارتباط» که لینک آن زیر آیکون متحرک خوراک قرار دارد مطرح کنید. تشکر و ممنون

 42. reza said

  ببخشيد مي خواستم بدونم كه اون فايل xpi رو كه دانلود كردم چطور روي فاير فاكس نصب كنم.آخه تا الان من آنلاين اين فايل ها رو نصب میكردم نه از روي دسكتاپ.مي شه توضيح بديد

  وب 3: کافیه افزونه رو با موس بگیرید و روی فایرفاکس رها کنید، بقیه ی مراحل هم مانند نصب آنلاین است.

 43. […] نیست و هر چه بکنی باز هم از یک جایی، در می رود. با کمک این وبلاگ نویس خوب توانستم با استفاده از این افزونه فایرفاکس به بخش […]

 44. websaz said

  سلام . البته این موضوع برای من که همیشه لپ تاپم تیک remember داره معظلی نیست چرا که با یکبار لاگین مثلا با استفاده از آ.نتی ف.لی.تر ها دیگه نیازی به ورود به صحفه لاگین ندارم . به هر حال همان طور که خودم هم در بلاگ اشاره کرده بودم این اقدامات جو را بشدت خراب و به فرهنگ ضربه میزنه . اگر کسی تا بحال از انتی ف.لت.تر استفاده نکرده حالا مجبوره دانلودش کنه و شاید در اینده زمینه رو برای مشاهذه سایت های مذموم هم باز کنه .
  موفق باشی

  وب 3: سلام، البته دیگر دوستان هم که لپ تاپ ندارند میتوانند این کار را بکنند، کافی است یک بار توسط فیـ.لتر شکن لاگین شوند، بعد از آن میتوانند بدون نیاز به فیـ.لتر شکن نیز لاگین شوند. با نظر شما موافقم. تشکر و ممنون از نظر شما

 45. سروش said

  دستتون درد نکنه
  مشکل با ف/ی/ل/ت/ر/ شکن حل شد
  لطف کردید …

  وب 3: خواهش! ممنون از نظرتون

 46. آقا واقعا ممنونم . نمی دونم چه جوری تشکر کنم. این چند روز به هر دری زدم تا مشکلم حل بشه در حالی که نمی دونستم اصلا مشکل از کجا حل میشه؟!
  با این همه خدا رو شکر همه چی به لطف این آموزش شما درست شد خیییییییییییییلی ممنون.

  وب 3: خواهش! تشکر از نظرتون

 47. من همین مشکل رو داشتم.البته مشکل من در وردپرس و بلاگر نبود.
  اما دقیقا به همین صورت بود.یعنی بغضی وقتا بعضی از سایت ها رو باز نمی کرد.حتی ممکن بود یه سایت رو باز کنه و ساب دمینش رو باز نکنه.
  و بعدش اینکه وقتی شما از برنامه هایی مثل ultra surf,onspeed,gpass و یا هر برنامه دیگه واسه رد شدن از فیلتر استفاده می کنید ،اون برنامه ها خودشون DNS رو عوض می کنند. اگر این کار رو نکنند امنیت معنی نداره.چون اونجوری ISP شما متوجه می شه که به کدوم سایت ها رفتید.

  وب 3: روشِ برنامه ها متفاوت است، برخی رمزنگاری میکنند، برخی آی پی را عوض میکنند، برخی درخواست را با واسطه ارسال میکنند و …

 48. Javad697 said

  مطلب خيلي مفيد و كار راه اندازي بود. خيلي ممنون از زحمتي كه كشيديد.
  خواهشا در پست هاي بعدي كمي در مورد VPN و خصوصا اونايي كه رايگان هستند بنويسيد.

  وب 3: خواهش! فعلا روی پروژه های دیگه دارم کار میکنم، در مورد vpn با کمی جستجو در گوگل مطالبِ خوب و مفیدی پیدا کنید.

 49. علی کوچولو said

  سلام. من دانلود زیاد دارم اما وقتی فیلتر شکن استفاده میکنم از DAP که میخام استفاده کنم مشکل رسیوم رو دارم. چه کنم؟
  ممنون

  وب 3: سلام، با پوزش از تاخیر در پاسخ
  نرم افزارهای مختلف برای استفاده از فیـ.لتر شکن ها باید تنظیم شوند. تنظیماتی که برای نرم افزارهای مختلف باید انجام دهید بسیار شبیه به تنظیمات و مراحلی است که برای «ویندوز لایو رایتر» در مقاله توضیح داده شده است.

 50. سرگيجه said

  سلام
  چی بگم واللا، نمی دونم وبلاگ من کجاش مال فیلتر شدنه؟ داستان و سوختن تر و خشک با همه!!! فیلترینگ دیگه چه صیغه ایه!!! اه. همین! مال هیچکس نیست!

  وب 3: سلام. داستان بی عقلی و بی منطقی کلیه.

 51. H03EIN said

  با سلام
  روش جدید بدون نیاز به ف.ی.ل.ت.ر ش.ک.ن و برنامه های پراک.سی
  با ورود به آدرس : http://m.wordpress.com/ پ ن: مشکل امنیتی که نداره؟

  وب 3: سلام، نه عزیز مشکل امنیتی نداره، این آدرس در اصل برای ورود از طریق موبایل هست، واسه وردپرس روش خوبیه برای دوستانی که جواب بدهد. تشکر و ممنون

 52. درسته روش برنامه ها متفاوته.
  اما همشون DNS رو عوض می کنند.

  وب 3: برای اظهار نظر قطعی در این مورد باید مطالعه ی بیشتری بکنم. تشکر از توضیح شما

 53. دوشیزه شین said

  سلام
  خوب هستید؟ من نمی تونم از پلاگین wjbutton استفاده کنم.یعنی نصب کردمش روی فایرفاکس 3.1 اما کار نمی کند.قبلا با PHproxy وارد داشبورد می شدم اما الان هیچ کدام کار نمی کنند

  وب 3: سلام، ممنون
  1- برای استفاده از این پلاگین باید ابتدا نکاتی که زیر «راه حل چیست؟» آمده است را انجام دهید، سپس نکات مربوط به تنظیمات فایرفاکس را انجام دهید. اگر این کار را کرده اید و باز هم جواب نمیدهد. مرا با خبر کنید
  2- در PHproxy در تنظیمات آن، قسمتی هست برای آپدیت سرور، کافی است روی آن کلیک کنید.
  3- راه دیگر: با رفتن به http://www.m.wordpress.com هم میتوانید در وردپرس لاگین شوید
  تشکر و ممنون

 54. علی رضایی said

  سلام عزيز
  افزونه ی wjbutton با فاير فاكس 3.0.1 سازگار نمي باشد، ولي من آن را ساز گار كردم

  وب 3: سلام، تشکر، افزونه را اصلاح کردم و احتمالا تا هنگام ارائه ی نسخه ی 5 فایرفاکس دوستان مشکلی نخواهند داشت، زیرا افزونه را با نسخه ی 4 (که هنوز ارائه نشده) سازگار کردم. تشکر و ممنون

 55. […] پیش نیاید توصیه می کنم که  با استفاده از ق یلتر شکنی یا روش گفته شده توسط وب3 از ق یلتر بگذرید و بعد نصب آنلاین را انجام دهید..البته […]

 56. http://www.persianweblog.ir/articles/show.aspx?id=565
  اینو بخون … در مورد فیلتر شدن وردپرس

  وب 3: تشکر، اگر منظورتون توجه دادنِ من به قسمتی است که به عدم امنیت ارتباطات مبتنی بر فیـ.لتر شکن ها میباشد، بله این نکته کاملا درست است، هر قدر هم که فیـ.لتر شکن مطمئن باشد، امنیت ارتباطات مستقیم را نخواهد داشت، در هر صورت این نا امنی دنیای واقعی و مجازی را مدیونِ مسئولینِ فهیم مان هستیم. اما در مورد لاگین شدن در وردپرس با امنیت میتوان از راهی که یکی از دوستان به آن اشاره داشت؛ از طریق صفحه ی موبایل وردپرس، لاگین شد، http://m.wordpress.com ، تشکر و ممنون

 57. jafari5259 said

  سلام خسته نباشید
  ممنونم از مطالب جالبتون,
  اما من وقتی از ADSL استفاده می کنم لوگین میشم اما وقتی از دیال آپ استفاده می کنم به علت زیاد طول کشیدن لود صفحه بالا نمیاد.
  در مورد فیلترینگ هم درسته که بعضی سایتها را بدون دلیل و یا از روی اشتباه فیلتر می کنند اما اکثر سایتهایی که فیلتر می شوند به دلایل مسائل غیراخلاقی و یا سیاسی و … فیلتر شده اند که یک ایرانی فهیم و با منطق اصلا به خاطر اینگونه سایتها کل را زیر سوال نمی برد اما اینکه در وردپرس چه چیزی وجود داردو چه دلیلی برای فیلتر کردنش وجود دارد من اطلاعی ندارم اما به نظر من دلیلی برای فیلتر شدن این سرویس وجود ندارد.

  وب 3: سلام، ممنون
  1- دوست عزیز، این مشکل در برخی خطوط ADSL نیز مشاهده شده است
  2- فیـ.لتر در بسیاری از کشورهای دنیا اعمال میشود، مهم این است که این کار بصورت برنامه ریزی شده باشد، نه سلیقه ای، ضمنا دوستانی که بیشتر با اینترنت سروکار دارند تصدیق میکنند که مصادیق فیـ.لترهای بی دلیل و بی منطق بسیار است، هم اکنون ایران اولین یا دومین کشور از نظر حجم فیـ.لترینگ اینترنت در دنیاست، اما در کل من با فیـ.لتر سایتهای تحلیلی و سیاسی مخالف هستم.
  تشکر و ممنون

 58. […] در بیایید. در صورتی که این سایت برای شما مسدود است از این روش بیان شده برای عبور از فیلتر استفاده کنید و یا اینکه از این آدرس […]

 59. […] اطلاعات بیشتر و همچنین نحوه کار با این نرم افزار به این لینک توجه […]

 60. سروش said

  سلام
  متأسفانه بعد از اینکه مدت هاست با این ف/ی/ل/ت/ر/ شکن ultrasoft کار می کنم. از دیروز برنامه اجرا نمیشه. یعنی با دبل کلیک روی آیکن هیچ اتفاقی نمیفته برنامه رو دوباره دالود کردم اما بازم جواب نداد خواهش می کنم یه راه حل بدید …

  وب 3: سلام، همیشه از آخرین نسخه ی این نرم افزار استفاده کنید، ممکنه در موارد نادری جواب نده اما دوباره راه می افته، مقاله ی «همه ی راه های عبور از فیـ.لتر» که توی وبلاگ سری وب 3 نوشتم هم شاید به کارتون بیاد، همچنین راه کارهایی که کاربران دیگه زیر همین مقاله کامنت گذاردن، افزونه های فایرفاکس هم مفید هستند. البته بستگی به کار شما هم داره

 61. compu7er said

  با سلام
  من با فاير فاكس از طريق ultrasurf در وردپرس لاگين ميشم ولي به ساير قسمتها دسترسي ندارم و نميتونم پست بدم يا تو داشبورد رو نگاه كنم.هنوز با ie تست نكردم.
  با ie هم تست كردم نشد. تمام بلاك شده ها رو دور ميزنه فقط تو وردپرس لاگين ميشم و ديگر هيچ…

  وب 3: سلام، برای لاگین شدن و ارسال مطلب در وردپرس حتی لزومی نداره که از فیـ.لتر شکن استفاده کنید. کافیه به http://m.wordpress.com رفته و لاگین شوید و پس از آن به http://wordpress.com یا هر بخش از هر یک از وبلاگهایتان که مایل هستید بروید. اگر باز هم موفق نشدید مشکل خودتون رو همراه با پیغام خطای مربوطه بصورت دقیق بنویسید تا بتونم کمکتون کنم. همچنین میتونید آی دی جی تالک من رو اضافه کنید تا با هم صحبت کنیم و مشکل رو بر طرف کنیم.

 62. compu7er said

  از شيوه پابليش توسط بخش مربوط به موبايل قبلا لاگين ميكردم وچون سيستم اديتور موبايل ضعيف بود با كليك روي نام بلاگ وارد پنل خودم ميشدم.ولي در حال حاضر وقتي روش كليك كنم برقراري ارتباط اينقدر طولاني ميشه كه (Data Transfer Interrupted
  The connection to compu7er.wordpress.com was interrupted while the page was loading.
  The browser connected successfully, but the connection was interrupted while transferring information. Please try again.
  * Are you unable to browse other sites? Check the computer’s network connection.
  * Still having trouble? Consult your network administrator or Internet provider for assistance. )
  يا (خطاي تايم اوت…يا خطاهاي ديگه كه اصلا هيچ ربطي نداره و فقط براي وردپرس اين اتفاق ميفته) نشون داده ميشه…تا قبل از اينكه اين گزينه امنيتي رو تيك دار كنم (http://en.blog.wordpress.com/2008/09/16/protect-your-blog-with-ssl/ )از طريق http://m.wordpress.com لاگين ميكردم و مشكلي نداشتم.

  وب 3: بله دوست عزیز! وقتی گفته میشود از طریق http://m.wordpress.com لاگین شوید منظور این است که از این صفحه برای لاگین شدن استفاده کنید و بعد از لاگین شدن به بخش مورد نظر خود بروید. به این دلیل که وردپرس دات کام بصورت معمول فقط برای لاگین شدن از سکیور (ssl) استفاده میکند، و از آنجا که سکیور وردپرس دات کام فیـ.لتر شده است، طبیعتا لاگین شدن در وبلاگ امکان پذیر نیست مگر از طریق صفحه ی موبایل، استفاده از فیـ.لتر شکن یا … اما پس از لاگین شدن دسترسی به همه ی بخشهای داشبورد وبلاگ امکان پذیر میشود چرا که از طریق مرورگر به حساب خود لاگین شده اید و دسترسی به بخشهای مختلف نیاز به عبور از سکیور ندارد بنابراین دسترسی به همه ی بخشها بدون فـیـ.لتر شکن یا صفحه ی موبایل امکان پذیر خواهد بود و لزومی ندارد که از طریق بخش موبایل مطلب ارسال کنید یا …
  اما شما در تنظیمات وبلاگ تعیین کرده اید که در همه ی بخشها دسترسی به وبلاگ جز از طریق سکیور امکان پذیر نباشد و همانطور که گفتم سکیور وردپرس فیـ.لتر شده است و طبیعتا به هیچ بخشی از داشبورد دسترسی نخواهید داشت. البته وردپرس خود توضیح داده است که استفاده از این امکان، سرعت دسترسی به وبلاگ را بسیار پایین می آورد (New Note: Using HTTPS will slow down your blogging speed significantly) و توصیه وردپرس استفاده از این امکان تنها در صورت استفاده از شبکه های عمومی (HTTPS is highly recommended when you’re accessing your account on a public network )، آنهم ترجیحا همراه با توربو میباشد.
  اما راه حل چیست؟ با استفاده از راه هایی که در مقاله ی «فیـ.لترینگِ سرچشمه ها ـ لاگین شدن و ارسال مطالب به وردپرس و بلاگر» توضیح داده ام، ترجیحا با اینترنت پر سرعت از منوی «حساب من» از داشبورد وبلاگ، «ویرایش مشخصات» را زده و تیک مقابلِ Browser Connection را بردارید، تا دسترسی به وبلاگ تان مانند گذشته امکان پذیر شود.
  لطفا من را در جریان نتیجه ی کار قرار دهید.

 63. compu7er said

  سلام، با زحمت فراوان و سرعت لاك پشتي اينترنتم تيك رو برداشتم و از مد سكيور خارجش كردم. متاسفانه به نت توجه نكرده بودم.ممنون از بذل توجه و همراهي….

  وب 3: خواهش

 64. رامین said

  ویروس کش من اولتراسورف رو تروجان تشخیص میده…. ظاهرا خیلی ها این مشکل رو دارن که بعد یه مدت این نرم افزار آلوده به تروجان میشه….
  حالا چه جوریه که برای بعضی سایت ها این https کار نمیکنه و برای بعضی ها کار میکنه؟ مثلا بالاترین و حتی پروکسی های صدای آمریکا رو میتونم باز کنم ولی وردپرس و فرندفید رو نمیشه لاگین شد؟ به نظر من مشکل باید از تحریم باشه…ممنون میشم راهنمایی کنید

  وب 3: اگر به آلتراسورف مشکوک هستید میتوانید از فری گیت یا … استفاده کنید.
  خود من اغلب با استفاده از آلتراسورف به فرندفید لاگین میشوم، بعد از لاگین شدن نیز آنرا غیر فعال میکنم، دقت کنید که در تمام زمان استفاده از آلتراسورف پیام successfully connection to the server نمایش داده شود، سرعت شما نیز در موفق بودن ارتباط تان تاثیر گذار است زیرا صفحات سکیور کندتر از صفحات معمولی لود میشوند ضمنا فیـ.لتر شکن ها نیز از سرعت تان میکاهند. برای لاگین شدن به وردپرس میتوانید از آدرس روبرو استفاده کنید: http://m.wordpress.com

 65. این وبی که من دارم تو ایران باهاش کار میکنم فکر کنم وب -3 باشه ! 😉
  وب 3 : )

 66. gholi2 said

  جالبه ، ممنون !

  : )

 67. e30 said

  سلام – خدا خیرت بده ممنون که به دادم رسیدی دیگه داشتم نا امید می شدم من به کمک شما و بدون هیچ مشکلی لاگین شدم و هیچ مشکلی هم ندارم – دستتون درد نکنه .
  وب 3: سلام، خواهش!

 68. 1 said

  من تو افزودن دکمه پایین مطالب به بلاگر مشکل دارم
  یعنی بلد نیستم
  و…
  وب 3: لطفا کامنت غیر مرتبط نگذارید، این رو ببینید!

 69. 1 said

  توضیح زیاد میدی آدم گیج میشه

  : )

 70. واقعا نمی دونم چی بگم ، بعد از ماهها تلاش بالاخره موفق شدم Log in بشم و صفحه مدیریت وبلاگم رو ببینم . نمی دونم اسم این کارو چی بزارم ولی واقعا این دور از انصاف هست که مردم یک کشور به خاطر جهالت… https://web3b.wordpress.com/2008/07/02/fiilter-all-blog-publish-post-to-wordpress-and-blogger/

 71. مرصاد said

  این روشا واسه من دیگه جواب نمی ده
  چیزه جدیدی نداری ؟ بخصوص برا یوتوب راهی سراغ نداری که بشه واردش شد؟
  وب 3: این

 72. طاها said

  راستش اولتراسرف و فری گیت برای من کار نمی‌دن. به نظرم اینها کاری کرده‌اند که این نرم‌افزارهای فیل.تر شکن هم نمی‌تونند کاری بکنند
  وب 3: بروزش کردم، اکنون کار میکند.

 73. سلام. طبق معمول بازم مشکل‌دار شدیم، یاد شما کردم. اخیرا کامپیوترم رو فرمت کردم و آنتی‌ویروس AVG رو روی سیستم نصب کردم. التراسورف دیگه اصلا کار نمی‌کنه. حتی وقتی انتی‌ویروس رو دیس‌ابل می کنم بازم همین مشکل هست. ضمنا با آپدیت شدن فایرفاکس به نسخه 3.5.7 ظاهرا افزونه مرتبط با الترسورف هم سازگار نیست.
  ممکنه این عدم امکان استفاده از فیل.ترسکن به وقایع اخیر ارتباط داشته باشه؟ یا کامپیوتر من مشکل داره؟
  وب 3: سلام، مراحمید، خوشحال شدم.
  اغلب آخرین نسخه ی آلترا سورف به همراه افزونه ی سازگار با آخرین نسخه ی فایرفاکس رو اینجا قرار میدهم که همزمان از جعبه ی دانلود وبلاگ و مقاله ی فیلترینگ نیز قابل دانلود هست. افزونه و آلتراسورف را آزمایش کردم در حال حاضر هیچ مشکلی ندارند جز مشکلات معمول که گه گاه در اثر سرعت پایین کانکت نشوند که باید در زمان دیگر مجددا تلاش کنید.
  آلتراسورف و نرم افزارهای مشابه رو ممکن است فایروالها مانع ارتباط شوند که باید بررسی کنید وگرنه آنتی ویروسها اغلب مشکلی ایجاد نمیکنند.
  پیشنهاد میکنم این و این را ببینید!

 74. ممنونم. مشکل حل شد.
  وب 3: ممنون که خبر کردید.

 75. سپهر سلیمی said

  سلام
  ممنونم توضیحاتت بسیار ریزبینانه و دقیق بود . اما یه چند تا چیزو من از فیر گیت و اولتراسلف
  من پیدا کردم که برام و ممکنه شما مشکل بوده باشهش
  اولی اینکه سرتش اصلاً مناسب نبود یعنی اگه دایل آپ داشته باشید و یه سایت رو باز کنین
  ایشالا نوه هاتون میتونن تاریخ اون موقع بازمیشه رو ببینن .
  اما راجب تنظیمات سیستم یه تغییر کوچیک لوکال هاست هست که برای استفاده هر برنامه ای باید لحاظ بشه سوم اینکه اگه سرورش over load بشه با تیپا میندازدت بیرون تا بتونه دوباره باز ترافیکش پایین بیاد
  و از همه بد تر من هیچ وقت نشد ببینم باهاش یه فایل حد اقل 6 مگا بایتی دانلود کنم .
  خیلی استفاده کننده ازش ریاده و سرورش بیچاره حقم داره . نیتونه لینک بشه
  اما من یه برنامه پیدا کردم که رو لوکال هاسته و کیفیتشم مطلوبه من محدودیت و یا افت سرعت ندارم پشتیبانی خوبی هم از برنامش میشه من هر سئوالی داشتم حال کردم زود جواب دادن
  این سایته برنامشه هرکی میخواد بگیره که نگیره از کفش رفته
  وب 3: سلام، آنچه اشاره کرده اید اکانت موقت آزمایشی وی پی ان بوده که …

 76. کاوه said

  سلام خیلی جالب بود اگه میشه یک فیـ.لتر شکن برایم بفرستی ممنون می شوم

  • web3beta said

   سلام، خب در همین مطلب لینکِ دانلود گذاشته‌م!!! از جعبه‌ی دانلودِ کنار وبلاگ هم میتونید دانلود کنید.

 77. مهران said

  فقط می تونم بگم دمت گرم مرد خیلی جالب بود من همیشه مشکل داشتم

 78. مهدی said

  سلام دوست عزیز ، آنتی ویروس نود من ،انتی فیلتر اولتراسورف رو ویروس میشناسه ، مشکل از کجاست؟

  ضمنا از مطالب جسورانه ای که نوشتی کیف کردم!

 79. رضا said

  سلام
  با تشکر از شما دوست گرامی
  میخاستم بگم که ویندوز من سون است ولی این یولترا سرف در سیستم من اجرا میشه و سبر نمیشه یعنی کارآیی ندارد راهنمایی کنید ممنونم باتشکر

  • web3beta said

   سلام، آخرین نسخه رو دریافت کنید! در ویندوز 7 نیز مشکلی ندارد. البته مدتی است کند شده و چنین مشکلاتی پیش میاد. پیشنهاد می‌شود vpn خریداری کنید!

 80. )مصطفي- said

  سلام
  من با اولتر كار مي كنم و مي كردم.
  مي گن فاير فاكس امنيتش بالاست.چجوري ميشه با لواتر سايته هاي ف-ي… شده رو از فاير فاكس ديد.
  من اون wjbutton دانلود كردم كه شايد بشه با فاير فاكس كار كرد اما نرم افزار رو باز نكرد.

  • web3beta said

   سلام، در مقاله توضیح داده شده است. علاوه بر اون افزونه میتونید از فاکسی پروکسی و افزونه‌های مشابه دیگر نیز استفاده کنید.

 81. حسین said

  دمت گرم خیلی باحال بود

 82. olman said

  سلام دوست واقعا عزیز؛ تا ادمهایی مثل شما تو اینترنت ایران هستند ما مشکلی نداریم؛
  منم واقعا از سرویس های ایرانی خوشم نمی امد تا حالا چندتا سرویس عوض کردم ولی سودی نداشت یعنی ظرفیت نداشتند؛ تا انکه کلمه مهاجرت رو سرچ کردم وبه وبلاگ جنابعالی رسیدم مطالبتان خیلی خوشحالم کرد وتازه وبلاگی در ورد پرس ایجاد کردم امیدوارم نه تنها در وب بلکه در زندگی روزمره همیشه شاد باشید با ارزوی موفقیت وخوشبختی به شما دوست عزیز.

RSS feed for comments on this post · TrackBack URI

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: